Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8384858687 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2017 u 19:23
Pridružujem se željama da uspijete ostvariti učionicu na otvorenom...zaslužili ste!
     
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2017 u 21:58
Hvala vam, drage moje, no čini se da neće biti ništa od stolova i stolica. Tek smo peti po broju glasova, a dobivaju samo prve tri škole.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
mikica.dm View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 06 Svibanj 2010
Lokacija: Donji Miholjac
Status: Offline
Bodovi: 611
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mikica.dm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2017 u 19:44
Predivna mi je ova priča koju pratim već godinama. Nadam se da ćete dobiti učionicu, i ja sam glasala za vas. Ukoliko ne uspijete, do 15.5. je otvoren natječaj za građanske inicijative "Naš doprinos zajednici" (http://www.zamah.hr/), obrasci su prilično jednostavni a prijaviti se mogu i škole. Pa bi si možda mogli sami kupiti nešto od potrebnog za učionicu...
zatvori usta, otvori oci
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2017 u 20:43
Hvala ti, Mikice, na podršci i na ovom linku. HugMožda ovdje budemo imali više sreće. 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2017 u 15:13
steta sto nismo uspjeli da budete bar u prve tri koje nose nagradu....ako je itko zasluzio to ste vi...
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2017 u 19:55
Zahvaljujem svima koji su nam dali svoj glas. Nismo ušli među prve tri škole, ali ne žalim previše. Ne bude li iskrsnula neka druga donacija, sami ćemo napraviti klupe i stolove. Kad već sve sami radimo (mislim učenici i ja), neka onda i to bude učinjeno našim rukama.Smile

A sada molim pomoć znalaca. Kamelija svake godine ima jako puno pupova, ali unatoč tome što ih otkidam da joj ne oduzimaju snagu, ona otvori tek dva, tri cvijeta. Na listovima ima tamne mrlje, ove godine više nego prije. Pretpostavljam da se radi o nekom gljivičnom oboljenju. Čime je tretirati?

Nepoznati donator nam je prošli tjedan pred vratima vrta ostavio ovaj Epiphyllum i asparagus. Epiphyllum je ogroman, a na listovima ima nešto kao tvrdu sivu kožicu. Što s tim?

Na placu sam kupila cvijet za koji mi je žena rekla da cvjeta cijelo ljeto i da ga zovu "ciganski zvončići". Naravno da pod tim nazivom nisam ništa našla, no nisam ni uspjela vidjeti cvijet jer je ocvao u onih par dana što nisam bila u vrtu zbog drugih obaveza. Jedino što sam primijetila je to da voli vlažno tlo i ne previše sunca pa sam ga iz kamenjara presadila u polusjenu na povišenoj gredici.
Što bi to moglo biti?

Bijelo srdašce također svake godine ima po jednu ili dvije rascvale grančice unatoč tome što redovito dobiva proljetnu dozu komposta. Znam da ono slabije cvjeta od roza srdašca, ali možda netko zna tajnu kako ga privoliti na bogatiju cvatnju? Da ga još nečim pognojim?

A sad malo ljepših sličica.





Još malo šeboja. Šareni...

... i bijeli.

Na ovoj gredici su trenutno u cvatu geraniumi i pakujci - ove godine još bujniji.



Ovaj gleda i gore i dolje.Smile




Ovaj "svijetli" u mraku.Wink

A ovaj ima najveće cvjetove.

Allium giganteum prvi put cvjeta u našem vrtu.

S obzirom da je "Giganteum" mislila da sam da će biti gigantskih razmjera pa sam ga posadila iza božura.  A on narastao manje od metra i sad se uopće ne vidi s ceste.Unhappy

Mislim da sam napokon povadila svu piriku s vanjske strane ograde koja je kroz rešetku ulazila u vrt. Nadam se da graničice i zečje uši, kad se razrastu, neće dopustiti bilo kojem korovu niti da se približi ogradi, a kamoli da je prijeđe.

