Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8687888990 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2017 u 08:41
Hvala ti, Carol, na posjeti. To je ova "travica" desno:
g

Donijela mi ju je Blaženka sa zadnjeg druženja u Vegi jer ja nisam mogla doći. No, možda sam krivo zapamtila tko ju je poslao. Ako sam pogriješila, ispričavam se donatoru.Embarrassed Miskantus koji spominješ imam, a dobila sam ga prošle godine od Korada.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2017 u 09:01
Gospoda adeniumi se ohrabrili:




Blentavi suncokreti ne znaju gdje je sunce. Svaki svoju politiku vodi! Evil Smile Valjda ih zbunjuje žuta zgrada.LOL



Cinije su trenutačno kraljice vrta.


“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2017 u 09:05
Napokon sam uspjela snimiti zlatooku. Uz bogomoljku, njoj možemo zahvaliti što u vrtu nema puno biljnih uši. Morat ćemo joj ujesen pripremiti zimovalište.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2017 u 09:08
Evo jedne "simpatične" sličice Tongue :
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2017 u 09:10
Obična golupka siše sok iz svakoga cvijeta. Ove godine ima ih jako puno u našemu vrtu.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2017 u 09:22
Dosta o kukcima. Hajdmo sad na probleme. Ove godine povišena gredica je izložena suncu. Jedan sam rododendron morala preseliti u sjenoviti vrt jer je doslovno umirao. Hortenzije su nam, unatoč zalijevanju, toliko loše da se sramim pokazati ih. Pate i hoste i geranij. Jedva čekam da naraste ukrasni javor koji će im praviti sjenu. 


Ružu i dunjaricu sam dvaput prskala Demitanom u razmaku od dva tjedna. Bojim se da im nema spasa. Taj crveni pauk je doista užasan!Angry
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2017 u 09:32
Još malo sličica jezerca u najnovijoj postavi (stalno mijenjam raspored posuda s biljkama), prvo ujutro s rascvjetanim lopočima, a zatim poslije podne kada su lopoči sklopili latice i krenuli na spavanje.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Srpanj 2017 u 09:44
Cilindropuntia se toliko razrasla da sam je morala naći oslonac. Hoću li je morati presaditi u veću teglu? Nažalost, od cvijeta ni c.

Prizori iz kamenjara: 



Još jedan prekrasan cvijet: Cosmos "Sea shells". Milice, Heart!

Oplijevljena gredica uz ogradu.Cool (Dobro, ne baš u potpunostiEmbarrassed).

Zadnji pogled na odlasku iz vrta.

Lijep pozdrav svima koji navrate! Meni je ovdje draže nego na fejsu!smile219

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2017 u 08:04
drago mi je da je gospoda konačno procvjetala Big smile

jako lijepo ste to posložili, a i nema čega nema, svaka čast. Ove godine sunce nemilosrdno prži, nadajmo se da će sve preživjeti. Ostavljam ti pozdrav 
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
kamenjarka1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2015
Lokacija: Drinovci BiH
Status: Offline
Bodovi: 1656
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjarka1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2017 u 08:54
Ha ha baš su me nasmijali suncokreti i njihova politika .TongueTongueTongue
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Kolovoz 2017 u 20:02
Kao i uvijek .. sve je predivno .. lijek za moje oci ... ja sam konacno na lokaciji "tu"
ali nije za slikati ono sto me docekalo a kako nesmijem na sunce ..... also .. da
ponovim .. tvoje zlatne rucice i rucice tvojih mraveka u stanju su razveseliti svaku dusu .

                                                                    smile79
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2017 u 12:23
Cinije su ti krasne i lijepo guste, ja ih obožavam takve, uvijek se sjetim kakve ima Toni u Babotoku, ono je famozno.... aliiii, uvijek taj ali.... ako ih posadim gusto uvijek dobiju popel. Da li imaš problem s time ?
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
aurelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2016
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Kolovoz 2017 u 18:59
Lijepo je prošetati vrtom u kojem uvijek nešto cvjeta, mijenjaju se boje, oblici, mirisi i štošta drugo...ovaj put divila sam se adeniumima i zlatookoj
     
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2017 u 08:01
Pozdrav, Nisa! Iznenađena sam kako se cvijeće dobro drži na ovim vrućinama s obzirom na to koliko zalijevam. Kao i svi, i ja moram štedjeti vodu. Povremeno se neki listovi malo objese, no nakon zalijevanja biljke se odmah povrate. Za sada se još ništa nije osušilo. Jučerašnji pljusak bio je melem na ranu.Smile

Gute Fee, hvala ti na pohvalama. Drago mi je da si opet "tu". Smile . Lijepo bi bilo kad bi te dočekao rascvjetan vrt, ali što se može. Čuvaj se sunca, zdravlje je važnije. Uskoro će i ove vrućine minuti pa ćeš uživati u malo čeprkanja oko cvijeća.

