Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrtnjak i njegovi čuvari
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrtnjak i njegovi čuvari

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 18>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2013 u 00:38
Ne sjećam se kolko je vremena prošlo od sijenja do klijanja tamarila, sijala sam ga kad i paradajze, a čini mi se da je tak nekak i niknul. Tretirala sam ga isto ko i paradajze, presadila u vrt gdje je narastao u biljku s lijepim velikim listovima ali nije cvao. Na jesen ga nisam presađivala u teglu nego sam ga ostavila u vrtu i tamo je završil svoj kratki životni vijek.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Ivany View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 26 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 347
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivany Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2013 u 06:37
Baš šteta,bil je prekrasan,kod nas njega treba tretirati ko limun jer je tropsko voće i ne podnosi niske temperature ,zovu ga drvo rajčica,a meni nema s paradajzom nikakve sličnosti.  Cvate i daje plodove tek dugu godinu,a po meni je okus nešto između kivija i dinje.  
Na vrh
Smail View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2010
Lokacija: Dugo Selo
Status: Offline
Bodovi: 2345
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Smail Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Travanj 2013 u 13:15
Anabistrice gdje si, sve sam lijepo prehodala i to već dvije-tri godine hodam kroz tvoj vrt, doista si vrlo domišljata osoba sa izradom čuvara, mogli bi reči prava umjetnička duša. Vjerujem da i ove godine spremaš nešto novo. Sviđa mi se tvoj vrt, povrće i naravno poneki cvijetak u vrtu.
Zadržite samo vesele prijatelje.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 23:34
Smail draga, tu sam, tu. Počelo je nicati povrće u mom povrtnjaku pa smo ga sestra i ja ogradile da nam srne opet ne pojedu sav naš trud. Nije prava ograda nego improvizacija. Postavile smo bambusove štapove visoke 2m oko cijelog vrta i rastegle mrežu protiv ptica. S mrežom smo se mučile 3 dana jer neće ostati široka kad se rastegne pa smo u gornji dio uvlačile tanku žicu, a dolje u zemlju zabile bambusove štapiće na kojima smo ostavile male rošćiće (dio grančice s lišćem) za koje smo zakvačile mrežu tak da je rastegnuta u širinu. Tak visoku mrežu vjerujem da ne mogu srne preskočiti. Znam da mreža za zaštitu od ptica nije neki problem za srne ali možda ipak ... vidjet ćemo po ljetu.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Svibanj 2013 u 23:45
Anabistrice nije vam lako sa tim srnama.U gradovima se nema puno gdje posijati,na selu svinje i srne sve pojedose,zalosno:(
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Svibanj 2013 u 00:27
O da i divlje svinje su opake kad dođu u vrt ili na njivu s nekom kulturom. Susjedu su lani veliku štetu napravile. Izgazile su i pojele cijelo polje kukuruza, a ostavile su samo rubne stabljike tak da se izdaleka ne vidi da u sredini nema ničega.
A ja se borim na svoj način protiv srna. Ne znam hoćete li vidjeti ogradu, napravljena je od mreže za zaštitu od ptica, a visoka je 2m. Vidjet ću do kraja sezone jel to efikasno. Sve kaj sam posijala direktno u vrt, niknulo je i dobro raste, a povrće koje sam sijala u klijališta s kupljenom zemljom, neko je niknulo ali nije raslo, a neko nije niti niknulo. Žal mi je paradajza jer sam imala sjeme od naše Wizardice, a kupiti mogu samo "obične" paradajze Cry
 
 
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2013 u 09:41
Draga moja,  ovo s mrežom ti je baš super ideja ! ClapClapThumbs UpHeart  Nadajmo se da ti srne više neće raditi probleme...Thumbs Up
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 00:05
Za sada je sve u redu, samo moram paziti da iza sebe svaki puta "zatvorim vrata". Sada srne jedu ruže koje nisam ogradila i lozu. Ima dosta odgrizenih vrhova, a za uzvrat malo pognoje LOL
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Svibanj 2013 u 00:14
Ja bi njima začas pružila masažu leđa....Kakvom batinom pa udri, mislim da bi im to dobro došlo, ne bi više pomislile doći natrag.....LOL   Osim ako ne bi platile za iduću masažu....smile96 Prasice jedne  PigAngry....
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Lipanj 2013 u 23:28
Lijepo ti pripremi haubicu i čekaj smile68...pa onda smile51...onda smile140smile177

