Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moja cvjetna gredica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moja cvjetna gredica

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 85>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Prosinac 2011 u 23:39
Evo sad malo ptičica koje krase moj vrt cijele godine. Po zimi su mi ukrasi umjesto cvijeća pa ih hranim.
 
Brgljez na stablu breskve
 
 
lani je crvenrepka našla u našoj kući svoj dom
 
Pero mi je pola lješnjaka pojeo. Svejedno ga spašavam kad se zaleti u prozor pa padne u nesvjest
 
drozd svoju pjesmu naplaćuje u jesen kad zrije grožđe
 
plavetna sjenica
 
velika sjenica
 
plavetna sjenica u društvu crvendaća
 
crvendać voli grožđice
 
 
zimska zeba
 
i žutarice vole suncokret
 
umjesto kokota
 
i za kraj
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 00:33
Ajme koliko ptica ima kod tebe! Ja sam im ove dane napravio hranilice no cini mi se kao da su svi nestali jedino je jedan mali crvendac postao moj prijatelj. Jos par dana i mislim da ce mi doci na ruku! :) Imas i kucice za ptice i druge korisne kukce?
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 06:56
Kako ih samo uspiješ uloviti fotićem i tako dobro snimiti! Clap  Slika zimske zebe mi je posebno lijepa, kako sadržajno, tako i kompozicijski.
Ja živim u gradu, osim vrana, vrabaca, ševa, kosova i golubova, ne prepoznajem druge ptice. Ti imaš tu privilegiju da te posjećuju razne vrste, a očito je da ih dobro poznaješ i znaš ih dobro ugostiti. Drago mi je što si mi pružila priliku da upoznam neke od njih.

Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 07:01
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Pero mi je pola lješnjaka pojeo. Svejedno ga spašavam kad se zaleti u prozor pa padne u nesvjest
 
 

E s ovim si me baš nasmijala! Stalno se vraćam na ove sličice i uživam u njima.
Na vrh
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 09:21
 Nije ni čudo što su se ptičice udomaćile kod tebe, kad svaka dobije ono što najviše voli.
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 09:48

evo i ja sam se udomacila u tvom vrtu
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 10:09
smile141na proljeće neće biti nametnika u tvom vrtu , i ja hranim moje u vrtu Wink
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 10:14
Predivne ptičice.
Mi  smo imali crvenrepke na terasi, imale su bebe koje su hranile cijeli dan. Uživancija ih je bilo gledati Approve

Na vrh
sarajka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 3644
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sarajka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 12:44
Kod tebe svi uživaju,cvjećsmile79kice,ptičice a i mi forumaši,hvala na predivnim slikicama
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 12:59
Ptičice - slatkice!!
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 13:54
moram priznati da već dugo nisam šetala po vrtekima Embarrassed a zima je idealno vrijeme za pregledavanje zaostataka...ana, oduševljena sam ružama, detaljima, ptičekima...a ogradu od pruća obožavam i već se neko vrijeme to spremam probati napraviti pa stalno odugovlačim, a ona mi daje baš neki štih u vrtu Thumbs%20Up onaj dio sa svim tim rascvalim ružama je stvarno raj za okice Thumbs%20Up
Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 23:25
Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

Ajme koliko ptica ima kod tebe! Ja sam im ove dane napravio hranilice no cini mi se kao da su svi nestali jedino je jedan mali crvendac postao moj prijatelj. Jos par dana i mislim da ce mi doci na ruku! :) Imas i kucice za ptice i druge korisne kukce?
 
Pa, nabrojala sam 30 vrsta. Dođe tu i pupavac ali ga ne mogu uslikati jer je jako plah, a prekrasan je.
Nemam kućice, samo ih hranim. Postavim hranu blizu prozora pa ih čekam u zasjedi i smrzavam se smile65 jer kroz zatvoreni prozor nisu dobre slike.
Spremam se napraviti hotel za kukce, ali mi je to malo veći zahvat.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 23:33
Originalno poslano od člana Andina Andina napisao:

Kako ih samo uspiješ uloviti fotićem i tako dobro snimiti! Clap  Slika zimske zebe mi je posebno lijepa, kako sadržajno, tako i kompozicijski.
Ja živim u gradu, osim vrana, vrabaca, ševa, kosova i golubova, ne prepoznajem druge ptice. Ti imaš tu privilegiju da te posjećuju razne vrste, a očito je da ih dobro poznaješ i znaš ih dobro ugostiti. Drago mi je što si mi pružila priliku da upoznam neke od njih.

