Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božur - Paeonia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božur - Paeonia

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 35>
Korisnik
Poruka
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 21:32
Originalno poslano od člana ljiljan ljiljan napisao:

iz kojeg si ti mjesta,meni Mario dolazi sredinom mjeseca ,on zivi u Zagrebu,a i kad saljem mojoj Barbari u autobusu neuzmu nista,doduse to je za Pozegu,i vozac je moj skolski drug.

Ja ti imam 16 ari baste ,68 grmova ruza,magnolija cetiri vrste,dve kamelije i jos mnogo toga



... sve mi se čini da ćeš morati uzeti aparat u ruke kad se sve rascvjeta :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) ...hmmm ... jedva čekam :))
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2009 u 21:39
Originalno poslano od člana ljubica087 ljubica087 napisao:

Božur vam je jedna jako zahtjevna biljčica šta se tiče nekih banalnih stvari
to sam vam ja saznala od moje drage svekrve.On kad  se posadi na jedno mjesto ne ga slučajno dirati jer neće biti ništa od njega,ne ga razdvajati mislim na gomolj da bi ga ka prisadija na drugo misto,i kad se okopaje cvijeće ni slučajno blizu njega, ne ga premještati. A cvita tek nakon par god.Ja ga imam već evo drugu god.i mislim da ni ovo proljeće neće cvitat.Krasan je to jedan cvit


...možda ti je tako rekla da prikaže svoje ako ih ima dragocjenijima :))))))  mi ih imamo godinama u 1 velikom grmu ( one obične roze) i ove god me moja buduća svekr. udavila da joj rasčerupam taj 1 grm i dam korjenje... ja ( glupača!!!!to više ne bu tako!! :) isprerezala gomolje, korjenje , ne znam ni sama što je dole bilo... ali evo već ima dosta pupova cvijeta samo su nekako manji nego prijašnjih godina...možda jer je dugo bila zima pa poslije dođu veći.... u svakom slučaju poptuno normalno okopavamo oko njega, samo ga zaljevamo vodom, ne prihranjujemo uopće, ali njemu su noge u hladu... ne znam dal to ima kakve veze i jaaako je duboko u zemlji ( to saznala dok sam kopala, rupa skoro do lakta nešto manje cca 5 cm...)  možda je sa godinama potonuo...
Na vrh
ljubica087 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 30
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljubica087 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2009 u 13:26
je ima ga na vikendici i stvarno je presavršen,a i ona sve malo preuveličava ili ti ga oće reć da je znalac šta se cvića tiče,ali nema tu neke velike filozofije ja sam isto okopavala oko božura valjda mu neće biti ništa.Nadam se da će mi ovu god. procvitat imam tamnocrveni
Na vrh
White View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 23 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje White Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 01:15
Ako netko zna zašto mi mravi napadaju božur nek pomaže!ja sam svoj božur presadila prije mjesec dana i evo već ima pupove ali i mrave i neznam kako da ih se riješim??Svekrva mi kaže kako mu i cvjetovi uvijek budu puni mravi pa mora paziti kada si reže u vazu.
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 07:55
A da probaš oko božura staviti malo pitroida i li jednostavno vapna, to se mravcima ne sviđa pa će jednostavno otići, a božuru neće biti ništa, a neće ti doći ni puževi. Nemoj po njemu da ga ne nagrdiš, već oko stabljike.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
fuksija View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 16 Srpanj 2008
Lokacija: Norway
Status: Offline
Bodovi: 750
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje fuksija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 08:48
Ovdje ima jako malo slikica od bozura. Slikaj te ih malo, kada procvjetaju.
Ja imam bijeli dupli i ove godine sam kupila crveni dupli, pa se nadam da ce cvjetati.
Kod vas ce sigurno cvjeteti prije nego kod mene, pa stavite slike, a ja cu kada kod mene procvjeta.
pozdrav iz Norveske
Na vrh
vrtlarica View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 113
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtlarica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 09:02
ne brini za mrave na božuru jer oni bi i trebali biti na svakom jer pomažu pupovima da se otvore a kasnije kad odrežeš za vazu samo ih dobro istresi Smile
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 14:29
moji nemaju mravaca.... možda su zato već više od 10-5  dana u pupovima???..nikad ovako dugo.... 
Na vrh
Magister vitae View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 12 Ožujak 2009
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 685
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Magister vitae Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 15:45
mravi bi inace trebali i pomagati kod lisnih usi jer ih oni spremaju u mravinjak i "muzu" ih tamo i hrane seLOL. Tako usima i treba Big%20smile.
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 17:24
I moji božuri svake godine budu ljepljivi i puni mrava .Ja sam ih do sada stalno skidala a sada kad kažete da oni ne smetaju pustit ću ih pa šta bude.A šta vam je to vapno,ja bih pokušala sa tim kad bih znala gdje se nabavlja i šta je to
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2009 u 18:27
josipa vapno je kreč u prahu...
Na vrh
White View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 23 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 207
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje White Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 10:26
hm...šta sad?da stavljam vapno ili da ih pustim
Ma ako mu neće naštetiti onda ću ih pustiti,ionako ja radije ostavljam vani cvijeće da mi bude lijepo nego u vazi
Ja sam se samo bojala da ne naštete božuru.Polako će mu evo i cvjetovi,ali ja vam neemam fotić da ga uslikam
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 13:06
Imam kreča u komadu kupila sam za voćke da okrečim.Mogu li nasuti malo gašenoga kreča ili da isitnim komad pa da pospem
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 15:16
Mislim da je bolje isitniti,nego gašeni stavljati,on bi sprzio biljku..Ako nemas u prahu,navrati do mene,ima kod mene jos,ostalo od gradjevinski radova na kuci
Na vrh
vesna277 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vesna277 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 20:39
Originalno poslano od člana White White napisao:

Ako netko zna zašto mi mravi napadaju božur nek pomaže!ja sam svoj božur presadila prije mjesec dana i evo već ima pupove ali i mrave i neznam kako da ih se riješim??Svekrva mi kaže kako mu i cvjetovi uvijek budu puni mravi pa mora paziti kada si reže u vazu.
-moze se posipati i paprom,bar je meni to upalilo.
Na vrh
josipa View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Prosinac 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 992
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje josipa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Travanj 2009 u 09:50
e svašta vi djevojke znate,prava ste enciklopedija.
Na vrh
vrba View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Travanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 49
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 11:39
i meni treba božur... valjda ću ga uspjeti nabaviti na jesenCry.kako su krasni ovi koje sam vidjela na fotkama..
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 21:27
...ja se brinula jer moj stoji tjednima u pupoljku i nikako da se rascvate, pa kad je pametniji od mene .))) evo vani nevera cijelo popodne i večer da se rascvao uništili bi se cvjetovi.... priroda zna :))))))
Na vrh
Mamaa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 07 Veljača 2009
Status: Offline
Bodovi: 4461
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mamaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 21:51
moj j ejoš u malenom malenom pupu, ali mrava na njemu na pretekCry
probati ću ga malo ćešnjakom premazati- možda upaliWink
Kako odgojiti dva mala bića u pristojne muškarce?
Na vrh
griva1978 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 01 Srpanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1612
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje griva1978 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2009 u 22:03
... ja jučer na mojim isto otkrila mrave...ali negdje ne netko spominjao da oni pomažu cvijetu da se otvori i pustila ih.... vidijeti ću sutra... ali čini mi se da su pupovi bili baš zdravi.....
.... ali mace mi otkrile neke rupe, jazbine u jednom kutu vrta... veličine pake pa još veće.... nadam se da su ježiči.... :)))
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 35>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,328 sekundi.