Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mračnjak,sobni sljez,sobni javor-Abutilon
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mračnjak,sobni sljez,sobni javor-Abutilon

 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Mračnjak,sobni sljez,sobni javor-Abutilon
    Objavljeno: 25 Studeni 2007 u 13:58
Ovo je jedna vrlo jednostavna i zahvalna biljka za uzgoj..
 
 
 
 
Cvjetovi su mu zvonastoga oblika crvene,ruzicaste,narandaste,zute boje.
 
Postoje i sarenolisne vrste koje same po sebi imaju i bez cvijeta imaju efektne listove
 
Voli puno svjetla ali i laganu sjenu..
Zemlja mora biti propusna ali bogata hranjivom tvari, pa se preporuča u vrtnu zemlju umiješati komposta.
Ako stoji na suncanom mjestu,voli puno vode.Jako je zedna biljka.
Tokom cvatnje potrebno je barem jednom tjedno prihranjivati tekucim hranjivom,jer se dosta iscrpi.
Obrezivanje je preporucljivo u rano proljece,a vrlo se lagano da formirati u grm.
Minimalna zimska temperatura je do -10 stupnjeva,ali tada izgubi listove.
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2007 u 14:11

kako je lijepoooo





Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
tibor View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 26 Rujan 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 726
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tibor Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2007 u 14:30
Dina i meni je jako lijepo.
Cesto bude za kupiti u proljece u onim kartonskim kutijama u vrtnim centrima (sto budu pakirane i ruze i clematisi)
cijena im bude oko 20 kuna.
 
Bas su mi prekrasni!smile70
Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2007 u 17:30
Prekrasni su i već gledam popis kupovine za proljeće, tko ih prvi nađe neka javi....smile93
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2007 u 18:10
ja sam ih vec stavila na popis
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
maya View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Lokacija: Yugoslavia
Status: Offline
Bodovi: 501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maya Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2008 u 19:32
Ja imam ovaj sareni,stoji mi na balkonu.Zimi ga sklanjam u hladnu prostoriju.Na proljece ga malo skratim(ljepse se grana).Ljeti sareni hlad i puuuno vode.Moj se nije najbolje pokazao na vjetru pa se trudim da bude malo zaklonjen od direktnih udara.Odsjecene grancice se lako ozile u vodi,pa mozete imati gomilu abutilona.smile160
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2008 u 19:34
Da imala je moja baka narančastog. jedini je problem što iz cvjetova kapa ljepljivi sok pa nemojte na tepih stavljat lol
Per aspera ad astra.



Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Svibanj 2008 u 22:19
Kupila sam abutilon, nema cvjetova, pa ćemo vidjeti kakvo je iznenađenje, ima pupoljke....ako ne otpadnu....
Čitala sam upravo o toj biljci i oduševila me, jednostavna za uzgoj, a može narasti do 2m u pitaru....Tongue
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 00:51
Vec 2 puta pokusavam oziliti granu i nikako,u vodu kazu ne ide nego samo u supstrat pa ni to ne mogu.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 07:11
Pročitala sam da je neko nakon proljetnog  šišanja stavio grančice u zemlju i da je lako dobio nove.....??...
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Svibanj 2008 u 09:50
Da, ide direktno u zemlju tj vlazni supstrat ali meni ne ide.
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 22:01
imam je i ja, cvate roza, stvarno je super biljka, malo mi je sunce spržilo ali otkinula listove, brzo se oporavila, sad je kao nova, ima puno cvjetova, probat ću na proljeće pelcati baš me zanima hoće li uspjeti.
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Lipanj 2008 u 23:41
Ja sam ju bez problema razmnožila reznicom zabodenom u zemljuSmile
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 06:43
Moj je procvjetao...žuti je i već duplo narastao...baš sam vesela što sam ga nabavila!!!! 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 06:55
Ja sam ovo kupila pod "abutilon".Naravno da,ako je to to ,ne piše ime.
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 09:28
-
Na vrh
kika View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Srpanj 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 969
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kika Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Srpanj 2008 u 18:35
Shasha, prekrasan ti je ovaj Abutilon megapotamicum. Nikad ga kod nas nisam vidjela u prodaji. Gdje si ga nabavila?
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 00:21
Jako se lagano razmnozava grancicom, samo se bocne!
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 13:18
Skoro sam rekla"Varaždinu na placu"(kad dosta toga zanimljivog tamo nađem)LOL
Kod nas,Varaždin,u jednoj cvjećari sam ga vidjela.Nije ni skup bio,nekih 60-ak kuna(MM ga zove"krepani hibiscus"LOL)
Probat ću ga razmnožiti no stalno tjera nove pupoljke pa mi sad žao trgati grane.
Koliko dugo on cvate?
 
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 15:41
shasha, predivan ti je ab.
 
Navodno cvjetaju cijelo ljeto!?
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.