Svima želim dobro raspoloženje i obilje sunca i cvjetića za sutrašnji praznik.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2017 u 20:08
Draga Andina, ne znam nažalost odgovore na tvoja pitanja, ali sam malo pregledala slike i samo ću reći da vam je vrt prekrasan! Pakujci su smile39
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2017 u 20:40
Hvala ti, Vilo! Hug
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2017 u 20:52
Opet ja kasnim na nastavu,a praznici su gotovi
Nova staza od stare cigle je super i izgleda  nekako retro,kao da je oduvijek tu.Kamenjar je prekrasan,
kao i pakujci
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Travanj 2017 u 23:52

 Sve mi je lijepo , nista nemogu odvojiti , kao i uvijek ! Od prvog dana sam obozavateljica
 projekta tebe i tvojih mravica !
                                                                Sommersmileys
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
zvjezdica View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 13 Srpanj 2015
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvjezdica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2017 u 16:35
Ljepota na svakom koraku Hug
Pakujci su fantastični u svim bojama. Heart
"Sreća - to je biti s prirodom, gledati je i s njom govoriti." - L.N.Tolstoj -
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Svibanj 2017 u 18:48
Prekrasno je sve, toliko truda isplatilo se, o problemima na biljkam ne znam treba pitati neke znalce
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2017 u 14:43
 Od ovog koji svijetli imam puno bebača Wink. Niklo ih je jako puno Big smile
Svi pakujci su ti predivni Hug
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2017 u 22:34
Miška, nisi puno zakasnila, tek sam ušla u razred... ovaj, na CIF!Big smile To sa stazom mi je i bio cilj - stara škola, stara staza! Samo me sada bode u oči onaj okvir od betonskih osmica oko kruga. Uopće se uklapaju u starinsku priču. Ali što ću, to je bilo jedino rješenje, a došle su kao donacija jedne kolegice.

Draga Gute Fee, uvijek me tako razgališ svojim komentarima, sve mi dođe milo oko srca. Rado bih te pozvala k nama u posjetu jednom kad budeš u ZG. Heart

Hvala, Zvjezdice. Bit će opet puno sjemena pakujaca. Wink A ja ti svo sjemenje skupljam ko hrčak. 

Hvala ti, Triša. Malo sam guglala i mislim da sam pronašla razlog za slabo cvjetanje kamelije - moguć nametnik u pupovima i neadekvatna zemlja. Nadam se da će nakon predstojećeg tretmana živnuti.

Korijenko, drago mi je da ti je niknulo puno pakujaca. Imam još jedan kultivar bijelog (naravno da mu ne znam imeEmbarrassed), drugačiji mu je oblik cvijeta. I to ću posebno sakupiti, a držim ga podalje od ostalih da se ne bi izmetnuo.
Pusa svima!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2017 u 09:12
Ajme pakujci su stvarno ludilo i ova kombinacija graničica i zečića je jako dobra. Thumbs Up

Lisnati kaktus izgleda da je u godinama, zato se javljaju ti sivkasti dijelovi na listu. To je obično obilježje najstarijih listova. Možda ne bi bilo loše malo ga razdijeliti i dati mu više prostora. Izgleda da je full ispunio posudu.
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2017 u 22:13
Hvala ti, Rajski. Pretpostavljala sam da ću ga morati dijeliti, ali me zbunilo kad sam pročitala da cvate ako mu je korijen zbijen u maloj tegli. Dobro mi je došao ovaj tvoj savjet da se odvažim na akciju. Heart

Za Tolmieu menziesii sam negdje pročitala da ne može izdržati jako niske temperature, da rijetko kada cvate i da joj je životni vijek oko dvije godine. Ova u našem vrtu preživila je  -17 stupnjeva bez ikakve zaštite, stara je pet godina i trenutno cvate. Cvijet joj nije baš nešto, ali "špricani" žuto-zeleni listići su mi prekrasni. Širi se sve više i već počinje gušiti ostale biljke.


