Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Hawaii palma - Brighamia insignis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Hawaii palma - Brighamia insignis

 Odgovori Odgovori Stranica  123 12>
Korisnik
Poruka
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Hawaii palma - Brighamia insignis
    Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 23:17
 Od prije nekoliko dana u mojoj se kolekciji našla i jedna Hawaii palmica Brighamia insignisEmbarrassed
Da li netko od Vas dragi cvjetoljupci ima iskustva s njom??
Biljćica izgleda ovako:
 
 
 
 
Fotke su sa neta.
 
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 23:36
bebolina,
prava ljepotica puna pupoljaka  smile64.
Prvi put je vidim, valda će se netko javit tko je veći znalac od mene.
Sretno s palmicom!

Na vrh
Silvy View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 28 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2406
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Silvy Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Studeni 2011 u 23:51
Alula - havajski, je ugrožena vrsta, koja uspijeva do 480 m. n.v.
Mislim da će kod tebe uspjeti.
Nije zahtjevna biljčica, samo ako želiš sjemenke moraš je sama oprašivati.
Nisam puno googlala.
Palmica je jako lijepa.

LP sa Krka
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 00:01
Nije mi stalo do sjemenki, samo joj želim pružiti sve što ona zahtjeva i dugo se s njom družiti. Već odavno je tražim na tržištu i sad sam je konačno dovela u društvo tropskih biljčica koje obožavam.Embarrassed
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 09:11
Bebolina, daj nam čim prije sliku svoje palme, tebi to sigurno nije nikakav problem. Radoznao sam kao kakva baba.

A što se tiče savjeta o uzgoju pročitaj što je napisao Hrovatin o uzgoju Brighamie insignis.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 10:26

Bez brige dečec, poslikam ti je popodneSmile

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 10:48
Bebolina fantastična je, vau, baš ti zavidim na ovoj ljepotici!
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 12:14
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Bebolina fantastična je, vau, baš ti zavidim na ovoj ljepotici!
Ljepotica je jako dugo putovala i još duže se potucala po carinskim skladištima, tako da je meni stigla potpuno dehidrirana, sva smežurana. Na prvi je pogled bila za smeće, baš kao i njena sestra, ali ova je za razliku od sestre preživjela, napila se mlake kišnice i sad je već dobraWink
@Pinus, evo damiceSmile

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 12:36
Super je smile94

Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 12:49
Prekrasna biljčica draga,nadam se da će još dugo biti s tobomWinkMoram priznati da mi je poznati naziv ove ljepotice,ali samo toUnhappyŽelim vam ljepo i ugodno druženjesmile79
Sad razumijem zašto naručuješ više biljčica odjednom.Nažalost ti većinom jedna ili nekoliko propadne dok dođe do domaAngry
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 16:15
Originalno poslano od člana Tea Tea napisao:

Prekrasna biljčica draga,nadam se da će još dugo biti s tobomWinkMoram priznati da mi je poznati naziv ove ljepotice,ali samo toUnhappyŽelim vam ljepo i ugodno druženjesmile79
Sad razumijem zašto naručuješ više biljčica odjednom.Nažalost ti većinom jedna ili nekoliko propadne dok dođe do domaAngry
Hvala Teasmile78
Tužno je to kad nam je uvoz tih biljčica toliko kompliciran, oderu nas kao da uvozimo cijeli šleperConfused povrh toga, drže ih u nenormalnim uvjetima i po mjesec danaAngry
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 16:52
Baš žalosno..sad sam ponovo gledala fotke i sve više i više mi se sviđasmile71Skroz mi je neobična  a opet prekrasna.Imat ću što vidjet kad ti dođem na ljeto.Pravi botanički vrtClapThumbs%20Up
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 17:01
sviđa mi sesmile71nisam ju dosada nikad vidjela. Nadam se da će ti uspjeti. A ovo za uvoz, šta ćeš kad smo banana republika
Per aspera ad astra.



Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 17:18
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

sviđa mi sesmile71nisam ju dosada nikad vidjela. Nadam se da će ti uspjeti. A ovo za uvoz, šta ćeš kad smo banana republika

Da,Zvjezdana slažem se s tobomAngry
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Studeni 2011 u 18:10
Originalno poslano od člana Zvjezdana Zvjezdana napisao:

sviđa mi sesmile71nisam ju dosada nikad vidjela. Nadam se da će ti uspjeti. A ovo za uvoz, šta ćeš kad smo banana republika
Žalosno ali istinitoThumbs%20Down
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Prosinac 2011 u 22:35
Damica se prilagodilaWink

Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2011 u 08:04
bebolina damica se odlično drži, divna je 
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2011 u 08:55
Ide to tebi bebolina, lijepa je već sada preko zime, mogu si mislit kako će izgledati preko ljeta.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 16:54

Sad je damica na istočnom prozoru, uživa na svjetlom i prilično sunčanom mjestu, ne i pretoplom, dok će ćim vani zatopliThumbs%20Up na full sunceWink

...nastavak slijedi....
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
jagoda View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 5241
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jagoda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 02:08
Bebolina prekrasna ti je hawajka..ClapClapGledala sam je kad sam bila u Nizozemskoj, ali bilo mi je komplicirano je donesti. Osim toga vidijela sam je negdje kod nas, ali je bila prilično skupa pa sam odustala do daljnjega...
sutra je novi dan
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.