Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Euphorbia meloformis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Euphorbia meloformis

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Euphorbia meloformis
    Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 20:45
Euphorbia meloformis


Euphorbia meloformis, zajedno sa E. obesom i E. gymnocalycioidesom spada u loptaste euphorbie.
Čitam da je večina Euphorbia jednodomna. Ova moja sa slike je ženska Euphorbia meloformis. Da bi proizvela sjeme treba biti uz nju i „on“ . Imam u kolekciji i „njega“. Sa „njega“ sam posle cvatnje pokušao skinuti ove grde suhe cvjetne stapke. No, to je bila greška i to više neću raditi. Te stapke je skoro nemoguće skinuti a da ne oštetite euphorbiu.   Zato je bolje ne dirati euphorbiu poslije cvatnje. U proljeće ću probati razmnožiti Euphorbiu meloformis sjemenom. Nadam se barem 10 sjemenka od ova 4 ploda. Dali je netko razmnožavao euforbije sjemenom ? kako to ide ?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Miss M. View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 603
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Miss M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 21:16
Zašto sjemenom kad se dobro razmnožavaju izdancima osim ako nemaš pametnijeg posla. Odrvenjeli dijelovi se ne skidaju i moja ih ima to joj je ukras, euphorbia valida također.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Prosinac 2011 u 21:42
Oh, dobro si pretpostavila da nemam pametnijeg posla svaka ti čast. Miss M, vjerojatno to sudiš po sebi zar ne ?
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2011 u 16:00

Euphorbie meloformis, zbog toga što su prašile i imale pelud pretpostavljam da su ove dvije euphorbie mamilaris sa lijeve strane muške euphorbie. Ova mala još uvijek praši svoj pelud po okolici samo uzalud. Ženska euphorbia ima četiri ploda i uskoro bi plodovi trebali dozoriti. Pošto nemam „pametnijeg posla“ pokušati ću ovo proljeće razmnožiti euphorbie sjemenom. Čitam da supstrat za razmnožavanje treba biti siromašan sa hranjivim tvarima a pošto nemam previše znanja i iskustva sa razmnožavanjem sukulenata sjemenom ne znam zašto je to tako ? Zašto ih u ranom stadiju razvoja treba držati u supstratu siromašnim sa hranjivim tvarima ?
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,346 sekundi.