Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božur - Paeonia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božur - Paeonia

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 35>
Korisnik
Poruka
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2008 u 14:10
zna li neko gdje se u BIH može kupiti božur. poštom niko ne isporučuje cvijeće ni iz Hrvatske ni iz Srbije.

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2008 u 14:32

Ćao,Josipa.Ja sam iz Sarajeva i ima ih u rasadnicima kao što su MBM.Flora itd.Na proljeće ćeš ih sigurno naći,jer ih trenutno nema.

Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2008 u 16:04
u MBM-u sam uzimala neke ali je slab izbor bio,a flora neznam gdje je,
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2008 u 16:46
Ulica Kasindolska, ja mislim.Sa desne strane ima ogroman rasadnik
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2008 u 17:25
"jasmina dušo" misliš li na kasindolsku na ilidzi ili je to onaj rasadnik u sokolović koloniji.A ima i onaj na stupu kod peni markta  ali ne znam na koji od ovih misliš 
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2008 u 18:07
Onaj kada kreneš prema penniju
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2008 u 18:50
OK.hvala
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 08:11

Božurovci!

U prvom postu piše sadnja od rujna do listopada a vidim da neki iskusni "vrtlari" pišu može i na proljeće.

Pa molim, evo ja živim u mediteranskoj klimi(Rijeka Wink smrzli se danas!Big%20smile)

i kad bih ga mogla posaditi pod uvjetom da nađem sadnicu, naravski.

Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 08:38
Baka ima još tema negdje sam stavila slikicu svog u trenutnoj fazi.
Roza moš dobiti odmah, ali morat ćeš doći na riječku kavicu negdje.
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
baka View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 14388
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje baka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Veljača 2009 u 14:44

Vozimo na dvije strane.Big%20smile

Hvala, prihvaćam "flancu" i riječku kavu. Samo mi se čini da bi bilo dobro još počekati za božur. Bar do konca veljače. Da vidimo što će biti sa zimom?

 E sad slika? Idem tražiti!
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 14:24
Ovo su moje nove prinove od božura.Boje su bijela,žuta i liči mi na naranđastu i piše da su mirisni.Jedva čekam da otopli i da ih posadim
 
 
 
 
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 15:46
Predivni su Jasmin...I onaj moj ,od tebe  ,čeka ljepše vrijeme da ga posadim u baštuSmile
Na vrh
mimar View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 01 Veljača 2008
Lokacija: Srbija
Status: Offline
Bodovi: 2123
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 21:33
Jasmina, lepo si se ponovila ali nam dugujes slike kada procvetaju (imam beli i ruzicasti ali bih volela zuti pa me bas zanima kako uzivo izgleda).
Osecanje vremena zavisi od intenziteta zivljenja;jedan sadrzajan dan duzi je u secanju od prazne godine i ,sigurno,vredniji od nje
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Veljača 2009 u 21:56
Naravno,slike slijede.I ako budu baš onakve kao na slici biće super.A ako se primi možemo pokušati poslati i koji gomolj ako bude mogao preko grane Wink
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 19:41
jasminaaa, gdje si ih kupila,čini mi se da sam vidjela u merkuru te u saksiji.
Ja sam našla danas u poljoprivrednoj apoteci par vrsta.
Na vrh
jasminaaa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Prosinac 2008
Status: Offline
Bodovi: 534
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jasminaaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Veljača 2009 u 21:20
Originalno poslano od člana josipa josipa napisao:

jasminaaa, gdje si ih kupila,čini mi se da sam vidjela u merkuru te u saksiji.
Ja sam našla danas u poljoprivrednoj apoteci par vrsta.
 
Josipa,imaš ih u merkuru na stupu za kupiti.Imaju nekoliko vrsta i piše da su mirisne.Ja jedva čekam da ovaj snijeg ode i da ih posadim.
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Veljača 2009 u 13:42
jesenas sam tamo uzela Karl Rozenfild crveni.
A snijega se izgleda nećemo lako riješiti.
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 14:01
uzela sam gomolj bijelog božura paeonia sinensis i sad ne znam kako i gdje da sadim....prošlogodišnji pokušaj je bio neuspješan...iz gomolja nije ništa niklo
čitala sam malo na net-u i vidila da se spominju zeljasti i drvenasti božuri
kako da znam kojeg imam.....vidim da ima razlike u dubini sadnje jednih i drugih pa sam možda tu pogriješila prošle godine
 
ovako izgleda:
 
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 14:16
Iris,i ja sam sadila prosle godine gromolje bozura,i jedan dio je nikao drugi ne,ali vidim da ove godine nice i onaj sto prosle nije...Znaci mozda ove godine te obraduje i taj prošlogodisnji.Ja sam jesenas posadila jos par komada,a sad čekaju dva koja sam dobila od jasminee.Ja ne znam da im treba neka posebna njega,ja svoje nisam sadila ni preduboko a ni preplitko,iskopala sam male rupice,malo vece od gromolja,i zagrnula zemljom i to je to...To moje iskustvo,ali valjda se javi jos neko da te posavjetuje...
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 14:24
hvala alisa...prošlogodišnji me neće iznenaditi jer je jesenas završio u kontejneru jer sam se naljutila Embarrassed
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.