Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božićna zvijezda - Euphorbia pulcherrima
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božićna zvijezda - Euphorbia pulcherrima

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
Korisnik
Poruka
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2012 u 13:56
U ove hladne zimske dane,njeni listovi,jarko crvene boje,baš me vesele.Nisam mogla proći pored nje a da je ne kupim,iako znam da neće dugo.Svake godine ih ubijem,elegantno :(



Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 08:20
http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/14b15e41-CIMG0960.JPG         ovo je moja ovogodisnja ali neznam oce li se odrzati smile85
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 08:44
Originalno poslano od člana *Bonsai* *Bonsai* napisao:

http://www.cvijet.info/images/galleries/640-480/14b15e41-CIMG0960.JPG         ovo je moja ovogodisnja ali neznam oce li se odrzati smile85
Bonsai, lijepa ti je stelaThumbs%20Up
 
evo slika
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Prosinac 2012 u 10:56
Originalno poslano od člana alisa alisa napisao:

Svake godine ih ubijem,elegantno :(



ako ju i "ubiješ" ona je ostala ziva i oporaviti ce ti se do nagodine... nemoje je baciti i vidjeti ces
Na vrh
*Bonsai* View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 89
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje *Bonsai* Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2012 u 18:29
pcelice hvala,a nadam se da cu uspeti da je sacuvamsmile73
Na vrh
Danaja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Danaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 12:50
" border="">Evo moje Božićne zvijezde... godinama je pazim i nadam se da će još dugo živjeti na moje veselje..
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 13:00
Danaja,predivna je!Odaj nam tajnu uspjeha!LOL
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
Danaja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Danaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Siječanj 2013 u 13:24
Bila je trećina od ovog sada što imam ... uglavnom nisam je ni jednom presađivala nego dodavala zemlju koju sam skupila  u borovoj šumi. Stoji u sobi koja se ne grije ali je sunčana 3-4 sata, prehrana svaka 2 tjedna za lisnatice a sada dok cvate za cvjetnice. Podrežem je svako proljece ali ne previše i ostavim na više izdanaka. Jako često je zalijevam jer joj je zemlja jako propusna... svaka 2-3 dana. Voda je uvijek odstajala barem 24 sata.
Nisam je mogla prekrivati od 10 do 11 mjeseca je je prevelika  i možda bi se oštetila ali ipak je obojila listove u crveno.

To je moje iskustvo ali meni sve cvijeće uspijeva a imam ga i previše tako da pomalo više ne mogu pratiti šta i kada i koliko zalijevati.. ali još se sve dobro drži.
Na vrh
Jaca123 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Travanj 2012
Lokacija: križevci
Status: Offline
Bodovi: 1482
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jaca123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2013 u 21:11
Na vrh
kamelia View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2011
Status: Offline
Bodovi: 1016
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamelia Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2013 u 21:14
Jaco,je li to ona o kojoj si pričala.Prekrasna je,takvu još nisam vidjela.
Na vrh
samba View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 09 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 15
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje samba Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2013 u 10:01
Božićna zvijezda je vrlo brzo ostala bez listova, ali i dalje cvjeta. Sad cvijet izbacuje nove latice/listiće. Ne znam ništa o njoj jer bi ju obično poslije Božića bacila kad su sve ogolile vrlo brzo. Ima li šanse i kako da ju sačuvam? hvala

Help, da li da ju presađujem van ili ne? NEma zelenih listova već samo crvene i stalno izbijaju novi?!?! Htjela bi ju očuvati, a ne znam kako?

Update: Moja Božićna zvijezda upravo cvjeta?!?! Jel ima tko da se kuži? Kako dalje? sve puno mladih zelenih i crvenih listića Smile
Na vrh
marx View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Srpanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marx Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Lipanj 2013 u 14:34

ej ljudi!

prebacite slobodno ako sam na krivom mjestu.

pitanje: ovako izgleda trenutno moja božićna zvijezda.

zanima me što mi je u ovo doba i u ovoj fazi činiti s njom.

redovito zalijevati i nadati se cvijetiću ili je spremiti na mirovanje?

listovi su u napretku, zeleni lijepi, ne otpadaju ali ipak ne znam što je za nju bolje učiniti sada u ljeti ;)

Na vrh
Danaja View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 17 Lipanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Danaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2013 u 17:43
Tek sada sam se priključila na forum pa ne znam da li ti je BZ još uvijek živa... ali trebalo je samo redovito zalijevati i ne micati s mjesta na kojem stoji... ja moju imam 8 godina i sada je stablo...
sretno!
Na vrh
marx View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Srpanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marx Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Rujan 2013 u 13:31
dakle, moja BZ je sada samo skup grančica podrezanih na nekih 7 cm. lišće je u međuvremenu svo otpalo i napale su je uši ali sad sad poprašila (možda kasno).
ugl.ne znam da li kao takva, bez ijednog lista ima nade da se probudi?
slika je čak jeziva za staviti jer su samo male, puste grane u pitanjuConfused
Na vrh
marx View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Srpanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marx Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Listopad 2013 u 15:43
imate li riječi utjehe nakon ove slike? išta o potencijalnom spasu dotične?
Na vrh
frenky View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2014
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 103
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frenky Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2014 u 00:45
moja je slicna tvojoj obrezanoj
Na vrh
marx View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 05 Srpanj 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marx Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2014 u 11:52
ugl.sada imam novu :D
i tu isto napadaju uši ali sad ih imam na nišanu i prašim neopitroidom ali me zanima da li imaju koje drugo sredstvo, po mogućnosti tekuće da suzbijem uši? prah mi dosta uneredi izgled zvijezde..
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2014 u 20:53
Marx, i moja je poput tvoje, ali ima jedan mali listić i nešto zelenkastih grančica pri dnu. Za suzbijanje uši koristim Biotol ili Biokill sprej.
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Prosinac 2015 u 22:08
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2016 u 14:28
<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 4567>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.