Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moj mali povrtnjak
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moj mali povrtnjak

 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
Korisnik
Poruka
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Moj mali povrtnjak
    Objavljeno: 08 Studeni 2011 u 15:37
U svom malom vrtu našla sam malo prostora i za povrtnjak. Mali, ali dostatan za ispunjenje mojih želja a to su svježe lisnato proljeće na dohvat ruke. Bit će tu svega po malo, ali kako je zaista mali povrtnjak morat ću naučiti kako iskoristiti bar dvije sjetve - sadnje.

Za sad sam napravila gredice i posijala luk i češnjak, sutra ćemo posaditi zelenu salatu (ako na tržnici nađemo presadnice za kupiti) i posijati špinat i matovilac. Za ovo doba godine dosta. U nadi da ću dobiti i vaše ideje i prijedloge, čekat ću proljeće.







Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
mandevila View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 14 Rujan 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 341
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mandevila Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 08:24
oooooo,pa nije baš tak mali,stane tu dosta toga ,a sve je na špagu,super
Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 08:35
dobro došla zribal.Samo naprijed draga. Puno znaći i da imaš samo peršun i mrkvu, a ti tu imaš dosta mjesta i za drugo.
Na vrh
lovac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lovac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 09:44
Ne znam gdje je povrtnjak, ali mislim da bez obzira na to možeš posijati mrkvu, peršin, blitvu već sada i pokriti sa onom bijelom tkaninom( izgleda kao paučina) pa ce ti u rano proljeće niknuti i biti za konzumaciju ranije nego da siješ u proljeće.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 10:42
Povrtnjak je u Osijeku. Gledala sam kod nekih poznanika vrtove prekrivene tom tkaninom, mislim da se to zove geotekstil. Imam i sjeme u kući, mogla bih pokušati. A, dali je tko sijao grašak, kažu da i on može uspjeti ako se prekrije preko zime. Nemam sjeme, ali ako nađem pokušat ću. Ako je tko probao neka mi piše na ne eksperimentiram bez potrebe.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
lovac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lovac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 10:53
DA naravno. Može i grašak, za zelenu zimsku salatu isto nije kasno samo dobro pokriti. Postoje dvije vrste te tkanine, jedna je za primorje tj. za do -4,5 stupnjeva, a druga ima zaštitu i do -12 stupnjeva. ja sam ovu drugu kupila u italiji, a kod nas u primorju ju još nism vidjela.
 
ne bi bilo loše da gredicu gdje si sadila češnjak i kapulu pokriješ sa desetak centimetara slame isto za zaštitu od zime.
 
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 12:43
Moj povrtnjak je dugačak 11 m a širok 3 m. Dakle sve mogu pokriti u jednom komadu. Prošle godine sam sadila kapulu, češnjak, zelenu salatu i špinat. Ničim nisam pokrila, ali moram se pohvaliti zemlja je izvrsna, a povrće je bilo kao sa razgledinic. E, sad odoh posijati i ostatak, graška kažu nema više za kupiti. Nije frka, neću ni tražiti, neka nešto ostane i za proljeće.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
lovac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lovac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 14:56
Bio bi dobro da i dio koji ne misliš saditi i obrađivati ovu jesen i zimu prekriješ sa slamom jer na taj način na proljeće nećeš morati ponovo prekopavati, a i korova će biti manje i lakše ćeš ga počupati.
Salatu  i špinat dok ne nikne ne prekrivaj sa slamon već sa "paučinom" a kada naraste 3,4 cenimetra oko svake biljčice ili reda, ako siješ u redove, stavi slamu.
 
