Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božićna zvijezda - Euphorbia pulcherrima
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božićna zvijezda - Euphorbia pulcherrima

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
Korisnik
Poruka
SolarWindKiss View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SolarWindKiss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2012 u 20:54
Evo i moje dvije mini, (nedavno presadjene), zvijezde u drustvu jedne velike ciklame :)

Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 00:18

Da se pohvalim: moja božićna zvijezda ne pomišlja da prestane cvjetati


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 05:56
cimi prelijepa je, a brakteje su me šokirale veličinom i bojom
,
 kako ti uspjeva održati ih tako crvenim i velikima u ovo doba, 3 mjeseca nakon božića?
Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 12:14
Da se i ja pohvalim, ništa joj ne radim. Stoji na prozorskoj dasci od kako sam ju dobila na poklon, negdje u studenom. Došla moja curica i nosi mami poklon za rođendan. Kako je mala nije znala odabrati, kupila je cvijet sav smežuran, opadajućih donjih listova, umotanu u celofan i svu jadnu. Ipak, to je poklon i ja sam mu se obradovala. Zalijevala sam ju po malo, samo kad vidim da je zemlja suha. Očekivala sam da će brzo propasti, ako i sve druge koje sam imala,ali evo vidite, prekrasna je:



Sad se brinem kako ju održati preko ljeta. Na ovom prozoru neće moći opstati jer tu preko ljeta ima puno direktnog sunca, još kroz staklolo. Šta činiti??
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 13:07
zribal prekrasna je, ko da je tek kupljena

a ljeti je stavi vani, negdje u polusjenu, da nije u hladu, a ni na jakom suncu i zalijevaj po potrebi
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 21:56
Ni ja svojoj ništa posebno ne pružam osim redovitog umjerenog zalijevanja. Do sada sam u vodu dodala dva puta tekuće gnojivo - i to je sva "umjetnost".
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Travanj 2012 u 22:44
i ja svoju samo zalijem, ali se ne može mjeriti s vašima, stvarno su prekrasne

ove godine sam prvi put u prodaji vidjela ovakve bož. zvijezde i slikala sam ih u trgovini, imaju duple, kovrčave "cvjetove"

Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Travanj 2012 u 17:55
ja sam moju kojoj su 2 godine prije par dana ošišala i iznijela vanka. još je bila sva crvena i zelena.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
zribal View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 29 Listopad 2011
Lokacija: tu blizu Vas
Status: Offline
Bodovi: 822
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zribal Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Travanj 2012 u 22:06
Antonija, znači li to da bi i ja trebala svoju orezati i iznijeti van. Koliko dugačke su grančice koje si ostavila. Nešto mi nezamislivo da je ovako bujnu i lijepu sada "skrešem", ali ako je to za njezino dobro i moje zadovoljstvo za Božić, druge mi nema.
Tko ne voli cvita ne voli ni svita.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Travanj 2012 u 08:02
zribal, ja sam otkinula 1/3 grančica.
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Vlatkich View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 04 Svibanj 2012
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 262
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Vlatkich Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2012 u 13:28
smile226
Pozdrav poznavaocima božićnih zvijezdi!
 
Imamo jedan problem, pa ću vam opisati kalvariju naše zvijezde:
 
Kupljena je prošle zime, lijepa i velika. Ako se dobro sjećam imala je 5-6 velikih grana. Preživjela je (djelomično) jedan grozan pad na stepenicama taman prije nego je ušla u kuću. Ostala je samo jedna jedina grana. Ostale su završile u vazi s vodom. Zato je ovako nakošena.
Ali ova zvijezda je borac i jedina je koja nam je ovako dugo poživjela. (Svake godine kupimo bar jednu, ali uglavnom ne traju dulje od N.G.)
 
Jutros mi kaže mama da potražim na netu info kakav je to ljepljivi proziran sok kojeg je počela ispuštati iz sjemenki (tako sam i našla ovaj forum). Ako imate iskustva, molim neku informaciju jer nisam uspjela pronaći ništa sličnoga. Hvala!!
 
