Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Ruže
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Penjačice tipa rambler
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Penjačice tipa rambler

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Penjačice tipa rambler
    Objavljeno: 03 Studeni 2011 u 09:26
molila bih da stavite slike ovih ruža ako netko ima , kupila bih dvije pa da izaberem
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 22:04
Ako želite ruže koje cvijetaju cijelo ljeto onda morate pazit pri izboru ruža rambler jer većina njih cvijeta samo jednom godišnje.Niže vrste ruža R. ponašaju se rastom slično kao i druge penjačice,dok za vrste kao što su npr.'Bobby James',Paul's Himalayan Musk morate imati za penjanje neko starije drvo ili kakav visoki zid - mogu narasti 8 - 10 m. visine.Ovakve ruže ne možete rezidbom ograničiti jer imaju veliki porast.Za ružu Kiftsgate negdje sam bio pročitao da drži rekord u rastu uz neku ogradu sa 45 metara.Stavljam slike triju vrsta - sve cvijetaju samo jedanput

Chevi Chase - crvena
Félicité Perpétue - bijela
'Veilchenblau'
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 22:06
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 22:07
Na vrh
muhlenbergia View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 18 Ožujak 2010
Status: Offline
Bodovi: 2241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje muhlenbergia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 22:08
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 12:30

hvala muhlenbergia  znam da one cvjetaju samo jednom u godini ali kako imam veliki plac imam dovoljno prostora sad smo baš u ograđivanju i čupanju starih šljiva pa bih ostavila dvije visoke star šljive po kojima bih ih pustila da se penju a ona tvoja žuta
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Siječanj 2012 u 23:09




EN, ja imam rambler Bobby James kojeg sam kupila od Viraga, možeš ga vidjeti u temi Moja cvjetna gredica/Moj vrt u slikama. Luk po kojem se penje, ima 7 m a već je dobrano prešao svoju polovicu. Prvu godinu nakon sadnje mi nije cvala što je normalno, ali nakon toga cvate bogato svake godine. Istina je da ne obnavlja cvatnju, ali to nadoknađuje raskošnom cvatnjom u lipnju.
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 14:21
Rambler ruža Super Dorothy (ona je roza boje) je jedna od rijetkih koje cvjetaju cijele sezone.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 13:28

upravo sam primila ruže od Viraga ovako izgledaju ako nekog zanima, popodne sadnja smile213
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 19:45
Cim sam vidla sadnice sa ceduljicama znala sam cije su, bez citanja teksta ispod slike. E.nona, zelim da ti lijepo uspjevaju. Samo nam jos reci koje si kupila ???
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 21:32
Carol u ovoj turi sam uzela penjačicu climber "Don Juan", Rambler Bobbie James" naručila sam i "Chevi Chase" ali valjda nisu imali pa su mi umjesto nje poslali čajevku "Imperatrice Farah" što baš i nisam oduševljena mogli su me baš i pitat ali sad je gotovo , čajevku "Ingrid Bergman" i "Aqua" , popodne su posađene



Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 23:56
Da, čajevka nije neka zamjena za penjačicu. S druge strane, Imperatrice Farah je lijepa ruža pa ćeš je valjda zavoljeti s vremenom.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2012 u 20:35
I kod mene je bilo tako nekako Unhappy

Stigle naručene Double Delight, Don Juan, Schwanense, Westerland  Na žalost Polka nije stigla umjesto nje poslali mi Rhapsody in blue - dali je to čajevka ili?


Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Ožujak 2012 u 21:03
enrikova nona, muhlenbergia i ostali,
hvala na informacijama za ove predivne ruže koje imate.
        smile78



Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 14:36

Dobila sam mail od gospodina Ivana Virag i ruže koje nam je poslao Rhapsody in blue i Imperatrice Farah   su dodane gratis i nisu poslane kao zamjena za one koje nemaju tj nisu naplaćene. Primjetila sam da je iznos na pošti bio manji nego sam računala ali nisam se previše time zamarala jer mi je samo bilo bitno da sam dobila ruže.

Ja se još jednom izvinjavam što se iz mog posta dalo naslutiti da su ispali nekorektni i neprofesionalni
Na vrh
Ksan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 29 Siječanj 2012
Lokacija: Baranja
Status: Offline
Bodovi: 1303
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ksan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 19:07
Nema, sad samo čekamo tople dane i ružine pupoljke smile120
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 19:25
I ja jedva čekam vidjeti tvoje rascvjetale ljepotice, kod mojih ruža već se razvijaju listići, prođlo proljeće imala sam prve cvjetove
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 22:15
Vjerujem da budete zadovoljne i zelim da uzivate u njihovoj cvatnji.
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Svibanj 2012 u 21:23
enrikova nona- ako imaš još neko mjesto za rambler penjačicu toplo bi ti preporučila da kupiš onu koja cvate više puta ( pogledaj vrtjarija Horvat- iz Zagreba, vrlo ljubazni i sve objasne, jedino što im je malo katalog razbarušen... a i cijene su im puno višlje od Viraga ).

LP
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Yoyo1 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2011
Status: Offline
Bodovi: 426
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Yoyo1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Srpanj 2012 u 10:10
I ja sam od Viraga ove godine naručila ruže, međutim meni su se od njih 14 kom. primile samo 5 ( i to one koje mi je poslao kao zamjenske ,  također su poslane  bez da su me priupitali ).Unhappy

 Gratis sam dobila Farah I., valjda jer je bilo naručeno više od 10 kom, a zamjenske sam  platila kao da su stigle po mojoj narudžbi (naručeno 14- isporučeno 15, plaćeno 14 kom.,nisam primjetila nikakav gratis za zamjenske ruže).

 Zvala sam ih da kada su mi već poslali zamjenske da bi bilo lijepo da su me bar kontaktirali koje druge sorte ruža želim, ako već ove nisu imali, ali odgovor je bio da imaju toliko isporuka i da gdje bi došli kada bi svakoga zvali, a sada vidim da su u pravu ,jer koliko čitam svima nama nisu stigle polka, chevi chase,...

 Primjetila sam da se nisu primile samo one koje sam naručila po nekoliko komada npr: papageno, barcarola, samba. Nostalgie se lijepo razrasla i procvala kao i concerto 94, acropolis roza, i još jedna kojoj sam zaboravila ime. Nažalost Don Juan (ona je stigla umjesto Chevie C.) je protjerala jedna grančica i onda se jednostavno posušila, uzrok ne znam.

Farah I. su i meni poslali, meni je prekrasna, imam jednu već 4 godine i toliko naraste visoko kao da je penjačica, a cvate konstantno.
Čini mi se da je Virag imao problema sa određenim sortama ruža nakon onog zatopljenja pa naglog zahlađenja i snijega koji je kasno pao ove godine.

Trebale bi mi na jesen stići ponovno ove sorte ruža koje se nisu primile i  one koje mi nisu poslali, pa se nadam da će iduću godinu moći uživati u cvijetu i mirisu mojih ruža.










Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.