Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Falenopsis - Phalaenopsis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Falenopsis - Phalaenopsis

 Odgovori Odgovori Stranica  123 58>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Falenopsis - Phalaenopsis
    Objavljeno: 16 Kolovoz 2020 u 11:08
Divne su! Nema ljepše biljke i nisu teške za uzgoj,apsolutno! Ja ih imam 26, najstarija je iz 2013 godine i tada se rodila ljubav...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2020 u 20:12
A ovo je moja prva orhidejica, tu se rodila ljubav
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2020 u 20:11
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2020 u 19:44
Aco, lijepo..... Samo tako nastavi.....   Thumbs Up   smile64
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2020 u 19:39
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2020 u 19:39
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2020 u 19:38
Evo, posto ste trazile, ja cu stavit za sad nekoliko slika mojih orhideja, nisu posve nove slike, posto su mi orhidejice u nekom problemu, ali to su moje mezimice :)
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2020 u 09:30
presadjuju se kad im zracno korijenje naraste, tri, cetiri zracna korijena, velicine do desetak cm, da se mogu lijepo smjestiti u posudu. Odreze se od maticne biljke, pazeci na korijenje, postupak kao kod presadjivanja.
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2020 u 07:18
Nisam bas brojao jer imam i druge sorte uz phale, i ukupno mislim da 16 orhideja, i uvijek ima negdjr cvjetova, a cvatu i vise puta godisnje. Koliko sam primjetio obozavaju orosavanje, samo sto mi to bas nije prakticno da prskam po prozoru i elementima, a da ih svaki dan nosim negdje, to mi se i neda.
Na vrh
limun View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2010
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 97
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje limun Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Siječanj 2020 u 06:38
Pa koja sam ja sad ispala škrtica! LOLLOL
Nisa lijepe su ti orhideje.
Kada i kako odvajate i presađujete malene sa stapki? 
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2020 u 21:00
ovo je prošlogodišnja slika s mojih stranica,  slično je i trenutno 
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2020 u 20:57
                 
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2020 u 20:53
ja u svako zalijevanje stavim mrvicu kristalona, nisam primjetila da im smeta, dapače, znaju me pitati što im radim. Neke su češće u cvatu, neke jednom godišnje, nema pravila. Jedna što ima mladu orhideju iz stapke, cvijeta iz tog novog dijela. Ne znam što bih rekla, imam osjećaj da svaka ima neki svoj ritam. Zadnjih nekoliko godina imam petnaestak komada i uvijek su neke u cvatu, nema perioda da nijedna ne cvijeta. 
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
limun View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2010
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 97
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje limun Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2020 u 19:18
Jednom mjesečno si prihranjivao?? Pa koliko puta godišnje ti cvatu?
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2020 u 13:39
Mozda sam pre cesto prihranjivao. To je bilo negdje jednom mjesecno, al skroz sam radio tako, i dozirao sam kako pise na pakiranju, jedino sto je prvo pakiranje bilo staro vise godina pa je mozda bilo slabije i zato nije bilo problema. A gledam da ih tjedno samo zalijem. Stavim ih sve u kadu i otusiram.
Meni se nekako cinilo da im zna godit hladnije, pa sam znao ne grijat u prjelaznim razdobljima da potaknem cvatnju.
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2020 u 10:01
ja sve prihranjujem istim sredstvima, kristalon za cvijet ili list, ovisno o biljkama. Za orhideje stavim jako malu kolicinu i zadovoljna sam. Dogodilo mi se da protestiraju u vremenu kad nema grijanja jer nisam kuci, a zima je. Prosle godine su zakrzljale cvjetne grane, pa sam ove godine ostavila grijanje par sati dnevno bas radi njih. Znam da ne vole previse gnojiva, ali ako si se drzao uputa na pakiranju ne bi to trebao biti problem. Vidjet ces nakon prestanka je li pomoglo, pa napisi rezultat.
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2020 u 08:07
Probat cu sad ne prihranjivat jedno vrijeme pa da vidim. Al samo mi phale imaju taj problem.
Inace sam se vec uvjerio da je njihova prihrana pogubna za druge biljke, kad sam ih greskom zalio sa time.
Na vrh
limun View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2010
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 97
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje limun Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Siječanj 2020 u 06:51
Imam dvije pa moje iskustvo i nije veliko. U četiri godine, koliko ih imam, nisam ih niti jednom prihranila. Potopim ih po pola sata u vodu jednom tjedno, ako se sjetim. Presadila sam ih jednom. Cvatu svake godine na dvije grane. Ove godine prvi puta jedna ima na svakoj grani mladu orhidejicu i samo jednu cvjetnu granu.
Možda si ih stvarno "pregnojio" Wink
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Siječanj 2020 u 08:59
Pozdrav!
U zadnje vrijeme imam problem s mojim orhidejicama. Desava mi se to da mi pocnu sa cvjetnim stapkama koje brzo kao zakrzljaju,narastu koji cm, eventualno vise i onda rast stane i pocnu se susit, i na nekima gdje su narasli novi listovi nekako su cudni i deformirani. To mi je na vecini mojih phala, a pocelo je negdje od kako sam kupio novu bocicu s prihranom. Kupio sam je u vrtnom centru i bas za orhideje.
Sad neznam da li stvarno to mogu pripisat prihrani ili je nesto drugo mozda problem?
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Studeni 2019 u 13:32
a ne bas, to pitam jer sam tu orhideju stavio u povecu teglu pa sam mislio da to ima utjecaj jer su i listovi nekako veliki narasli i sama biljka, a koliko bi htio jos phala, toliko ne mogu, jer sam popunio prozore do kraja
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,469 sekundi.