Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Slike ruža
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Slike ruža

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 17>
Korisnik
Poruka
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 22:17
Pridružujem se Tinaj u vezi ruža, Virag ima svoju stranicu, www.virag-roses.hr sa detaljnim opisima i karakteristikama ruža. Njegovih imam preko 20 i sve mi izvrsno uspjevaju. Uvijek ih sadim na jesen ( čak i u 12 mj.)
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 23:56
Da potvrdim, Virag ima stvarno jako dobre i zdrave ruže golog korijena za jesensku sadnju. Koji je to užitak - posadiš na jesen i onda jedva čekaš ljeto da vidiš kako kraljice cvatu.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 12:00
Tek sam da na početku potrage, za sad mi se sviđa angela. Ak ne ona, bit će slično njoj.
Još imam par mjeseci vremena do konačnog izbora.
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 12:05
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Da potvrdim, Virag ima stvarno jako dobre i zdrave ruže golog korijena za jesensku sadnju. Koji je to užitak - posadiš na jesen i onda jedva čekaš ljeto da vidiš kako kraljice cvatu.



Da li ću pogriješiti ako ih posadim sad na proljeće?U katalogu piše da primaju predbilježbe  do kraja 2 mjeseca.Smile
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 12:18
Vidim da neki ruže sade u jesen, neki u proljeće. Kad je najkasnije moguće, a da bude dobro za ružu?
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2012 u 13:27
Maggie ja ih sadim u jesen i u proljeće..Što se tiče proljetne sadnje,sade se čim zemlja malo otopli tj.ja sadim od marta pa do početka maja.Sve dok ne krenu vreline mogu se saditi..Onako idelano je od marta-aprila jer je zemlja i vlažna dovoljno a i počinje da se zagrijava,taman super za korijen.Ako bude pretoplo onda se mora svakodnevno zalijevati..Što se jeseni tiče može sve dok ne krenu minusi.Idelano je  kraj septembera i oktobar jer je zemlja još topla i imaju vremena da su ukorijene prije  zimskim mrazeva i minusa..Ja sam ove godine posadila u  novembru ružu,jer sam naletila na nju,dugo sam ja tražila.Jednom sam je imala i posađena u kasno proljeće,početak ljeta i nije preživjela.Sada sam je posadila ali sam je stavila pod flašu jer je imala listove a i skroz je bila krhka i mala..Samo par dana  iza sadnje krenuli su minusi ali njoj do sada nije štetilo..Vidim još uvijek lijepo izgleda ispod flaše i hrpe snijega..Da sam je sadila ranije ne bi stavljala flašu kao zaštitu..Eto to je moje iskustvo sa ružama..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 14:33
Pozdrav, vidim da si ljubitelj ruža. Imam ih dosta, nešto i onih za koje si navela da bi ih željela posaditi. Većini ruža ne znam ime jer sam ih sama pelcala. Onu koju bih ti ja preporučila je Black Baccara. Jako dugo na njoj cvijet bude u obliku pupa, izuzetno je čvrst cvijet i nijedan vjetar ga ne uspije razbarušiti. Do sada nisam imala nikakvih bolesti na njoj, a ni uši je baš ne opsjedaju.

U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
lucy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 02 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2541
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lucy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 22:47
Ja svoje ruže sadim i u jesen i na proljeće, ali moram priznati da još nisam sadila ruže golog korijena pa im je onda svejedno kad ćeš ih posaditi. Ovo je moja eden ruža. Slika je stara dvije godine, stavljam je samo radi cvijeta, možda ti se svidi. Meni je ova ruža posebna.
Sutra je novi dan.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 23:26
Evo par slikica mojih ruza
 
