Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Za sve je "kriv" ukrasni slak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Za sve je "kriv" ukrasni slak

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9192939495 96>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 2 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2018 u 23:14
U sjenovitom dijelu za sada nema ništa novo, evo tek nekoliko sličica onoga što mi je bilo posebno lijepo.


Hrastolisna hortenzija

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2018 u 23:31
Sljedeće sličice provest će vas vrtom od ulaza nadalje.





Marinin primog. Hvala, Marina!




Prošle jeseni posađene su tri ruže penjačice Don Juan. Namjera mi je da obrastu cijeli ovaj dio ograde.

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2018 u 23:49


Unutar vrta ostavila sam samo ove duple dnevne ljiljane.


Ovi iberisi su od Milicinog sjemena. Hvala ti, Milice, dogodine će ih biti puno više u vrtu jer su mi prekrasni.

Još jedna nova biljka u vrtu - pčele je obožavaju. 

Prvi cvijet nara.

Ova mi je dalija najljepša.


“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2018 u 00:16

Još jedna novost - helenij. Toliko dugo sam ga tražila, sijala pa mi nije uspjelo - i onda se pojavila draga prijateljica Marija (s FB-a) i, ničim izazvana, poklonila mi tu prekrasnu biljku. Hvala joj do neba!



Camelliina ljepotica! Hvala, Camellia, ovo je vrlo zahvalna biljka - kud god je stavim, paše joj!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2018 u 00:30

Malo panoramskih u različito vrijeme cvjetanja.






“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2018 u 11:54
Pozdrav.... tu je sve jako,jako lijepo, veseli me da je dvorište dovršeno, stazica je super uspjela, mačić je famozan .... sigurno je dečkić Big smile
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2018 u 16:22
Nije, curica je! Hvala ti, Korijenko, na posjeti! Sad još imam u planu napraviti ogradicu ispred stubišta i urediti jednu gredicu sa sukulentima, a tada ostaje samo održavanje. Onda mogu u penziju! CoolLOL
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2018 u 16:53
smile227
Na vrh
Ante00 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 19 Prosinac 2012
Lokacija: Iza duge
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ante00 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Srpanj 2018 u 22:09
Opaska na helenium autumnale.. da zaista iznimna trajnica slabo i rijetko zastupljena u nasim vrtovima...duga cvatnja cak do 3 mjeseca.. da, uglavnom se razmnozava dijeljenjem, iz sjemena ni meni nije uspjelo... engleski vrtlari ih obozavaju u nacionalnoj bazi imaju preko 100 sorti.. vas bi mozda mogao biti helenium uautumnale Racuhtopas.. meni su omiljeni Rubinzwerg i Sahines early flower.. vidio sam u katalogu vrtlarije Kalici da imaju u ponudi i vlastitu sortu Kalicis Tanzerin tako da i hrvatski strucnjaci daju doprinos razvoju ove iznimne cvjetnice.. pozzz
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2018 u 01:23
Hvala, Ante, na ovim informacijama! Prvi put imam helenij i moram ga prvo dobro upoznati da bih znala kako dalje s njim. Za sada dobro napreduje.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2018 u 01:39
Baš sada gledam... Pa nisam vam se pohvalila da uzgajamo rajčicu u vrtu! Naime, naša je škola sudjelovala u istraživanju rasta biljke zalijevane pomoću micro:bit-a, digitalnog aparatića koji mjeri vlažnost supstrata i zalijeva po potrebi. Naravno, biljke su bile prvotno u teglama. Za taj projekt dobili smo drugu nagradu ocjenjivačkog povjerenstva. Nakon završetka istraživanja biljke su djeca posadila u vrt među cvijeće i sada se ja brinem o njima. Nadam se da će u rujnu biti i plodova. Smile

“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2018 u 09:10
Bravo i za istrazivacko vrtlarenje!Thumbs Up
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2018 u 18:35
Hvala, Mari, u ime mojih kolegica i učenika. Ja, naime, nisam sudjelovala u istraživanju, ali zato sada pazim na rajčice.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2018 u 23:44
Pratim nastanak i razvoj tvog vrta od početka. Bravo i za tebe i tvoje male vrtlare!
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Srpanj 2018 u 10:00
Pozdrav.Vidjela sam na str. 46 sijanje u boci od mlijeka. Kakav je postupak? Hvala
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2018 u 01:56
Dijana, hvala!Hug

Macorka, postupak je jednostavan. Prereže se boca od mlijeka na pola. Na donjem dijelu izbuše se rupice za drenažu, stavi u to supstrat, navlaži i posiju se sjemenke - sitne bez pokrivanja, a krupnije se prekriju supstratom. Zatim se to sve lijepo prekrije gornjim dijelom boce koji se natakne na donji (zato donjem treba napraviti nekoliko manjih zareza kako bismo ga "uvukli" u gornji). Ja sam boce ostavljala otvorene tj. nisam stavljala zatvarač, da ipak struji malo zraka. Ne mogu se baš pohvaliti da mi je sve niknulo jer nisam redovito kontrolirala vlažnost supstrata pa su mi neke biljčice strunule, a neko sjeme nije ni proklijalo zbog nedostatka vlage.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2018 u 18:01
uvijek je gušt prošetat vrtom iako je škola davno završila, ma eto samo što nije i počela nova školska godina pa mraveki će opet u nove pobjede, prekrsno
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Kolovoz 2018 u 14:09
http://www.biovrt.com/biovrtlarstvo-i-savjeti/poziv-na-zavrsnu-konferenciju-projekta-u-skolskom-vrtu-i-mi-rastemo-28-8-2018
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2018 u 21:14
Sutra, 10. listopada 2018. Učenička zadruga Granešina prodavat će od 14 do 20 sati svoje proizvode na Markovu sajmu, Zagreb, Trg bana Jelačića. Između ostalog, prodavat će se vrtno cvijeće i sukulenti, a bit će i malih adeniuma. Tko ima volje i vremena, dobro nam došao!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Listopad 2018 u 23:11
Samo kratki info o uspjehu na sajmu: zaradili smo 1010 kn! Nismo još uspjeli ni posložiti cvijeće na štand, već je počela navala. Prodavali smo još iz kašeta, pokušavajući se sjetiti koju smo cijenu za koju biljku dogovorili! Ljudi su nam prilazili, malo porazgovarali s nama, pohvalili dječicu i njihov rad, turisti se slikali s nama - sve u svemu, bilo je prelijepo! Moram pohvaliti našeg domara koji je žrtvovao svoj auto i za cijenu benzina prevezao cvijeća koliko god je mogao staviti u gepek. Zaradili bismo i više da smo imali kombi i mogli prevesti svo cvijeće koje smo namijenili za prodaju. No, treba nešto ostaviti i za Božićni sajam! :)
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9192939495 96>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,422 sekundi.