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 18:32
Ok, hvala, ovi su mi savjeti baš dobro došli. Vratila sam se ih vrta gdje sam danas završila sve jesenske radove. Preostaje mi jedino kupiti "paučinu" i prekriti. Vjerujem da u Baumaxu ima za kupiti. Sad sam nestrpljiva, tko će čekati proljeće. No, srećom sad imam vas pa ćemo razmjenjivati iskustva i planove dok sunce ne grane.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2012 u 22:48
Onda, kakvi su rezultati? Valjda si sijala i sadila po svom vrtu pa nešto raste.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 10:15
A, joj, baš sam zločesta. Cvijeće me okupiralo i ja zaboravila na moj povrtnjak. Evo obećavam sličice. Cikla, mrkva, češnjak, luk, krastavac, paprika i rajčica. To je to što je moglo stati. Za mene dosta. Imam sreću ove godine da je stavljena nova zemlja. Uz to suprug je tu zemlju nabavio od ljudi koji su kopali u dubinu tako da u njoj nema sjemena. Vrt je potpuno bez korova, tu i tamo po neka travkica, a ja samo uživam gledajući kako raste.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 17:14
Evo sličice moga povrtnjaka. Malo ali slatko.


Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 17:24
Mrkva. Neven je tu da ju štiti, a iza su jagode i češnjak. Ima tu jedna zanimljivost. Češnjak sam posadila između jagoda jer sam pročitala da je to dobro, a preostalo mi desetak češnjeva. U tom dijelu gredice jagode su mnogo, mnogo naprednije nego i dijelu gredice bez češnjaka, a i češnjak je tu mnogo bolji nego na samostalnoj gredici. Upravo ovo je dokaz da zaista jedno na drugu vrlo povoljno djeluje.

Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 17:31
Rajčice već imaju male plodove. Ovo je rana rajčica, ne znam joj ime, znam samo da visoko raste. Imam još drugu vrstu koja se zove "niski jabučar", ništa mi to ne znači jer nemam nikakvog iskustva. Prodavačica mi rekla da ne kidam zaperke, da je to niska grmolika vrsta i da ju amo vežem da ne pada, naraste svega do 1m visine.

Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 19:51
Gdje god pogledam kod tebe sve ko po špagi. Clap
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 20:18
Zaista ti  je sve lijepo  u tvome vrtu....
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Svibanj 2012 u 21:43
Dijana, lako je biti pod špagu kad je malo. Ove gredice dugačke su ne više od 2,5 m, a dužina povrtnjaka 10. Ja se u njemu zabavljam i to me odmara.

No, ima od njega i koristi. Zato moram pitati povrtlare za savjet.

Danas sam počupala zelenu salatu koju nismo uspjeli pojesti pa je procvjetala. Ostala mi je prazna gredica i sada ne znam što u nju posaditi. Nalazi se na zapadnoj strani i cijelo prijepodne je u hladu. Sunce dolazi poslije podne i osunča do noći.

U drugoj gredici imam posađen češnjak koji ću uskoro vaditi. Zanima me što posaditi kao međukulturu da osatane nakon češnjaka.

U jednoj gredici gdje sam imala mladi luk bio je posijan peršin kao međukultura, a onda sam posadila i paprike. Luk smo pojeli a sad su ostale paprije i peršin vrlo blizu jedni drugima. Što da radim. Smeta li to ili nešto moram vaditi. Mogu li recimo peršin presaditi na drugo mjesto.

Hvala unaprijed
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 00:41
Ja bi ti predložila da ubuduće koju glavicu salate ostaviš da procvate pa sakupiš sjeme da imaš za iduću godinu. Peršin i paprika nebi trebali smetati jedan drugom.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Svibanj 2012 u 09:35
Hvala anabistrica. Ostavila sam jednu salatu da procvjeta i osjemeni se, mislim da je to dosta. Danas sam od susjeda dobila presadnice karfiola, kelerabe i zelenu salatu (nemam pojma kakva je, sliči mi na zimsku). Ja ću to zasaditi pa neka raste.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2012 u 23:43
Lijepo je u tvom povrtnjaku, bez obzira što kažeš da je mali, svega ima u njemu. Sviđa mi se ona ideja s jagodama i češnjakom. Mislim da ću te kopirati slijedeću sezonu.
Lipik
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 4>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,258 sekundi.