Korijenko, do sada još nisam imala problema s boleštinama na cinijama. Nisu trebale ispasti ovako guste, ali nismo imali vremena sijati kako treba pa sam samo razbacala sjeme računajući na to da će dječica to kasnije rasaditi. Onda je došao kraj šk. godine, kontrolni ispiti i slično, korov je rastao munjevitom brzinom i trebalo ga je oplijeviti pa nismo imali vremena za rasađivanje i čupanje viškova. Sad je tako kao jest. U ovakvoj gužvi cvjetovi su sitniji i zato mi je žao što to nismo prorijedili.

Aurelia, pozdrav i tebi! Čitala sam da je zlatooka jedan od najkorisnijih kukaca u borbi protiv lisnih ušiju, a boravi uglavnom u šikarama i gušticima. Kako mi oko škole imamo puno takvih šikara, nadala sam se da ćemo jednom naći i zlatooku. I eto, našla sam je, nažalost, tek kad su djeca otišla na praznike. No, imam sliku da im pokažem pa da je upoznaju i ne ubijaju ako ju slučajno negdje vide. Jedno je kad vide sliku na internetu, a drugo kad znaju da je zlatooka snimljena u našemu vrtu.

Malo manje se ljutim na suncokrete. Jest da ih moram slikati "s leđa", ali bit će sjemena za gladne ptice zimi pa im opraštam zbunjenost.

Sijala sam crveni močvarac, a on ipao bijel.

Zato sam kupila crveni. Još je mali, ali sad bar znam da je ta boja.

Izop, druga cvatnja ove sezone.

Prkosi nisu lijepi kao prošlih godina, ali bar uveseljavaju kamenjar.

Najljepše cvatući adenium, moj ponos.Cool
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2017 u 06:57
s obzirom na vrućine lijepo sve izgleda.
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Kolovoz 2017 u 17:09


Travicu ti je poslala Ana, znači iz iste familije . Nije joj poznati naziv.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2017 u 22:09
Sara, hvala ti.
Carol, hvala tebi i Ani, svaki put kad dođem u vrt divim se toj travici. Već ću ja jednom saznati njezino ime. 
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Kolovoz 2017 u 22:46
Ove godine kod mene situacija naopaka: u vrtu adeniumi, a na balkonu paradajz.LOL



Od sedam stabljika paradajza ostale su samo dvije s ukupno šest plodova. Ostale sam pobacala jer nisu imale ni jedan plod. Toliko o mom vrtlarenju na balkonu.Ouch

Da vas malo udavim s kamenjarom - sve mi je ljepši ovako šaren.

Čuvarkuće me i dalje nasmijavaju svojim "tornjićima".

Unatoč obilju sunca, zalijevanju i prihrani Carpobrotus jednostavno ne želi cvasti. Što da mu radim?

Zato Crassula schmidtii lijepo cvjeta.

Toliko o kamenjaru. A sada novosti. Ni drugi sijanac močvarnog hibiskusa nije crven iako je kupljen kao crveni.

Novi (budući) grmić - tamaris. Valjda ću ga dočekati da raširi krošnju prije nego odem u mirovinu.

Nakon prve cvatnje Salvie Blue queen pustila sam da dozori sjeme i dio razbacala oko matičnih biljaka. Evo kako je već uspješno niknulo.

Moj ljubimac uživa ujutro na suncu, a popodne u polusjeni.

Lopoči polako posustaju. Neka, nacvjetali su se ove godine!

Malo panoramskih:


“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2017 u 15:01
Sve za peticu, uživancija smile57

Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Kolovoz 2017 u 21:36
Korijenkosmile79!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 8687888990 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,578 sekundi.