Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sukulenti u cvatu
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sukulenti u cvatu

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 46>
Korisnik
Poruka
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 15:05
Pinus kad sam vidjela ovu slikicu, skoro pala u nesvjest, dali je moguće zaista da i nekog od nas podari cvjetom, što bi mu trebalo raditi, moj je iz vana premješten u podrum, biti će na oko desetak stupnjeva, svjetlost relativna, ali na promjenu odmah reagira žutilom listova, otpadnu mu i onda sve iznova, mrzim kad ih tako šokiram.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 15:48
Trišo mislim da naši P. lamerei nisu dovoljno stari da bi cvjetali. Bez obzira kakav tretman im pružamo preko zime. To je jedna od vrsta pachypodiuma koja treba biti stara oko 7-8 god da bi prvi puta cvjetala. Inače P. lamerei   cvjeta preko ljeta a P. saundersii krajem jeseni početkom zime.

A za pachypodiume se slažem sa tobom, neki od njih te svojom ljepotom obore sa nogu.
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 12:31
Ovu biljčicu sam kupila nedavno, bila je među ostalim sukulentima (pa je valjda i ona sukulent)
Znam da sam negdje vidjela koja je to biljka, ali nikako ne mogu ponovno naći tu temu. Uglavnom, kod mene je pustila ovo nešto, valjda će to biti cvijet Embarrassed


Koja je to biljka? Nadam se da nisam fulala temu Embarrassed

Ps. Našla sam ime Scilla violacea Big%20smile
Još jedna poprilično otrovna biljka u mojoj kući Dead
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 17:54
Da, to je scilla violacea, jel da Bako?
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2011 u 09:49
.

Crassula lactea
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 16:34
mesembryanthemum




Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 16:37
Pinus,Otok,kaj reči osim da su prelijepi.
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 16:45
smile120
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 16:47
Kalanhoa (madagaskarska ???)


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 17:12
Kalanhoa j e stvarno posebna, a mesembryanthemum imam i ja, dobila sam ga od Vere 4, pa valjda će jednom i moj procvjetati.
Pinus, tko će čekati 7-8 godina (valjda ću imati toliko vremena).
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
Gricka View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 04 Listopad 2010
Status: Offline
Bodovi: 1726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Gricka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 21:42
Prelijepo Otok, prelijepo
Posegni za suncem, pa iako ne uspiješ, bit ćeš okružen zvijezdama
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Prosinac 2011 u 23:47
Prekrasni rascvjetani sukiji Otok i Pinus...Otkrivam ovaj prekrasan svijet, za koji do pred nekoliko godina nisam ni znala da postoji. Imam već dosta sukija u kolekciji, ali uvijek nailazim na nove i nove i sve bi volila imati..Evo nekoliko mojih rascvjetanih...
 
 
 
 
sutra je novi dan
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 06:55
Pinus, krasna krasula, nisam takvu nikad vidjela.
Jagoda, tvoja stapelia je suuuper! Jako neobicna..
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 12:25
Nbjelov , dok nisam dobio reznicu od susjede nisam ju niti ja vidio. Stara je godinu – godinu i po, vrlo zanimljiva krasula. Preko ljeta ako joj što ne odgovara ispušta bijeli sok. Po marginama lišća ima rupice i to prilično velike, vide se prostim okom i kroz njih ispušta bijeli sok. Kada se sok posuši izgleda kao neka posolica.

Jagoda, cvjetići na sedumima su za 5, tvoje stapelie krasne kao i uvijek , a adenium da ti pamet stane - koja boja cvjeta. Vidim da je iz reznice, gdje si ga kupila ?

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 12:48

Ovako je to izgledalo preko ljeta 2011.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 12:56
a joj smile120
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 16:40
Pinus, valjda se zato i zove lactea, jer pusta mlijeko!  A i cvijet je divne mliječno bijele boje!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 22:19
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Nbjelov , dok nisam dobio reznicu od susjede nisam ju niti ja vidio. Stara je godinu – godinu i po, vrlo zanimljiva krasula. Preko ljeta ako joj što ne odgovara ispušta bijeli sok. Po marginama lišća ima rupice i to prilično velike, vide se prostim okom i kroz njih ispušta bijeli sok. Kada se sok posuši izgleda kao neka posolica.

Jagoda, cvjetići na sedumima su za 5, tvoje stapelie krasne kao i uvijek , a adenium da ti pamet stane - koja boja cvjeta. Vidim da je iz reznice, gdje si ga kupila ?

 
 
Pinus hvala ti na komplimentima..Adenium je kupljen ljetos u MBMu, bila je povoljna cijena oko 50kn. Neki sam dan bila tamo, a svi adeniumi koje nisu prodali su u katastrofi...Boja je crvena baš onako kako je na slici. Stapalia je super, ogromni su cvjetovi, ako nemaš javi adresu na pp...
Tvoji adeniumi su prekrasni, poseban je bijeli....Wink
Nbjelov hvala ti na pohvalama...Ako nemaš stapaliju pošalji adresu na ppSmile
sutra je novi dan
Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2011 u 23:01
Kod mene nist ' ne cvate :


Na vrh
gute Fee View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 23 Lipanj 2010
Lokacija: tu i tam
Status: Offline
Bodovi: 7699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gute Fee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2011 u 23:05
Iz onog malenog od Natalije :



Natalija i ovo je od tebe    smile78


Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 46>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.