 
Draga, to je pozitivna strana penzije. Ostavila sam grad, otišla na selo, nabavila malo literature i učim. Ima toliko životinja i biljaka! Koji puta čučim preko pola sata da bi vidjela cvrčka kad izađe iz svoje rupe pa svira. Ili gledam neku vrstu ose koja ima lude manevre da bi ugurala gusjenicu u rupicu u zemlji.
Sve u svemu, uživam.
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2011 u 23:43
Drago mi je da sam vas razveselila svojim slikama jer volim slikati ptičice, a i ptice
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
gioiaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 16587
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gioiaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 08:58
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2011 u 09:42
Nakon što smo se na jučerašnjoj kavi upoznale, krenuh jutros na tvoju temu s namjerom da te upoznam i kroz tvoje biljke i samo mogu reći, uz sve pohvale za vrt,  da su me oduševile fotke ptičica u kojima sam pepoznala istinskog zaljubljenika u prirodu...mogu te zamisliti kako čučiš sakrivena i smrznuta u očekivanju dolaska nestašnog djetlića i ostale cvrkutave ekipe.
Sa velikim zanimanjem i veseljem nastavljam pratiti tvoju krasnu temu.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2011 u 10:43

U tebi sam prepoznala sebe jer sam i sama pobjegla prvo iz Zg u Vg, a od kada sam u mirovini od proljeća do jeseni boravim u vikendici u nedalekim bregima.
I znam točno kako se voli i uživa u svakom cvjeteku, u svakoj ptičici...  Tvoja ljubav se vidi kroz vrt koji si nam pokazala. Zaista je bogat brojem biljaka, biljke su bujne i zdrave, lijepo raspoređene... A tvoje slike prirode i ptičica su pravo osvježenje i užitak, naročito sada zimi dok smo vezani uz zatvorene prostore.
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Prosinac 2011 u 18:13
Sretan Božić
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2011 u 13:06
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Originalno poslano od člana dado_84 dado_84 napisao:

Ajme koliko ptica ima kod tebe! Ja sam im ove dane napravio hranilice no cini mi se kao da su svi nestali jedino je jedan mali crvendac postao moj prijatelj. Jos par dana i mislim da ce mi doci na ruku! :) Imas i kucice za ptice i druge korisne kukce?
 
Pa, nabrojala sam 30 vrsta. Dođe tu i pupavac ali ga ne mogu uslikati jer je jako plah, a prekrasan je.
Nemam kućice, samo ih hranim. Postavim hranu blizu prozora pa ih čekam u zasjedi i smrzavam se smile65 jer kroz zatvoreni prozor nisu dobre slike.
Spremam se napraviti hotel za kukce, ali mi je to malo veći zahvat.


Ja cu ove godine napravit par kucica za ptice, jednu za bubamare i jednu za kornjase. Takoder razmisljam o gradnji hotela za kukce. Nije ga tesko napraviti samo treba skupiti dosta razlicitog matrijala. Ako imas neku staru komodu na police poslazes svav taj matrijal i to je to, u sat vremena je gotov. :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Prosinac 2011 u 16:51
Nemam niš takvoga, ali imam jednu ladicu koju mislim iskoristiti. Sav sam stari namještaj koji sam našla u kući i šupi sredila i iskoristila za daljnju upotrebu.
Tu kod mene je u jesen puna kuća bubamara, tak da ih moram sakupljati da ne gazim po njima. Onda ih stavim u ormar na verandi gdje držim češere, žireve i ostale potrepštine za aranžmane. Morala bi im napraviti neku kućicu, možda bi onda išle tam na prezimljavanje.
I cvrčaka (gryllus campestris) imam po kući.  Sve su to moji kućni ljubimci. Nadam se da mi neće doći i žohari jedan dan.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 678910 85>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,344 sekundi.