Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božur - Paeonia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božur - Paeonia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3132333435>
Korisnik
Poruka
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2015 u 01:00









Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2015 u 06:21
Krasni, sve do jednog !smile64
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2015 u 10:33
Predivni smile120
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2015 u 14:14
Originalno poslano od člana NinettA NinettA napisao:



Ovo je pravo carstvo božura! Svi do jednoga su zaista lijepi, ali ovaj mi se posebno sviđa
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Srpanj 2015 u 01:10
Božuri su me oduvijek oduševljavali raskošnom cvatnjom. Ovaj posljednji ima još jedan adut - predivnu boju.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2016 u 15:40
nova sezona počinje

Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2016 u 19:48
Divan je, prekrasno nježne boje. smile94
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2016 u 08:25
Još jedna biljka kojoj teško odolijevam (vjerojatno ne zadugo Tongue). Jednostavno je savršen.

Imam jedno pitanjce Wink. Budući da cvjetaju u proljeće i rano ljeto, da li nakon cvjetanja grm polako propada (mislim kao npr. tulipani, narcisi i sl.) ili se zadržava do jeseni tj. mraza ?
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2016 u 10:11
hvala cure, obožavam ih jednostavno, kratko cvijeta, ali vrijedan je čekanja. Kombinacijom drvenastih koji ranije cvijetaju i zeljastih božura, cvatnja traje mjesec dana, što je super. Lišće ne propada, u jesen se oboji krasnim jesenjim bojama. Rajski, izgubila si bitku LOL, na jesen u nabavku
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Travanj 2016 u 11:48
Eto vidiš, ... baš sam se trudila pronaći  barem  jedan razlog da ne bude u mome vrtu. Ne smeta mi relativno kratko vrijeme cvatnje. Jedino mi je bilo nezgodno ako brzo propadne da mi ne bude "rupa" na tom mjestu ostatak sezone. Ali u ovom slučaju ... welcome. 
Hvala ti Nisa i da, u pravu si ... bitka izgubljena. Big smile
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
vila2 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 27 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 904
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vila2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2016 u 14:57
Nisa, prekrasno si osvježila ovu temu... a razveselio me i vaš razgovor, drago mi je, rajski, što si se odlučila na nabavku božura! Heart
Ja sam dobila prošle jeseni bijeli božur ( dragoj KARMEN hvala od srca ) i ispunila veliku želju... a onda sam početkom proljeća dobila bijeli Shirley Temple... danas sam prvi puta u našem gradu vidjela za kupiti božure, na placu kod gospodina kod kojeg već par godina kupujem i naravno da sam si uzela jedan koji već dugo "snimam"... Bowl of beauty...

Mjesto sam im izabrala u polusjeni i nadam se da će se uspjeti tome prilagoditi Embarrassed
Što sam? Tko sam? Ja sam samo sanjar...
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2016 u 15:53
Ooo vilo2, pa to je već zavidna kolekcija. Guglala sam, lijepa su obadva, malecka prednost Shirley jer me sve bijelo i varijacije bijelog cvijeća jednostavno hipnotizira Embarrassed. E sad ih čekamo  da se potrude i što prije pokažu svoje cvjetiće. Tongue
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
IvanOs View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar
3. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 07 Veljača 2010
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje IvanOs Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2016 u 19:01
Moj grm je svake godine sve veći i trebalo bi ga orezati, ali kad vidim kako ovako lijepo izgleda bude mi žao. Sada je već visok cca 2 metra. Tako da to uvijek ostavim za drugo proljeće. Ove je godine manje cvijeta ,ali ovih se dana širi predivan mirisu u vrtu.














Bolje biciklom u ribolov nego mercedesom na posao.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Travanj 2016 u 19:08
e kao da sam ja pisala ivanov tekst.kod mene je stanje isto

-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2016 u 23:24
Ovako je to kod mene počelo...








Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2016 u 23:31











Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2016 u 23:38







Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2016 u 23:50

    
Volim ljude koji su kroz slucaj usli u moj zivot i odlucili u njemu ostati !
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2016 u 01:19
Što ne možeš promijeniti, prihvati. Ako ne možeš prihvatiti... odkantaj...
Na vrh
janja-nja-nja View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 01 Studeni 2014
Lokacija: Predgrađe Zg-a
Status: Offline
Bodovi: 217
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje janja-nja-nja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2016 u 12:13
Lijepi su vam božuri, ova tamnoroza boja osvaja (Ninetta), a ovajgrm neobično rozih (IvanOs) je prekrasan.
Mišljenja sam da bijela boja u kombinaciji sa zelenilom okolo uvijek otima pažnju pa mi se sviđaju i bijeli.
Ma kod vas to sve 'uživa' u vašoj brizi i njegi.
Kod mene po selu svi su popadali na tlo od kiše i toga što su im cvjetovi prekrupni i počeli su već truljenje.
Iz tog razloga odlučila sam da ih ja u svom cvijetnjaku držat neću jer tužno je kad se onesvijeste na zemlju i počnu trunut.

Meni je najljepši tamnocveni koji ima oko sredine malo bijele boje.
To sam vidjela kod jedne žene. Ali jako kratku cvatnju je imao. Bio je početkom svibnja (krajem travnja) i cvao je točno 10 dana. Nakon toga ili mu se nešto dogodilo pa je žena uklonila cvjetove ili su oni sam sasušili se i otpali.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 3132333435>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.