Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Mračnjak,sobni sljez,sobni javor-Abutilon
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Mračnjak,sobni sljez,sobni javor-Abutilon

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
Korisnik
Poruka
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 15:46
Evo moga:
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 17:06
Manci super ti je, ja imam pelcer narancastog koji se primio a ako imas toga viska posaljem ti jedan narancasti.
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 21:37
Svakako ćemo se mijenjati, dalmax!
Reci mi kako i kad uzeti pelcer?
Sad cvjeta!
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 21:54
Ja sam kupila 2 komada pred 2 mjeseca u jednom vrtnom centru, oba su cvala, pa ocvala, i nakon neka 3 tjedna bez cvijeta opet su počeli cvjetatiBig%20smile
Na vrh
Dalmax22 View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 17 Siječanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 665
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dalmax22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 22:03
Originalno poslano od člana manči manči napisao:

Svakako ćemo se mijenjati, dalmax!

Reci mi kako i kad uzeti pelcer?

Sad cvjeta!


Mozemo kad god hocec.Ne smeta mu cvjetanje a i neprestano cvjeta
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Srpanj 2008 u 23:22
Shasha, našla sam "domaći" naziv tvoje abutilon megapotamicum - japanska lanterna.
Na vrh
sabaheta View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sabaheta Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 12:29
baš je sladak ovaj cvjetić 
ensar
Na vrh
nbjelovu View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1582
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nbjelovu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2008 u 14:03
Megapotamicum cvate gotovo neprestano, jako obilno cijelo ljeto, kasnije manje, ali cak  i zimi ima cvjetova, ako ga jako ne ostete temperature.
 
Mora se dosta rezati da se formira.
OPG 159365
http://free-st.t-com.hr/hibiskuskodnine/





Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2008 u 15:41
cvate li abutilon iste godine ako se recimo na proljeće reznica ožili hoće li te godine i cvjetati???? ili se može na jesen razmnožavati ili nema pravila???
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2008 u 16:57
Ja sam reznicu žicnula pred 2 godine u jednom kafiću ljeti, ukorijenila je i na proljeće je već cvala...
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2008 u 18:55
Dalmax, jednu granu sam zabola u zemlju, ne znam što se događa, još izgleda dobro..... a da ti pošaljem pelcer?
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2008 u 12:05

Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2008 u 12:06
JEL VAM SE SVIĐA MOJ ROZA  ABUTILON?????
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2008 u 12:15
Predivan....usput rečeno, Embarrassed, odlučila sam skupljati različite jer me onaj moj žuti oduševio.........
...dvije grančice sam stavila u zemlju i još uvijek dobro izgledaju........možda se i zakorijene
Predlažem jesensku razmjenu pelcera!Tongue
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2008 u 12:40
MOŽE, JA SAM ZA, TAKO I TAKO PLANIRAM ZAKORJENJIVATI REZNICE U JESEN I DJELITI IH JER CVIJET JE SAVRŠEN, NISAM MISLILA DA U TOLIKOM BROJU CVJETA, A PUPIĆI SU GOTOVO JEDAN NA DRUGOM, IMAŠ ROZI OD MENE....SAMO MI SE JAVI NA JESEN, ILI DA PROBAM SAD ZAKORJENIT NE ZNAM HOĆE LI SE PRIMIT???? IMAŠ LI PRIJEDLOG
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2008 u 12:42
HOĆEŠ TI SVOGA OBLIKOVATI U JESEN ILI PROLJEĆE???KAKO, U KUGLU ILI???? JA BI SVOJA TAKO NEKAKO PROBALA DA BUDE KUGLA AKO USPIJEM POŠTO VIDIM DA LISTOVI I CVJETOVI RASTU KO LUDI NA SVE STRANE
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Rujan 2008 u 12:57

ovaj grmić me oduševljava u svim verzijama Smile

dobila sam reznicu od dalmax...zakorijenio se lijepo al nije cvjetao....valjda će nagodinu
Na vrh
manči View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 5398
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje manči Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 08:54
Moj je narasto oko 1,20 m, stalno je cvjetao, ALI su ga napale bijele mušice , nekakvi  žuti prilijepci s donje strane lista i skakavci mu obrstili lišće......pa sam ga dobro ošišala......
Jedan pelcer je istrunuo....drugi se drži, dao pup, ali pup je otpao.....uh.....nije lako to razmnožavanje.....mislim da je prevruće i suh zrak.....
 
Dalmax    -   javi  se  !   Obećala sam ti pošiljku pa da se dogovorimo!! 
Na vrh
cvjetoljubac View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 29 Lipanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 152
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cvjetoljubac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Rujan 2008 u 09:13
i ja sam pokušala zakorjeniti grančicu ali ništa, osušilo se iako sam dosta zaljevala.....pokušat ću ponovo...jel netko pokušao sa sjemenom???? jučer sam pronašla par sjemenki i posijala odmah, ali ne vjerujem da će išta biti....jel netko pokušao??
Na vrh
nibleri View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 22 Listopad 2008
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje nibleri Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2008 u 22:22
Pozdrav,
evo sam saznala kako mi se biljčice zovu u "originalu" pa ako ko zna i "narodne" nazive bila bih zahvalna 
 
 
Abutilonmegapotamicum
 
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.