Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt u slikama
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - moje dvorište i vrt
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


moje dvorište i vrt

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 86>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 3,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 11:30
Veselim se još jednom bujnom vrtu na ovoj temi, koji ću  pozorno pratiti i uživati u svakoj biljčici zajedno s tobom.
@monsterasmile78
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 11:40
Naravno da će na proljeće biti toga više! Već i sad ti je prekrasno Thumbs%20Up
A vidim i da smo slično godište, možda se i znamo Wink
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 11:48
Bebi
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 13:00
Originalno poslano od člana Emilly Emilly napisao:


Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

.Ovako rodom sa Virovitičanka,a pošto se uvjek Virovitica svojata i za podravsku i za slavonsku županiju,nama je najgore.Ali ništa za to,ne obraćam baš preveliku pažnju na to.
[IMG]smileys/emot96.gif" align="absmiddle" alt="smile219" /> od još jedne Virovitičanke! I ja već 15 godina ne živim tamo, ali se uvijek rado vratim.Vrt ti je lijep, velik. Vjerujem da je u proljeće još ljepši!


Emilly,ovo je samo jedan djelić malog vrta u kome je trenutno zasijan plavi jestivi mak. Čekaj da vidiš veliki dio vrta,nisam ga nažalost slikala sad kad je prazan,iako je ove godine bilo stvarno jako puno lijepog povrća. Ali zato će biti na proljeće,bez obzira kakva će godina biti,valjda ću imati bar nešto za pokazati.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Emilly View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Emilly Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 13:07
Uopće ne sumnjam u to Wink
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 13:10
Mene si odmah osvojila sa ljiljanomsmile99a onda i sa ostatkom vrtaClapSviđa mi se plastenik i želim ti sreću i uspješni uzgoj povrćaThumbs%20Up

Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 13:40
Hvala Teice! Ne znam ni sama kako sam uspjela sačuvati ovo siroče od ljiljana,nekad sam ih imala u skupinama,od onih bjelih mirisnih starinskih do ovih novijih kultivara žutih,crvenih rozih,koji su mi ili uvjek strunuli u posudama ili bi ih vani redovito pojeli puževi.Inače znam da im je ljepše vani na otvorenom,nema baš puno brige oko njih,no meni su puževi najveća briga.Već smo po ne znam koji puta kupovali lukovice ljiljana i uvjek sve ispočetka.Srećom pa mi je ovaj rozi ljubimac pod redovitom kontrolom,zato je valjda i opstao.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
doberman View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 13 Listopad 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje doberman Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 14:24
Onda treba puževe smile232 ili još bolje smile42LOL
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 14:35
Znam da sa ljiljanima ima problema u vrtu.Ili ih pojedu puževi ili voluhariceAngryNa to se većina ljudi žali..zato ja svoje ljubimce imam u teglama i dobro im jesmile99
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 14:36
Doberman,lako se tebi zezati kad u tvom dvorištu nema puževa! ........ili možda ima?    
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 14:39
Meni nažalost nikad ne uspiju u teglama,kao što sam rekla redovito mi strunu,ne samo ljiljani nego sve vrste lukovica,zato radije biram ovu opciju,no tako redovito moram stražariti da mi ne pojedu lukovice.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 14:40
Veselim se budočim šetnjama tvojim vrtom. !
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 14:41
Hvala Dijana!    
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 14:43
Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Doberman,lako se tebi zezati kad u tvom dvorištu nema puževa! ........ili možda ima?    
Namami bandu s pivom, ujutro ih samo skupi i presudi. Malo je to na duge staze ali svakako se isplatiLOL
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 14:46
Izgleda da ih previše zaljevaš kad su u teglama.I ja sam jednom dva ubila tako ali naučila sam za sljedeći put.Lukovice stvarno trebaju malo tekućine.Dovoljno ih je jednom tjedno zaliti i dok se zemlja na površini ne isuši ne treba.Sad sve zavisi o kojim je teglama riječ,ja ovo mislim na plastične.Glinene malo i upiju pa se može čak malo obilnije zaliti.Svak si nađe svoje.Ja čak nisam sigurna bi li svoje ljiljane držala u vrtu,baš radi puževa i voluharica,ne bi toliko riskiralaAngry
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 14:50
Bebi,već sam svašta probala,nema rezultata,osim skupljati ih i bacati u posudu u kojoj je hrpa soli.Ne znam što sve nisam probala od živog vapna,piva ,soli,muž ih čak išao cijelo ljeto spaljivati po međi,no oni bi se stalno i stalno nagomilavali.Jedino je dobro dok je više sušna godina,mom povrću i svemu drugome to čak i manje smeta,jer i za vrijeme suše u zemlji kakva je kod nas uvjek ima dovoljno vlage.Tako sve što se posadi očito voli takvu zemlju,naočiglede lijepo raste i buja,ali još samo da nema tih balavaca bilo bi prelijepo.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 14:53
Teice moji su bili u plastičnim velikim teglama,nisam puno zalijevala,držala u kući,strunule,držala vani strunule,tako da izgleda kod mene je ovo jedini način za opstanak lukovica.
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Tea View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 20 Prosinac 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3658
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 14:54
Originalno poslano od člana bebolina bebolina napisao:

Originalno poslano od člana monstera monstera napisao:

Doberman,lako se tebi zezati kad u tvom dvorištu nema puževa! ........ili možda ima?    
Namami bandu s pivom, ujutro ih samo skupi i presudi. Malo je to na duge staze ali svakako se isplatiLOL

Pazi ti da se ja ne nađem s njima pa da i meni ne presudišsmile156
Hodaj pokraj mene i samo budi moj prijatelj
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 14:59
Ne ,neću nikome presuditi,osim puževima!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Studeni 2011 u 15:08
Bebi tek sam se sad sjetila!    Ne brini tebe ću čuvati i paziti ko oko u glavi.Uostalom zar nisam rekla da ću lijepo piti kavu sa svima vama,samo dok bude lijepo i toplo!
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 86>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,406 sekundi.