TongueNajbolji antisrn! 
Na vrh
franjoleh View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje franjoleh Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Lipanj 2013 u 19:46
Stvarno si keativna smile57
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 23:24
Franjoleh, Hug
Ove godine sam mislila da neću raditi strašilo u povrtnjaku jer imam ogradu, a onda je došla sestrina unuka i nagovorila me. Napravile smo ga zajedno, evo rezultata
 
pa malo portreta da je bolje vidite
 
i s jednom od autorica
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
bucka123 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 13 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 664
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bucka123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2013 u 23:31
E pa dame moje stvarno ste kreativne. Instalacija je super Thumbs Up
Nemoj hodati ispred mene,možda te neću moći pratiti. Nemoj hodati iza mene, možda te neću znati voditi.Samo hodaj pokraj mene i budi mi prijatelj.    
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2013 u 15:21
Pregledala sam sličice od prosle i pretprošle sezone, mogu samo prokomentirati da je sve uistinu posebno i jako zanimljivo! Clap  Žao mi je što nema više ovogodišnjih slika (što možda ne znači da ih neće biti) jer sam sigurna da bi i te bile posebne! Wink
Na vrh
Karli View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
2. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 22 Lipanj 2013
Lokacija: Gospić
Status: Offline
Bodovi: 1352
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Karli Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Kolovoz 2013 u 07:47
Draga, slučajno sam zalutala u tvoj vrt i ostala paf. Vrt ti je prekrasan. Kao nacrtan. A čuvari odlični jedino što ti je ovogodišnji malo mršav, jadan, ha ha ha. LOL
"Tuga gleda unatrag, briga gleda oko sebe, a vjera gleda gore"
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2013 u 00:34
Bucka, Augustina je do sada dobila dobar ten, sve su kantice zahrđale LOL
Desert rose, nekak mi se nije dalo slikati ove godine povrtnjak zbog mreže s kojom sam ga ogradila. Mreža mi smeta ali je do sada bila efikasna.
Karli, to ti je kao predviđanje. Kakav čuvar, takav urod. Iduće godine radim debelog čuvara, možda opet pogodim LOL
Hvala svima na posjeti i pohvalama
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2013 u 00:44
smile96smile96 Ano moja ! Kad god dođem do tebe ( iako priznajem nisam baš često ovdje  smile42 )  uvjek me dočeka nešto veselo u tvom vrtu.....Smješni su mi, simpatični i tako slatki ovi tvoji čuvari....Hugsmile95smile84


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2013 u 22:13
Što se mreže tiće, kod mene je žičana i naravno da mi smeta kada je estetika u pitanju. U početku sam mislila graditi drvenu ogradu da bude sve u skladu s prirodom ali to bi bilo jako puno posla u startu a tek održavanje... tu sam morala popustiti i krenuti linijom manjeg otpora. Inače srnice su mi redoviti gosti iako ne živim kraj šume i moraju preći dvije ceste da bi došle do moga povrtnjaka, no nešto im je očito tamo zanimljivo... ali zato jednoj lijepoj čupavoj bijeloj maci baš ništa nije prepreka i voli, ma obožava meku i rahlu zemlju u mojem povrtnjaku... Disapprove
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2013 u 22:35
Monstera, nisam ni ja prečesto tu da ti zaželim dobrodošlicu Wink 
Desert rose, razmišljala sam i ja o formaloj ogradi ali takva nebi mogla biti viša od 130 cm, a to srna preskoči. Ova mreža za ptice je visoka 2 m i do sada se pokazala efikasnom. Jednu sam noć čula uz kuću srnu kak hoda i riče, vjerojatno je bila ljuta jer nije mogla do povrća LOL
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
Pustolovka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 05 Srpanj 2010
Lokacija: Bosna i Hercego
Status: Offline
Bodovi: 3162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pustolovka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2013 u 22:40
Haj riče od huje LOL
Trud je uzaludan, ako se priroda protivi.

Seneka
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 1213141516 18>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.