Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božićna zvijezda - Euphorbia pulcherrima
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božićna zvijezda - Euphorbia pulcherrima

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
Korisnik
Poruka
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2007 u 17:49
Znači samo je zaljevamWink
Daj mi još reci,koliko je visoka ova tvoja,ovako mi izgleda dosta visoka?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2007 u 17:52
a to je, cca 50cm neznam tocno.
 
ali kod mene je problem sto je bila stisnuta sa svih strana...
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 06:26
evo mamine božićne zvijezde, preživila zimu u zabačenom kutku, šta da radimo da je oživimo, tj. da preživi do iduće godine
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 08:07
Lana,meni nikad nije preživjela no sad ću probati ovako kako tu vele.Znači selim je na hladnije i kad vani dosta zatopli,4-5 mj,posadit ću je van u hladovinu.  E sad ne znam samo dal da je porežem kad je zasadim ili kasnije(ako preživi) kad je selim u kuću???!
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 10:01
Ako sam dobro razumela savete koje sam ovde citala (dolazili su, koliko se secam, od nekog uzgajivaca), posle perioda mirovanja, negde u maju/junu se podreze na 1/3 visine, presadi, postavi na svetlo mesto zasticeno od direktnog sunca, redovito zaliva i prihranjuje.
Aglaja
Na vrh
ines View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Veljača 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1095
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ines Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 21:08
Meni moja samo buja, a od crvenih listića ni c. Znači u tome je tajna?
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Veljača 2008 u 21:29
E, za brakteje ima jos jedna caka - da joj se od jeseni obezbedi prirodno osvetljenje, odnosno onoliko svetla i tame koliko ih ima i u prirodi. A kako su od jeseni dani sve kraci, treba joj vise tame nego svetla.

Neko brakteje proizvodi vestacki - pokrivanjem biljke. Prirodnim putem se stvaraju ako je smestena u prostoriju koja je pod prirodnim osvetljenjem - kad je vani mrak da je i njoj.
Aglaja
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 05:58
i moja ima cvjetiće a i listove u boji mada su joj polako poceli zeleniti i otpadati, budem ju uskoro presadila i porezala pa da vidimo sto ce biti do božića :) nisam  ju jos nikad pokusala sacuvat. ustvari jesam ali ju nisam zamracivala 
Per aspera ad astra.



Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Travanj 2008 u 21:16
Donata, stvarno je krasna!

Zanima me kakav ima 'tretman' u odnosu na svetlo-tama (narocito u jesen i zimi).

Merci.
Aglaja
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Travanj 2008 u 20:04
U uredu je i ima svijetla od 8 h kad otvorim do 14,30- 15 h kad zatvorim....Nije to baš striktno ali ja nastojim da poslovno bude unutar tog vremena...smile48
kako me nije bilo u zadnje vrijeme na forumu i više sam visila na poslu tako je i ova ljepotica vidila više svijetla....smile96 zato je i procvjetala...
sad joj se sprema na moju sreću opet MRAK....
Na vrh
korijenko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2008
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 6701
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje korijenko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2008 u 12:13
Prije par dana mama mi je kupila stellu u konzumu. Stavila sam je u dnevni boravak i ima dovoljno svjetla. Počela mi je gubiti i zeleno i crveno lišće, nije to tako strašno po dva-tri lista na dan ali ja se odmah uspaničim. Od onda sam je samo jedanput zalijevala jer je zemlja vlažna. Da li je ona možda osjetljiva na promjenu temperature- mislim ono da ne ložim cijeli dan pa možda ona osjeti promjenu. Nije blizu izvora topline. Da li ju treba presaditi u više zemlje ili sam kupila već bolesnu ? Da li moram više zaljevati? POMAGAJTE - neću da mi ugine Cry
Pup do pupa,do ruže ruža, uberi što priroda ti pruža

(zgora Opatije)
Na vrh
Lantana View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 31 Listopad 2008
Lokacija: Bol
Status: Offline
Bodovi: 6857
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lantana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2008 u 13:56
Ja sam je jedne godine imala sa cvjetovima sve do svibnja, a prošle godine joj je svo lišće otpalo odmah nakon Nove godine, a bila je na istom mjestu svake godine. Makni je što dalje od izvora topline i ne zalijevaj puno. To je ono što je osnovno, a dalje kako bude... 
život je more
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2008 u 18:13
Imam jednu malecku, dobila sam je , pa sam je stavila u ambulantu, gdje je dosta hladnije i to na prozor, gdje je još hladnije, nisam je zalila sigurno 8 - 10 dana, i izgleda da sam postupila ispravno - lantana hvala kao da sam tebe poslušala.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
nichll =) View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 718
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nichll =) Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Prosinac 2009 u 15:57
čitala sam da božićna zvijezda voli vlažan zrak......i orosavanje lisova...znači li to da joj smijem direktno prskati listove....???
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2009 u 10:54
ja svojoj pomalo prskam listove, ali odozdola, a isto tako sam u ukrasnu teglu ulila vode u to stavila jedan plastični krug da mi biljka ne dodiruje vodu i za sada je lipa, vedra, tako svečano djeluje...
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
frann View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frann Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2010 u 14:42
Prije dva tjedna sam kupijo B zvijezdu.ne znam što joj je izgleda kao da vene sva se objesila...POMOĆ!!
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 09:38
Tako lijepa i tako teška za uzgoj, pa smo valjda odustali od nje. Ne vjerujem da mi koji toliko volimo cvijeće možemo odustati od ovakve ljepotice. Evo, ja ovih dana dobila dvije, ne zna se koja je ljepša i koju mi je poklonila draža osoba pa bi ih htjela nekako sačuvati. Bilo bi lijepo ako je tko u ovih proteklih godinu dana od kako je objavljan zadnji post na ovoj temi, stekao iskustva da ih podijeli s nama. Ja nemam ama baš nikakvih saznanja osim da me očara kad ju vidim.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 12:23
ovako, slučajno sam pročitala prošlu zimu u večernjaku, nikad ju kupovati na otvorenom jer ne podnosi hladan zrak, staviti je na svijetlo i ako je moguće sunčano mjesto, zalijevati jedanput tjedno i da ne bude vode u podlošku.
ja sam se lani pridržavala uputa i imala sam je prelijepu, bujnu, zelenu i crvenu sve do svibnja. tad mi više nije bila zanimljiva, iz sredine crvene rozete dobrano su joj počeli rasti zeleni listovi. ja je ošišala i izbacila vanka. u hlad, nisam je nikad prihranila i tu san falila.
nekad davno sam nekad pročitala da u rujnu njoj treba 13 h mraka. ja sam moju uveče u 18 h pokrivala kartonskom kutijom, a otkrivala u 7 h.
danas je ona ovakva, bljedunjava je mislim zbog neprihranjivanja, nije neka ali iduće ljeto ću se više potruditi oko nje, mislim da zaslužuje.
 
 
mislim da još nije završila pocrvenjavanje listova, vidim,ima ih još koji će pocrveniti.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 12:29
evo slike od 27.10. iz moje teme
 
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Prosinac 2011 u 16:45
anatonija jedva čekam da vidim kako su pocrvenili listoviBig%20smile
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 7>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.