Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Moj povrtnjak
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Povrtnjak i njegovi čuvari
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Povrtnjak i njegovi čuvari

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 15161718>
Korisnik
Poruka
 Ocjena: Ocjena teme: 1 Glasova, Približno 5,00  Tema Pretraga Tema Pretraga  Opcije teme Opcije teme
Medvjed34 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Travanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1640
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Medvjed34 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2014 u 05:33
Draga Anči, čitao sam negdje da ih se može odbiti svježim lišćem oraha i bazge te mladim granama bazge (navodno ne vole taj miris). Jednostavno ih se natrpa u rupe.
Možeš pripremiti i čaj od lišća i jednogodišnjih grana bazge.
2kg biljnih djelova potopiti u 10l vode i ostaviti par dana (dok zapjeni).
Procijediti i bez razrejeđivanja ulijati u aktivne rupe.

Obzirom da se zbog predatora ne vole kretati tamo gdje je trava nisko pokošena, možda bi bilo dobro postaviti im barijeru od čičoke negdje dalje od povrtnjaka. npr, kod tebe je tam šuma i vjerujem da im je u tom dijelu krasno, odmah do šume postaviti red čičoke (nju obožavaju i navodno joj ne mogu odljet) pa dalje jako nisko kosit travu prema vrtu. Možda će se u tom scenariju zadržavati u predjelu čičoka i izbjegavat otvorene prostore... Ako zatrebaš čičoku javi, kod mene je ima dosta
Živi svaki dan kao da ti je prvi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Ožujak 2014 u 22:32
Medo dragi, sve sam ti ja to već isprobala, bez efekta. Ali me je zato moja mačka razveselila jedan dan, ulovila je veliku voluharicu. Prvo su se igrale Toma i Jerry-a, a onda je voluharica završila kao obrok.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2014 u 19:03
Kod tebe osim biljaka ima i puno životinja... srnice, ptičice, voluharice... tako je to, suživot flore i faune. Ponekad nas to ljuti, ponekad rastuži, ponekad razveseli. Tako mora biti! smile219
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 00:04
Ma je, u pravu si draga DR. Ipak sam ja došla na njihov teren, a ne oni na moj. Ali, voluharice mi svejedno jako smetaju kad mi jedu povrće. Kaj su jele dok ga nije bilo??? A srne su mi bome dobro pognojile travnjak uz kuću.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 07 Ožujak 2014 u 09:06
Originalno poslano od člana anabistrica anabistrica napisao:

Medo dragi, sve sam ti ja to već isprobala, bez efekta. Ali me je zato moja mačka razveselila jedan dan, ulovila je veliku voluharicu. Prvo su se igrale Toma i Jerry-a, a onda je voluharica završila kao obrok.

  Hahahahahaha..lijepo je upaliti komp i odmah naći nešto što će me nasmijati....smile96Tebi draga smile79smile86


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2014 u 00:16
Monstera

Sad kad u povrtnjaku još ne mogu raditi jer je hladna i blatna zemlja, uplela sam lani izrasle šibe od vrbe u ugradu. Sada to izgleda ovako



Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2014 u 00:05
Jupiii stigao je moj plastenik. Mislila sam to je to, ali sad trebam naći nekoga tko mi može dovesti dobre zemlje. Žutoj ilovači kakva je kod mene ne pomaže ni stajski gnoj da bi mogla nekaj sijati unutra. Moram biti strpljiva.

Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2014 u 19:32
Ana, lijepo izgleda, Thumbs Up malo sam ljubomorna! Wink
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
Rokolina View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Travanj 2014
Lokacija: Grobnik
Status: Offline
Bodovi: 146
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Rokolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2014 u 20:10
plastenik je pekrasan, uh ... da bar imam mjesta u vrtu da i njega uguram :)
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2014 u 21:13
super ti je plastenik , kojih je dimenzija ? Imamo ga i mi u planu ali nikako da dođe na red, nadam se do jeseni .
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Travanj 2014 u 00:13
Dimenzije su 3x6. Za sada je još uvijek samo skulptura jer ne možemo naći zemlju za unutra.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
wizardica View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2011
Lokacija: od vamo...tamo
Status: Offline
Bodovi: 2140
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje wizardica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2014 u 12:02
anabistrica...plastenik ti je bon bonček pravi...volim te kupolaste oblike..sad će tvoje biljčice imati Havaje..:)
Lažna prijateljica: Zlo koje vam tapše po ramenu
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Travanj 2014 u 23:20
Originalno poslano od člana wizardica wizardica napisao:

anabistrica...plastenik ti je bon bonček pravi...volim te kupolaste oblike..sad će tvoje biljčice imati Havaje..:)


Draga moja, vulkan u Lepoglavi se odavno ugasio pa niš od zimskog grijanja, osim kad bi zime bile ko ova zadnja. Ali, u svakom slučaju za salaticu bude dobra temperatura nadam se.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
zova View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2014
Lokacija: bihrs
Status: Offline
Bodovi: 319
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zova Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2014 u 19:33
Pozdrav.Oduševljena sam vašim strašilima i vrtom.Smile
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 00:28
Stigla je Serafina na svoje radno mjesto u povrtnjaku. Prije toga se je okupala pa je u bademantlu i s ručnikom na glavi



Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 00:29
Evo kaj čuva
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 00:30
blitva ima velike listove ove godine
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 00:31
cikle sam ove godine malo više posijala jer je svi volimo ukiseljenu
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 00:32
Neki od vas su već pobrali grašak, a moj tek cvate, samo neki imaju mahune
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2014 u 00:34
gredica s kupusnjačama i krastavcima. U prvom planu je visoki kovrčavi kelj čije sjeme sam dobila od naše Jagode. Volim ga jer je fini, a dugo traje. Trgaju se listovi, a on raste dalje.
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 15161718>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.