Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hawaii palma - Brighamia insignis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hawaii palma - Brighamia insignis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 12>
Korisnik
Poruka
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 03:17
Već odavno merkam tu ljepoticu, ali isto kao i ti uvijek postoji neki razlog zbog koje je do sad nisam imala. Naručila sam je ljetos uz ostalo bilje od Bakker-a s isporukom na njemačku adresu osobe koja je pošiljku trebala u kratkom roku donijeti meni, ali zbog kašnjenja i velikih vrućina sve je propalo.Thumbs%20Down Odlučna u naumu da je imam u svojoj kolekciji, nabavila sam je na jednoj aukciji po puno povoljnijoj cijeni i kad je konačno stigla k meni, bila je u očajnom stanju.
Ako ovako nastavi, sav trud i novac opravdavaWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2011 u 22:52
...danas....Thumbs%20Up
Prozorska daska je postala uska za ovu ljepoticu, raste i širi se kao velikaWink

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 17:46
Takvo nešto i ja tražim. Sada samo treba da sačekam proljeće i neki moj prijatelj, koji se bavi kaktusima i sličnom, nabavit če Brighamia insignis i Adenium obesum, koji isto tako tražim. Obje su fascinantne biljke. I ova tvoja izgleda sjajno.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 18:06
Bok @majckasmile73
Koliko vidim na tvom profilu, ti si iz Slovenije, stoga ti ne bi trebao nikakav prijatelj i nikakva veza da dođeš do tih biljčica.
Imaš ih za kupiti u Bakker-uThumbs%20Up
Evo ti link  palmica i adenium
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 18:19
Nekako nemam mu... Ups. Nekako mi nije da to kupim u Bakeru. Slabo iskustvo i to više puta. Neki moj prijatelj bavi se (profesionalno) kaktusima i ostalim sukulentama. Baš mi je danas napisao na nekom forumu, da če u proljeće nabaviti adeniume a možda i brighamie. Kad uzimam od njega uvjek znam šta dobijam a i prije kupnje mogu da vidim biljku. A kod Bakkera nikad ne znam šta dobijam. Tako ti je to. Ako čekam od ljeta, mogu i do proljeća.
PS. Ne znam gdje da stavim ovo, pa ču ovdje. Sve vas ovdje na forumu molim, da mi oproste gramatičke pogreške. Pošto mi srpski i hrvatski jezik slično zvuče, može mi se uvuči in neka riječ, koja nije prava ili je iz pogrešnog jezika. Hvala.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 18:31
Ajde, kad ti prijatelj nabavi biljčice, fotkaj nam ihThumbs%20Up
Ne razbijaj glavu za gramatičke greške, nitko ti neće zamjeriti ni lektoriratiLOL bitno da se kužimoThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 19:06
upravo tako  :) dobrodošao na forum :) ja se nadma da ću i ja nabaviti ovu biljčicu :) adeniume smo većina nas tu posijala iz sjemena zašto ne pokušaš :)
Per aspera ad astra.



Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 19:12
Toliko strpljiva baš nisam. Imam jedni mali adenium, koji sam dobila protekli mjesac. I biče još toga, pa i oni iz sjemena. Do tada kad toliko porastu moram imati nešto za dušu, da mogu lakše sačekati. A vjerovatno ču nabaviti neke iz njemačke. Imaju svakakvih sa cvjetovima ludih boja.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 19:28
Originalno poslano od člana majcka majcka napisao:

Toliko strpljiva baš nisam. Imam jedni mali adenium, koji sam dobila protekli mjesac. I biče još toga, pa i oni iz sjemena. Do tada kad toliko porastu moram imati nešto za dušu, da mogu lakše sačekati. A vjerovatno ču nabaviti neke iz njemačke. Imaju svakakvih sa cvjetovima ludih boja.
Gdje ih to ima???
Daj link...pleaseEmbarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 20:50
Majcka dobrodošla na forum. Sredinom ljeta je Hofer prodavao velike, razgranate, visoke 40 cm Adeniume obesum hibride iz reznica po cijeni od 5, 9 €. Istina nisu imali lijepi kaudeks ali su zato obilno cvjetali cijelo ljeto. A i cijena kao i obično kada Hofer prodaje sukulente nije bila previsoka.

Bebolina ponuda adeniuma u evropskim rasadnicima koji se bave uzgajanjem sukulentnih biljaka je dosta dobra. Ne možemo ju usporediti sa Tajlandom i Indonezijom ali svejedno pogledaj na primjer OVDJE
Na vrh
majcka View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Prosinac 2011
Lokacija: Vače, Slovenija
Status: Offline
Bodovi: 447
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje majcka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 21:37
Ja sam naišla na ovaj:
kod Samen A ima adeniuma.
 
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 21:44
Originalno poslano od člana majcka majcka napisao:

Ja sam naišla na ovaj:
kod Samen A ima adeniuma.
 
Ima, 5 sjemenki 2.50 EuraThumbs%20Down
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Prosinac 2011 u 21:47
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

Majcka dobrodošla na forum. Sredinom ljeta je Hofer prodavao velike, razgranate, visoke 40 cm Adeniume obesum hibride iz reznica po cijeni od 5, 9 €. Istina nisu imali lijepi kaudeks ali su zato obilno cvjetali cijelo ljeto. A i cijena kao i obično kada Hofer prodaje sukulente nije bila previsoka.

Bebolina ponuda adeniuma u evropskim rasadnicima koji se bave uzgajanjem sukulentnih biljaka je dosta dobra. Ne možemo ju usporediti sa Tajlandom i Indonezijom ali svejedno pogledaj na primjer OVDJE
@PinusHeart znam za ovo, ali nisu im baš nešto.
Teškom mukom sam se dokopala tih 12 kultivara koje posjedujem, tako da će reznica za kalemljenje sijanaca biti koliko god želišThumbs%20Up
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 10:07
Dobro napreduje, raste kao iz vodeThumbs%20Up

 

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 12:34
smile227Predivna je! Baš brzo raste Tongue
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 12:41
da baš brzo raste :)

ja sam kontaktirala bešlića jer u ponudi na stranici ju ima i rekao mi ej da ju trenutno nema ali će na proljeće dobivati :) pa bi mogli neku kolektivnu kupnju obaviti :D
Per aspera ad astra.



Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 12:43
Ja sam za! Thumbs%20Up
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 13:25
može ajmo se dogovorit ko će sve uzet pa da kontaktiram da nam ostavi sa strane i pošalje nekome od nas pa taj proslijedi dalje svima :)

pričeakt ćemo dok svi kojih zanima vide... pa neka se jave na pp meni tko hoće da tu ne zatrpavamo temu
Per aspera ad astra.



Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Siječanj 2012 u 14:18
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:

Ja sam za! Thumbs%20Up
I ja bi još jednuWink
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Siječanj 2012 u 16:16
...damica se skockalaThumbs%20Up

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,157 sekundi.