 
Monica
 
 
Paul Neyron
 
 
Charles Austin
 
 
Abraham Darby
 
 
Paradise
 
 
Othelo
 
 
Nisam ih bas usminkala za slikanje, bijele fleke po liscu su od Fitolife-a (hranivo i zastita).
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
igy81 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Siječanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 16
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje igy81 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 11:16
Ružićnjak je obrubljen rubnjacima i veličine je 4m x 1.5m.
Prosijao sam svu zemlju na dubinu od cca 40 cm i izvadio silno kamenje.Kada se malo zemlja slegne pognojiti ću sa stajskim gnojem, moram paziti da ne dođe u doticaj sa korjenom ruža.
U jedan red sam stavio g. thomas, iceberg, regal red i monicu.
U drugi red d. delight, i. bergman, aqua, michelangelo i avelange.
Slike ću kasnije stavit.
Vrtlarija valenta me je iznenadila sa kakvoćom svojih ruža, svaka ima najmanje 4 grane, bilo da je riječ o čajevki ili grmolikoj ruži.
Dok kod Horvata grmolika ruža ima samo dvije grane?
U rasadniku V. Gorica sam pronašao ruže od Viraga i to monicu i michelangelo.
Michelangelo je izbacio listiće(ispod voska), a monica nije znači li to da niti ne će.
Sve ostale ruže su prolistale trebam li ih štititi od mraza tako da ih navečer prekrijem ili ne?

Zahvaljujem se svima koji su mi pomogli sa slikama svojih ruža da se odlučim pri odabiru sorti i boja.

Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 17:18
Igy,drago mi je da si uspio posaditi ruže koje si želio,a bilo bi mi drago da ih poslikaš,pogotovo kad počnu cvasti.
Ne trebaš ih sad više štititi od mraza,a za gnoj pazi da ne dođe do korjena.To što neke sadnice imaju dvije ili četri grane,nema veze,neke se ruže više granaju neke manje.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
huskybucka View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2010
Lokacija: VelikoTrgovišće
Status: Offline
Bodovi: 234
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje huskybucka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 19:31
Originalno poslano od člana Sanja123 Sanja123 napisao:

Pozdrav, vidim da si ljubitelj ruža. Imam ih dosta, nešto i onih za koje si navela da bi ih željela posaditi. Većini ruža ne znam ime jer sam ih sama pelcala. Onu koju bih ti ja preporučila je Black Baccara. Jako dugo na njoj cvijet bude u obliku pupa, izuzetno je čvrst cvijet i nijedan vjetar ga ne uspije razbarušiti. Do sada nisam imala nikakvih bolesti na njoj, a ni uši je baš ne opsjedaju.

[IMG]http://i1099.photobucket.com/albums/g393/SanjaH1/22052011052.jpg" />


Prelijepa mi je ova tvoja ruza
Znas li gdje je ima za kupiti? Cijena?
Koliko je visoka?
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 08:01
dobila sam i posadila ružu hokus - pokus. jako mi je lijepa i neobična, nema bodlje. zna li neko nešto o njoj.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
azriela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azriela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Travanj 2012 u 17:15
evo moje double delight ružice posađene prije mjesec dana..stvara svo prvi pupoljak


Uploaded with ImageShack.us
dosadna ko tekut
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 08:21
ruže su vam krasne. ja ovo proljeće nisam imala sreće i pelceri se nisu primili

smile43
Na vrh
azriela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje azriela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 08:46
šteta..bit će bolje drugi put:) ja sam ovu sadnicu u Pevcu platila 19,00 kn..nije puno,a uspjeh je gotovo siguran:) probat ću s pelcerima jednom kad steknem malo iskustva s ružama:)
dosadna ko tekut
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2012 u 10:21
pokušat ću kad dođe jesen ponovo s njima, lijepe su i bilo bi mi drago da rastu i u mom vrtu.
pogriješila sam nešto u načinu na koji sam to napravila.
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 15:19
i moje ruze polako otvaraju svoje cvjetice..

pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
SolarWindKiss View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SolarWindKiss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 15:45
Evo jedne moje mini ruze...ona je odavno u cvatu jer je drzim u kuci a one vanjske ce tek da cvjetaju, pa ce njihove slike biti kasnije :)



Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
SolarWindKiss View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SolarWindKiss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2012 u 15:48
A evo joj i susjedne kolegice :):)



Uploaded with ImageShack.us
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 17>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,211 sekundi.