Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Divlji kesten,uzgoj
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Divlji kesten,uzgoj

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Divlji kesten,uzgoj
    Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 21:41
Molim, ako mi neko može pomoći - kako uzgojiti divlji kesten, crveni. Već sam par puta pokušavala sa ukopavanjem ploda direktno u zemlju, ali bez uspjeha. U Botaničkom vrtu u Zgb. mi je rečeno da može potrajati i 2 god. dok ne potjera, ali meni niti nakon toga.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Studeni 2011 u 22:39
sijanjem
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2011 u 00:12
Sjeme divljeg kestena moraš stratificirati,prvenstveno zbog toga da se ne osuši,najjednostavnije je da ga položiš na zemlju u pitar ,kutiju ili već što imaš i odozgor ga pokrij debelim slojem natrulog lišća.Tako utrapljeno sjeme stavi negdje gdje može i kisnuti ali da nije previše izloženo hladnoći.Kad nastupe topliji dani posij ga u rastilo,dovoljno je sjeme samo par cm utisnuti u zemlju,toplota i vlaga bi trebali učiniti ostalo potrebno da proklija.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 23:25
Hvala Trava, budem probala i taj način.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2011 u 00:10
Ili krajem zime pokupiti plodove ispod kestena, prirodno strtificiranih. Tako sam ja to radio i klijavost je bila min 70% iste godine.
GROW!
Na vrh
trava View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 08 Kolovoz 2010
Lokacija: Zadar
Status: Offline
Bodovi: 657
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Prosinac 2011 u 22:03
Ako imaš sreće možeš i tako,ja sam ovo proliće isto tako tražio te prirodno stratificirane pa nisam našao nijednog zdravog,vjerojatno jer je kod nas toplije,pa brže propadnu.
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Prosinac 2011 u 00:06
Vjerojatno, ja sam poneke čupao iz zaleđene zemlje ili blata uz cestu, ili u zemlji ispod lišća, također ponegdje zaleđenoj.
GROW!
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Prosinac 2011 u 21:20
Hvala medomann,
 
Ja bi htjela baš crveni, a tih ima u Zagrebu kod hotela Esplanade, a smetlari su tako revni da jedva ugrabim koji komad, sve odmah pometu, a mislim da ih inače i nema tako puno. Ove godine ništa, moram probati druge jeseni.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 16:33
Ja sam ih brao iznad Importanne centra, a ima ih u Klc-u ali mladih, pogledat ću za sjeme pa poslat ako bude. Za vikend sam baš nabrao bijelih, ali nisam se sjetio crvenih.
GROW!
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2011 u 13:07
[QUOTE=medomann] Ja sam ih brao iznad Importanne centra, a ima ih u Klc-u ali mladih, pogledat ću za sjeme pa poslat ako bude. Za vikend sam baš nabrao bijelih, ali nisam se sjetio crvenih.
Puno hvala, ali bila sam jučer u Zgb, i uspjela naći 3 kom. iznad Importanne centra (pored Esplanade, gdje je vodoskok). Sad mi samo preostaje ponovno probati saditi.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
medomann View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 16 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje medomann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2011 u 17:40
Ići ću ja sebi prikupiti malo tog crvenog, vidio sam par mladih stabala pa ako bude pošaljem.
GROW!
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2011 u 12:05
Unapred HVALA ! Ako nekaj bude čujemo se preko PP-a.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
the carson View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Prosinac 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje the carson Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2011 u 09:23
imam bijeli star 6g, i novu mladicu jednogodišnju
Na vrh
tomislav_zg View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 03 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 5
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tomislav_zg Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2012 u 21:15
a sto se tiče divljeg kestena neznam kak je moguće da ti nije uspjelo, trebaš napraviti dobar kompost najbolje bi bilo od starog ličća, napraviti dobar humus i u to staviti plodove kestena crvenoga...mislim meni je uvijek uspjevalo, cak i kad sami opadnu s drveta rastu i kad ne treba:)
Na vrh
the carson View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Prosinac 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje the carson Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 18:23
ma sad ce bit plodova kojisu proklijali na zemlji u parku. dovoljno ih je pokupit

Na vrh
Fatka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 24 Srpanj 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 829
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fatka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 19:59
Pa to je jednostavno. Ja sma kestove pokupila u parku, zatrpala zemljom i prije par dana vidim da su kestovi popucali i da je krenula klica.
Na vrh
the carson View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 21 Prosinac 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje the carson Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 20:58
tako sam napravio sa puno raznih vrsta. imam trenutno oko 100 sadnica, od 5g starosti do jednogodisnjih
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2012 u 23:05
Nakon vasih savjeta, moram provjeriti, kad jos malo zatopli, da li ima kakvih znakova zivota kod mojih kestena, jel su se barem malo "udebljali".
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Mira K View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 16 Rujan 2009
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 5574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mira K Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Travanj 2012 u 12:01
I ja bih crveni koji sada krasno cvjeta ali neću saditi, kupit ću mladi ako naletim negdje.
Rijeka

Na vrh
svraka View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 28 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje svraka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2012 u 23:54
Pozdrav svima

Živim u Zaprešiću preko puta Jelačićevih Novih Dvora. Tamo se nalazi prekrasna aleja divljih kestena. S vremenom se srušilo ili osušilo 8-9 komada, a nikako da zasade nove. Budući da sam odlučio da sam posadim mlade sadnice, a nemam baš nekog velikog iskustva, molio bih za par savjeta, tipa: kad je najbolje posaditi, na koji način, gdje uopće mogu kupiti sadnice i drugi savjeti koji mi mogu koristiti.
Inače, aleja kestena je predivna, pogotovo kad procvatu, vjerujem da se može vidjeti negdje na netu.
Hvala i pozz.

Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.