Slikice naše ratnice:




 
PS: Ovo je najhladnija soba u kući - gleda na jug, ali zvijezda na prozoru nikad nije na direknom suncu. Na ovom je mjestu od prvog dana.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Studeni 2012 u 10:23


ovakva je bila lani, i sada mi pomalo crveni!
opet imam grešku, pregusta je. malo ću je prorjediti a sve mi nekako žao!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Studeni 2012 u 21:09
predivna ti je zvijezda!!! :)
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 04:41
nema veze što je gusta... na slici izgleda sasvim ok.
 
ali sada barem znaš za na godinu šta želiš od biljke tako da onda ju sljedeće godine oreži...
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Studeni 2012 u 11:17
bravo antonija što si ju uspjela sačuvati, već je to veliki uspjeh, bolje da je gusta nego "ofucana"
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2012 u 19:37
Ja sam danas u vrtnom centru kupio za 30 kn božićnu zvijezdu!Odmah sam je presadio u veću posudu,to je ona klasična crvena!Ali bijele su također u prodaji,ali po mome ukusu,nemaju baš neku ljepotu,Božiću priliči crvena zvijezda(po mome ukusu) Šta vi kažete na bijelu zvijezdu?
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2012 u 19:46
[QUOTE=Fiki]Ja sam danas u vrtnom centru kupio za 30 kn božićnu zvijezdu!Odmah sam je presadio u veću posudu,to je ona klasična crvena!Ali bijele su također u prodaji,ali po mome ukusu,nemaju baš neku ljepotu,Božiću priliči crvena zvijezda(po mome ukusu) Šta vi kažete na bijelu zvijezdu?

 
 
I meni su nekak najljepse crvene za Bozic. Kad bi imala par crvenih onda bi ubacila izmedu njih i jednu bijelu. Inace, ja si volim kupiti one mini,mini boz.zvijezde.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2012 u 19:50
Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:


[QUOTE=Fiki]Ja sam danas u vrtnom centru kupio za 30 kn božićnu zvijezdu!Odmah sam je presadio u veću posudu,to je ona klasična crvena!Ali bijele su također u prodaji,ali po mome ukusu,nemaju baš neku ljepotu,Božiću priliči crvena zvijezda(po mome ukusu) Šta vi kažete na bijelu zvijezdu?
 
 
I meni su nekak najljepse crvene za Bozic. Kad bi imala par crvenih onda bi ubacila izmedu njih i jednu bijelu. Inace, ja si volim kupiti one mini,mini boz.zvijezde.


Da i ja volim mini zvijezde,ali ove sam se godine odlučio za klasične!Mini su mi prošle godine počele   žutjeti čim su došle u stan,uvenule su do 21 prosinca,a klasične su mi ostale OK!,šTo se tiče bijelih,ja mislim da su one   nastale podutjecajem ljudske   ruke(križanja),aa i izgled im nije Bog zna što!
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2012 u 19:54
Molim jedan savjet:Kako razmnožiti Božićne zvijezde?Na koji način?
Na vrh
Fiki View Drop Down
Trajnica
Trajnica


Pridružen: 11 Prosinac 2011
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 2792
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fiki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2012 u 20:03
Originalno poslano od člana Fiki Fiki napisao:

Molim jedan savjet:Kako razmnožiti Božićne zvijezde?Na koji način?
Malo sam guglao i našao:
Božićna zvezda se lako razmnožava iz pelcera tj. odsečenih gornjih grančica koje je najbolje odseći u junu. Pelceri, veličine oko 10 cm treba do polovine da se potope u vruću vodu i da se tako drže 3-4 sata kako bi se sprečilo isticanje mlečnog soka. Nakon toga, pelcere možete posaditi u male saksije, u zemlju pomešanu sa peskom i obavezno ih redovno zalivajte i prskajte listove.Nadam se   da će vam pomoći,kao i meni!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 34567>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.