Travice pristigle iz vrta našeg Muhlenbergie lijepo napreduju.

Camellina sorbaria se izvrsno snašla na novoj lokaciji.

Vajgela napokon cvjeta kako treba, ali kad završi, škare će imati posla jer joj je oblik katastrofalan!

Primijetila sam da kockavica formira sjemene čahurice i, iz puke znatiželje, pustila ih da sazrijevaju.

Cvjetići Saxifrage x urbium 'Aureopunctata'

Gužvica u tzv. skrivenom kamenjaru (skriven je od pogleda s ceste).

Proljetni aster

I šećer na kraju: Moj miljenik odlučio cvasti još prije nego što je pošteno prolistao. Ovdje pozira kraj jezerca priučavajući se na sunce.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2017 u 22:29
lijep skriveni kamenjar, a i šećer na kraju
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Svibanj 2017 u 22:48
Bila sam vidjeti sto ima novoga !    smile79
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Svibanj 2017 u 23:27
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

 

Nepoznati donator nam je prošli tjedan pred vratima vrta ostavio ovaj Epiphyllum i asparagus. Epiphyllum je ogroman, a na listovima ima nešto kao tvrdu sivu kožicu. Što s tim?


 

 
Mislim da nije imao zadovoljavajuće uvjete da bi dobro i zdravo izrastao. Dokazuju to izduženi listovi koji bi inače trebali biti mesnati i sočno debeli, plosnatog ili trokutastog izgleda.

Ja bih ga presadila u puno veću posudu koja na dnu ima više rupa i to tako da bih odvojila i bacila svu staru zemlju, ali nebih razbucala korijenje, samo malo izvana raščeprkala da lakše krene u novu zemlju. Posadila bih ga u kvalitetan supstrat kome bih dodala nešto pijeska i na dno posude stavila drenažni sloj šljunka ili tucane cigle ili crijepa. Ja uvijek preko drenažnog sloja stavim sloj flisa da zemlja ne ispuni šupljine u drenažnom sloju, čime on onda dobrim dijelom gubi funkciju. Na granama bi napravila orezivanje tako da bi svaku granu pregledala i odrezala izdužene, neugledne listove, a ostavila one široke zelene. Kada se oporavi od presađivanja i "amputacija", bude on potjerao lijepe zdrave listove, samo iz njih ne izbijaju cvijetovi prve godine.
Drži ga poslije presađivanja u šarenom hladu gdje ipak prodire nešto sunca, a kada dođe k sebi, onda može i na direktno sunce. 
Treba ga ljeti redovito zalijevati i gnojiti da bi imao mesnate zelene listove i puno cvijetova. Zimi ga drži na što svjetlijem mjestu, ne jako grijanom, mislim da bi 15-tak stupnjeva bilo sasvim dovoljno, malo ga zalijevaj i prihrani ga malo samo 1 - 2 puta kroz cijelu zimu. Ako zimi bude na toplom tjerat će tanke, bljedunjave listove.

Želim ti uspješnu cvjetnu sezonu!

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2017 u 21:34
Cimicifuga, hvala ti na iscrpnom odgovoru. Već sam djelovala "na svoju ruku" tako da sam ga podijelila u dva dijela i posadila jedan dio u veću, a drugi u manju teglu. Korijenje se praktički samo razdvojilo. I nisam stavila flis, ali na dno sam stavila kamenčiće i u vrtnu zemlju pomiješala supstrat za cvijeće te malo sitnog šljunka i pijeska. Djelomično sam odrezala najduže listove koji su već bili kao cjevčice. Sutra ću ga još malo isfrizirati. I dalje je na ovoj klupi u šarenom hladu, blizu zida gdje je toplije, a kasnije će ići na sunce.
Puno mi znače tvoji savjeti o zalijevanju, prihrani i prezimljavanju jer s ovom biljkom još nisam imala iskustva.Hug
Nisa, Gute Fee, zahvaljujem na posjeti! 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8384858687 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,359 sekundi.