Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Cvijeće foto... > Moj grad u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Argentina
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Argentina

 Odgovori Odgovori Stranica  123 47>
Korisnik
Poruka
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Argentina
    Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 12:59
Gledajući otvorene teme vidio sam da se na ovom forumu mogu naći gotovo svi krajevi Hrvatske i svijeta. Iduća četiri mjeseca provest ću putujući Južnom Amerikom, a najviše vremena ću provesti u Argentini. Tako sam se odlučio pokrenuti ovu temu, naime temu moga mjesta iz Hrvatske, LIČ, već duže vrijeme uspješno vodi Nataly (moja susida). Nadam se da će moja tema zainteresirati forumaše, te da će se u nju uključiti kako stari tako i novi članovi, pogotovo naši Hrvati iz Argentine.

jacaranda6.JPG
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Olja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2011
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 842
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Olja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 13:18
Dobro dosao dr.zislav,
jedva cekam slikice...smile126
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 14:16

Ola Držislav, dobrodošao na forum!

Eto i ja jedva čekam kad ćeš staviti slike (iz pouzdanih izvora znam da radi super fotografije).
Samo da te ukratko predstavim forumašima: Držislav je moj kolega iz Etnografske udruge. Mislim da su ga neki forumaši već upoznali (MiraK, Baka Bea..).

S obzirom da sam ga pohvalila da radi odlične fotografije, sad moram javno priznati da sam dio njegove arhive koristila u temi Lič Embarrassed. Ali već sam ga obavjestila da se hvalim njegovim slikama pa se ne bojim posljedica.
Eto toliko, ja ću za početak staviti jednu sliku koju mi je poslao mailom iz Argentine (ne onu sa vješticomWink, nju sam već stavila na temi Riječka kava), nadam se da se neće ljutiti...





Pozzz i nemoj da dugo čekamo...

Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 14:49
Dr.Žislave, sretno na putu......
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 21:28
Sretno, dr.žislave! Nadam se da ćeš proći kroz Peru i Boliviju i ponijeti koji novi cd njihovih pjesama. Gle mene, pa ovo je forum  o biljkama! Embarrassed
Uživaj za sve nas! Pratit ćemo te.
Na vrh
Nataly View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2009
Lokacija: Lič
Status: Offline
Bodovi: 2666
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nataly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 21:42

S obzirom da Držislav ima nekih problema prilikom uploadanja, trenutno uskačem jer je već pripremio materijal za forum.
U Buenos Airesu je trenutno 17,30 h (dakle 4 sata manje nego kod nas) i temperatura cca 23°C.


Evo jedan njegov uvod:

Buenos Aires je grad drveća, cvijeća i zelenila. Gotovo u svakoj ulici je drvored, parkovi na svakom koraku, a prostor na pločniku, ispred kuće, uređuje onaj koji živi u kući. Zadivljuju drvoredi jacarande (Jacaranda cuspidifolia) koja je sada u punom cvatu. Tu je i ceibo (Erythrina cristagalli), nacionalno drvo Argentine. Često se u drvoredima nađe palo borracho (Chorisia) i lapacho rosado (Handroanthus impetiginosus).


palo borracho






lapacho rosado




jacaranda






ceibo






Mislim da je to sve za večeras...




Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 22:06
dr. Žislave dobro došao!
Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2011 u 22:24
Dobrodošao dr.žislave!

I sretan ti put.
Pošalji koju sličicu.
Ako nemožeš, onda preko naše foto-reporterke Wink.

Veliki pozdrav, južno, priko Drenovske glavice, uz šternu, niz Planinu, pa priko Dola, uz Dragaljin gori i

smile113  ti zi svoga rodnog mesta.
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 09:13
dobrodošao Dr.žislavsmile73
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 09:29
I  ja želim dobrodošlicu na forum "kralju hrvata i dalmatinaca" he-he, a slike, koje nam je poslao posredstvom Nataly, zbilja su fantastične. Nataly imala si pravo fotograf je profić!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 10:45
jacaranda




Prekrasno!
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 12:29
S radošću ću pratiti i ovu temu... Putujemo svijetom!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 13:37
Kao prvo zahvaljujem svima koji su me pozdravili i pružili mi podršku za ovaj forum. Posebna zahvala Nataly koja je jučer umjesto mene stavila slike i koja me naučila kako da sam stavim slike (nadam se da ću uspijeti). Kada se vratim u Hrvatsku vjerujem da ću imati prilike svakome se osobno zahvaliti.

No da nastavim s temom. Kao što sam napisao prostor na pločniku ispred kuće; kako javni prostor tako i privatni prostor, uređuje onaj koji živi u kući.

Kako to izgleda možete vidjeti na sljedećim slikama.



Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 13:46
Dobro nam došao! Svelikim zanimanjem ću pratiti tvoj putopis.
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 14:13
Za danas sam spremio još tri slike. Prva je travnjak ispred bazilike Gospe od Pilara (Basilica nuestra Seńora del Pilar) u dijelu Buenos Airesa koji se zove Recoleta. Gradnja bazilike je počela 1716. godine, a dovršena je 1732. godine. Jedna je od najstarijih građevina u Buenos Airesu i svakako turistička atrakcija. Ispred bazilke je nezobilazni ulični svirač argentinskih pjesama (obratite pažnju da je obučan u boje argentineske zastave), koji mi se požalio da CD s njegovim pjesmama kupuju samo Argentinci, a stranci jako slabo.

Basilica nuestra Seńora del Pilar

Travnjak ispred bazilike

Ulični svirač
Na vrh
dr.žislav View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 24 Listopad 2011
Status: Offline
Bodovi: 1117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dr.žislav Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 14:22
Sutra ću vam pokazati vrt moje sestrične Jadranke Majer de Tadić (svi ju zovemo Seka), kod koje sam odsjeo za vrijeme mog boravka u Buenos Airesu. Ona u svom vrtu ima preko 100 biljnih vrsta. Vjerujem da će vas zanimati. Za kraj današnjeg javljanja evo slike ulaza u Sekin vrt. Vrata su odškrinuta, a sutra ću ih širom otvoriti...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 14:27
Ajme kako je lijepo, sa zadvoljstvom ću pratiti tvoj boravak u toj prekrasnoj zemlji, opise i naravno predivne fotke!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 14:53
Evo i ja malo uživam u ljepotama Argentine.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 14:54
Ovo će biti jako zanimljiva stranica........ Thumbs%20Up  Thumbs%20Up  Thumbs%20Up
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Studeni 2011 u 18:59
dobrodošao na forum, jedva čekam ulaz u sekino carstvo
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 47>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,141 sekundi.