Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Živice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Žive ograde kao zaštite od vjetra
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Žive ograde kao zaštite od vjetra

 Odgovori Odgovori Stranica  <123
Korisnik
Poruka
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 16:09
Originalno poslano od člana Anastazija_ Anastazija_ napisao:


Iz mog iskustva je svakako za preporučiti Cupressocyparis leylandii.


Jesi njih probala ?
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 18:46
http://www.nas-krug.hr/shop/index.php?option=com_content&task=view&id=46&Itemid=61

Moj vrt će uskoro ličiti na amazonsku prašumu.LOL Mislim ako ono što je ubačeno u njega naraste bar pola standardnih dimenzija.
Zbog ovog gore napisanog sam odbacila lajdanjca. Nemam samo zimu u vrtu, nego jak sjeverac, udare ciklona, pa i ova tragedija što se desila u Gor. kot. je zahvatila moj vrt. Kažu da je dužni metar kabla za struju bio težak sa ledom preko 30 kg, pa vidi što biljke moraju izdržati.
Pa su isjekli oštećenu šumu i otvorili još jači udar vjetra.

Za lajdanjca se navodi zona 7, za neke vrste možda 6 zona.
 Za takvu investiciju mi mora biti 5 zona. Nisu jeftini za duže ograde. A tamo je znalo biti i -27, što je zona 5.
Možda posadim jednog za probu.

Sad mi je prioritet dići zid oko povrtnjaka i nekako zablokirati udare vjetra na voćke. Vrt ograđujem lješnjacima. Vidjet ćemo što će preživjeti i narasti. Imam zid pačempresa, zid tisa, zid lješnjaka, zid ribizle, zid vrbe...i tako dižem zidove oko našeg dvorcaSmile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
NinettA View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2010
Lokacija: Fiume
Status: Offline
Bodovi: 1030
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje NinettA Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Svibanj 2014 u 23:39
Smrcko, posadi snježne grude, napreduju bolje i od vajgele i od lješnjaka. Ove sam godine premjestila dva crvenolisna lješnjaka i to nakon sedam godina i ako sada ne krenu lete van! Ukupna im je visina pola metra! U istom periodu snježne grude su visoke metar i pol, činjenica je da ih dosta i rezuckam, a i priroda ih dosta "frizira" kao uostalom i vajgelu. Pelcane grude su mi dostigle u tri godine visinu od preko pola metra... sada ih treba samo rezuckati da se zgusnu, iako već sada imaju super formu. I crveni javor mi se dosta razrasao, zatim cotinus coggygria royal purple isto dobro napreduje, štoviše, ovo nevrijeme mu niti jednu granu nije polomilo, za razliku od smreka, breza i bukvi koje su ostale bez "skalpa". Samo sam prvu godinu štitila korjen i to kokosovim filcem. Grane mu malo povežem da ih snijeg ne polomi ( prošle godine palo preko 2 metra snijega!). Jednu smo zimu izmjerili -28

LP
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2014 u 07:40
puno toga sam naucila na ovoj temi...budi sigurna da cu te pitati sve u vezi tih vjetrova i grmova...prdivno si ovo sastavila i skupila u cjelinu...odlicno puno truda ulozeno..Thumbs Up
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2014 u 02:08
Samo pitaj, sad sam na doktoratu u vjetrovitom krajuLOL

Pored vjetra se borim i sa visinskom bolesti, nekih je 780m nadmorske visine i nije mi svaka ovca na broju.LOL A sama sam si kriva ... kad me suprug nagovarao da okončam primorski život mi je govorio " ovo je kao iz bajke, kao austrijska selaLOL"
Svaki dan imam ledenu kišu i vjetar.
Toliko struji zrak da za 10 sekundi promijeni sav zrak u kući kad otvorim vrata. A kad otvorim vrata + prozor lete mi stvari po kući.

SVaku godinu sam sve pametnija u vezi biljaka koje nabavljam i priroda radi svoju selekciju sama.
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
JosipaNu View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 18 Kolovoz 2014
Lokacija: Nuštar
Status: Offline
Bodovi: 2921
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje JosipaNu Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Prosinac 2014 u 08:09
da tebe je muka natjerala da razmisljas o tome ja vidis u slavoniji nikad nemislim o tim vjetrovima...a budu i udaraju jako....nemos reci..kod tebe je jos gore....al pomogla si mi nema sta...dobra,odlicna tema...ako me bude sta zanimalo budem pitala...smile92
divno je biti nekome nesto....
Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2016 u 01:10
Informacije o pojedinim četinarima.

http://rasadniksmaragd.com/proizvodi/cetinari-2/
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.