Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božur - Paeonia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božur - Paeonia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 35>
Korisnik
Poruka
cvetlin View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 20 Rujan 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 714
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvetlin Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 14:38

Iris mislim da je ovaj tvoj zeljasti, jer drvenasti ima korjen i krošnjicu a ovo je na slici gomolj. I kak su već napisali malo veću rupu i čekaj..želim ti više sreće ove godine. Moja mama ima jedan štos sa gomoljima kad nezna kaj ide dole a kaj gore posadi ga vodoravno ha-ha i uvijek joj uspije Wink

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 15:49
Iris, želim ti sreću s nicanjem ove godine, i ako mi možeš kazat di si ga nabavila(kupila), moja tiha patnja-imala sam nježno rozi dupli, bujni...., i jednostavno je nestao-istrunuo?
Cvetlin - ideja jeThumbs%20Up!
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 17:12
minimode kupila sam u Peveca Smile
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2009 u 17:17
hvala Iris!
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 20:45
Iris ,gomolj božura bi trebao imati bar jedan, dva pupa. Nadam se da taj tvoj ima , jer ako nema nema iz čega da nikne.
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 22:35
Originalno poslano od člana josipa josipa napisao:

Iris ,gomolj božura bi trebao imati bar jedan, dva pupa. Nadam se da taj tvoj ima , jer ako nema nema iz čega da nikne.

Josipa možeš li ovo pojasniti...Kako misliš mora da ima?.....Ja sam dobila bozure i nisu imali ništa,tek sad su krenuli,oni u bašti, a ovi u saksiji vec odavno rastu.....Ovo su obični božuri,oni drvenasti nemaju baš gromolj,prije je to korijen......Malo mi nejasno kako ne mogu krenuti,kad svaku put iznova krecu iz zemlje,tj.svakog proljeća...A vecinom kad se kupe kao gromolj nemaju pupova..Smile
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2009 u 22:57
Ja imam tri božura.Dva nemaju miris dok ovaj treći prekrasno miriše.Jedino što na njima ne bude puno cvijetova.Ne znam u čemu je problem.Može li mi neko reći da li trebam nešto uraditi da bi bujnije cvijetali?
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 09:04
Moj super napreduje, roza je u jako je bujan, obećala sam jednog baki, ali jednostavno kad je bilo vrijeme zaboravila, no na jesen ću. Ovdje su dva jedan do drugog, previše se guraju, ali sada su na njima već pupoljci
 
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 16:12
alisa,samo da pojasnim,mislila sam ako božur ima pupove i što ih više ima i što su deblji to će prije procvjetati.Jer poznato je da mu treba godina ,dvije pa i više da se ustali i procvjeta. Tvoji su sigurno imali pupove samo se u fazi mirovanja ne vide.Bitno je da je gomolj što veči ali u gornjem dijelu gdje se formiraju pupovi.Ja rupe za božur kopam skoro velike kao za ruže ,da može lakše i brže da se širi,jer tako nastaje ogroman grm sa puno cvjetova. 
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 16:19
Hvala Josipa na pojašnjenju,jer sam shvatila da si rekla da ako nemaju pup na gromolju nikad nece krenuti,što nije tačno, naravno...Jer svi kupljeni gromolj,koji su u kesama vecinom nemaju pup,ali krenu.Baš kao i dalije,i drugi gromolji....Smile
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2009 u 16:31
nuna, jesi li probala dodati nekog džubriva, ili komposta. samo nemoj okopavati oko njega.možeš ga oštetiti. Zavisi i od sorte , neki cvjetaju bujnije a neki ne. negdje sam čitala da nakon sadnje prvi put kad mu se pojave pupovi treba ih otkinuti ne dozvoliti mu da cvjeta tu godinu,onda će iduću imati puno veće cvjetove.Ja sam kod svoga samo jednog tako uradila i mogu ti reći da mi je on najbujniji i ima najveće cvjetove Kod drugih nisam jer mi je bilo žao.Još je dobro tanke grane koje ne nose pupove odmah odrezati pri dnu.
Na vrh
nuna View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 812
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nuna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2009 u 20:28
Hvala Josipa dodat ću ovog proljeća đubriva.Nadam seda će mi bujnije cvijetati
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Ožujak 2009 u 22:08
 danas me zvala sveki da mi kaze kako je vidjela da bozur koji sam joj posadila u vrtu poceo nicati...juhuuuu...hvala shasha...
Na vrh
Nana View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 19 Rujan 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 332
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 06:32

@Nuna, ako se radi o zeljastim božurima, razlog slabijem cvijetanju može biti i preduboka sadnja

(O)smijeh je najbolji facelifting   
Na vrh
niho View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 9297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje niho Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 12:32
Originalno poslano od člana frida frida napisao:

 danas me zvala sveki da mi kaze kako je vidjela da bozur koji sam joj posadila u vrtu poceo nicati...juhuuuu...hvala shasha...


 Mogu zamisliti kako si sretna TongueTongueTongueTongueTongue
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2009 u 13:01
Čula sam da se može desiti da božur uopće ne cvjeta ako je preduboko posađen
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2009 u 15:13
Istina je. Neki božuri neće procvjetati ako su preduboko posađeni ili im treba i nekoliko godina za cvatnju.
 
Moji su posađeni tako da su im pupovi praktički cijelu godinu izvan zemlje i cvali su mi prve godine nakon sadnje.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2009 u 22:10
E baš dobra informacija, imam crbvenog od lani posađenog, znači da bi se mogla nadati i cvjetiću - super primorka.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Ožujak 2009 u 09:31
Vjerujem da će ti porivati pupove, ali istina je i ono što kažu da bi ih prve godine trebalo maknuti (naravno ja nikad nemam srca za takvo nešto).
 
Meni je jedan imao desetak pupova, ali bio je preslab za njih i otvorio se samo jedan cvijet, ali nije mi bilo žao što mu nisam skinula pupove jer je cvjetić bio prekrasan.
Na vrh
ljiljan View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2009
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 10
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2009 u 17:25
 Bozur je moje omiljeno cvjece
Ja sam ove godine zasadila cetiri bpzura razlicte boje dva su drvena,medutim nisu to zaista drveni bozuri koje je moja mama imala u Slavoniji ,oni su imali pravo drvo i rasli su uvis,ja sam po svim rasadnicima i kod uvoznika pokusavala da ih nadem medutim niko  od njih nije cuo za njih.
Problem je u tome sto ja svake jeseni izvadim dio korjenja medutim nece da se primi. Ove godine nabavila sam POKONOV prah za ozivljavanje bilja pa cu ponovo da pokusam,
Kad procvjetaju saljem fotke.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 23456 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,188 sekundi.