Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hawaii palma - Brighamia insignis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hawaii palma - Brighamia insignis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
Korisnik
Poruka
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Studeni 2012 u 13:56
Moja je u plasteniku,nedavne niske temperature.+3,nisu joj naškodile.I moja je okićena pupovima,nadam se cvjetovima za koji dan.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2012 u 22:45
moju havajku je napao crveni pauk... prije nekog vremena sam je poprskala biokilom, uspjeh je izostao, danas sam je dobro otuširala i slijedi tretiranje nekim insekticidom

ima li neko savjet što je najbolje za uništiti beštiju?
mislim na crvenog pauka, ne havajku Wink
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Prosinac 2012 u 22:50
RAPID sistemični insekticid Thumbs%20Up i moje su bile u banani, pomoglo je
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2013 u 09:30
SRETNA VAM NOVA GODINA !!!

Pauci nisu insekti. Pauke uništavamo akaricidom. Na trgu je dosta akaricida. Problem kod crvenog pauka je u tome što ima tri razvojne faze. Na jaja i ličinke većina akaricida ne djeluje pa moraš špricanje ponoviti kroz 2 – 3 tjedna. Recimo ako špricaš sa Ortus 5 dobro je u rano proljeće dva puta sa razmakom od 2 – 3 tjedna špricanje ponoviti da uništiš i beštije koje su se u međuvremenu izvalile.

Imaš na trgu i akaricid Envidor. Čitam da Envidor djeluje na sve tri razvojne faze crvenog pauka.
U svakom slučaju dobro je tretirati i supstrat da uništimo i beštije koje su skrite u supstratu.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Siječanj 2013 u 19:33
bebolina i pinus, hvala vam
pinus sve najbolje i tebi i tvojim biljkama
da nas i dalje učiš djeleći svoje iskustvo i znanje, a i veseliš i uljepšavaš nam dane svojim slikama

potražiti ću neki akaricid u zadarskim poljoapotekama
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2013 u 21:34
@Pinus, akaricid nije baš bio djelotvoran kod mojih hawajki, svi su listovi i cvjetni pupovi nakon špricanja otpaliThumbs%20Down sistematičnim (ne kontaktnim) insekticidom sam se riješila te gamadi. Imam ih namjeru u rano proljeće tretirati bijelim uljem, ako je još negdje zaostalo neko jajašce da i ono krepucne na vrijeme.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2013 u 10:29
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

@Pinus, akaricid nije baš bio djelotvoran kod mojih hawajki,. . . .

Bobolina nije bio djelotvoran niti kod mojih smreka Picea glauca Conica. Akaricidi su kontakni pesticidi tako da se biljka treba temeljito pošpricati sa svih strana, iznad i ispod svakog lista. To je kod velike konike nemoguće. Nabavio sam i bijelo ulje. Krajem siječnja namjeravam špricati konike. Za sada sam zadovoljan ako crvenog pauka držim koliko toliko pod kontrolom.
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Siječanj 2013 u 18:24
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

Vjeruj,ni ja nebi mogla odoljeti,bravo,predobra je !
 
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2013 u 00:07
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

@Pinus, akaricid nije baš bio djelotvoran kod mojih hawajki,. . . .

Bobolina nije bio djelotvoran niti kod mojih smreka Picea glauca Conica. Akaricidi su kontakni pesticidi tako da se biljka treba temeljito pošpricati sa svih strana, iznad i ispod svakog lista. To je kod velike konike nemoguće. Nabavio sam i bijelo ulje. Krajem siječnja namjeravam špricati konike. Za sada sam zadovoljan ako crvenog pauka držim koliko toliko pod kontrolom.
Kod tako velikih i gustih biljaka jedini je spas prskanje s motornom prskalicom. Isti problem imam s magnoliama grandiflorama, visokim desetak metara. S malim špricama je samo vatrogasna mjera, dok s ovom drugom zamaglim sve, ali doslovno sve.
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 13:31
iznijela sam je iz hladne prostorije gdje je bila i stavila u dnevni ,za sad je super

pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 13:39
Lijepa damicaThumbs%20UpClap Moje strše kao jarboli, ostale su bez ijednog lista
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 13:42
ova moja kao da osjeca da mi ne znaci nista posebno pa se nadmece sa ljpotom LOLkorjen joj se vidi,trebam je presadit ,zalijem je kad se sjetim a ona uvjek lijepa a cvjetala je jako dugo i puno cvjetova je imala 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 13:45
Moram i ja moje malo zanemaritiTongue
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2013 u 13:47
mislim da upravo to njima treba,zaboravit za njih,ja je cijelo ljeto nisam dozivljavala ,sad na spremanju također nju sam FRKNILA a ona mi prkosi  ljepotom Smile
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
marsha View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 576
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marsha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2013 u 21:38
Prošle godine u ovo vrijeme bile su u prodaji u Plodinama. Da li je netko slučajno vidio da ih opet ima?
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 06:47
ja nisam, ako naletim odmah tu napišem, ko lani Wink
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 13:09
krasne su vam
Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Veljača 2013 u 13:38
Ona je u svakom pogledu pravi sukulent. Vrlo malo vode, skoro ništa ( kod mene je zaljevana tipa: od 13.01-27.01 jedanput i to nekoliko kapi vode. Špricam lišće svaki drugi-treći dan, ali ne puno, lagano tek toliko da ju okrzne pokoja rosica.
I da, prva je kada su nametnici u pitanju tj. na njoj se prvoj skuže.

Svoju sam nabavila pod nazivom neke paprati (u jednom rasadniku), bila je ocvala i puna žutog lišća, sakrivena iza nekog drugog bilja. Naletjela sam sasvim slučajno na nju ko ćorava koka. Još i danas ne mogu vjerovati da joj je na teglici bila i cijena i ime neke vrste paprati.

Dobro osvijetljeno mjesto, voli jutarnje sunce, vlaga cc 75%, temp. 20°C. Voda: prokuhana, s par kapi compo guano ili voda u kojoj se kuhao krumpir u ljusci... znači kako kada koja vrsta vode; nema pravila kako zalijevam, nego zalijem s vodom koju imam pripremljenu taj dan.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 19:33
Evo kako se oporavila nakon najezde crvenog pauka
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Veljača 2013 u 19:51
lijepo se oporavila tvoja ljepotca..ja trebam moju presadit,mislim da cu sljedeci tjedan,nagradila me lijepim cvjeticima pa cu i ja nju sad malo mazit Smile
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 9101112>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.