Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Falenopsis - Phalaenopsis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Falenopsis - Phalaenopsis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5455565758>
Korisnik
Poruka
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Rujan 2016 u 12:20

Ma preživjet će, one su borci !
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
maldini View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Rujan 2016
Lokacija: Nis
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maldini Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Rujan 2016 u 13:31
Je l koristio neko ovu prihranu i kako se pokazala?

http://s36.photobucket.com/user/maldini0806/media/Mobile%20Uploads/20160922_095337_zpseaheyuyh.jpg. -
Na vrh
maldini View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Rujan 2016
Lokacija: Nis
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maldini Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2016 u 13:14
Evo moje dve nove ljubimice -

. -
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2017 u 10:06
Maldini, divna ti je ljubimica :-D
Ja dobila od mužeka još jednu za dan žena, kao prskana, ovde je na forumu zovemo "kravica" zbog tih šara. Dugo sam je željela.
Što se tiče tog đubriva, nisam njega probala ali šta god Substralovo probala bilo mi je super. Koristim njihovu zemlju, meni je odlična. Imam ukupno tri orhideje i prezadovoljna sam, malo kad su bez cvijeta, prezahvalna biljka, baš jednostavna za uzgoj!
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2017 u 10:08
Au, Maldini, pa ti si davno poslala ovaj post :-/

Kako su ti sada orhideje?
Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Lipanj 2017 u 07:25
Moje trenutno Smile

"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2017 u 16:29
maldini ClapClapClap

rajski vrtovi ClapClapClap
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2017 u 16:30
moje danas slikane

Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Srpanj 2017 u 16:30
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2017 u 15:32

Jel netko možda probao ona komprimirana kokosova vlakna koja prodaju kao supstrat za orhideje?
Kako se ponašaju? Čine mi se dosta suha.

Pčelice prekrasne su!
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
astrbac View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Ožujak 2010
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 24
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje astrbac Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2018 u 15:15
Ekipa,

imam problem, potencijalno i hitan :( ... Nas phalaenopsis je prije nekoliko tjedana poceo sa susenjem, smedjenjem i uvijanjem jednog lista, no sada izgleda kao da se i zracno korijenje susi. 

Evo linka na slike (zracno korijenje, korijenje u tegli, list).

https://postimg.org/image/5zgjaxmct/ -

https://postimg.org/image/e4yl93ibh/ -

https://posts.org/ -

https://postimg.org/image/iquphgbkd/ -


Pliiiiz help, ne znam jel ovo do premalo vode, previse vode ili do gljivicne infekcije?

Lp i hvala svima unaprijed!


Na vrh
vrtna kopačica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Svibanj 2018
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtna kopačica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2018 u 12:25
Ljudi, bok! Tražim pomoć za jedan odbačeni phalenopsis što smo ga ja i kolegica našle na poslu u smeću
Nema niti jednog lista, ima dva zračna korijena i nešto korijenja čitavog. Izvadile smo ju iz tegle, sve je bilo natopljeno vodom. Može li se spasiti? Puno hvala
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2018 u 14:59
vrtna kopacica da sam ja na tvom mjestu ja bi pokusao, nemas sto izgubit.
Malo ju ostavi da se osusi ako je jako natopljena i stavi natrag u teglu. Moja je jedna isto svasta pretrpila prije nego sam skuzio kak funkcioniraju, skoro je zavrsila u smecu, al sam jos jednom dao si truda i strpljenja, i ona mi to brzo vratila cvatnjom.
Na vrh
vrtna kopačica View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Svibanj 2018
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vrtna kopačica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Kolovoz 2018 u 20:22
To jesam, budem uzela i novog supstrata i cimeta na posao pa ću probati. Hvala na ohrabrenju :). Bilo bi baš super da opstane.
Na vrh
Amanda View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2019
Lokacija: Wels
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amanda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2019 u 13:22
Dobar dan molim vas trebam pomoc imam PHALAENOPSIS orhideju ona cjeta i pustila je pupoljke al mi korjen pri dnu pozutio malo dole sta da radim molivm vas za savjet hvala unaprijed
Na vrh
Amanda View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2019
Lokacija: Wels
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amanda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2019 u 13:37
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2019 u 21:44
Ne vidim sliku, tako da ne mogu reći što je. No, normalan je proces da neko korijenje žuti, neko se suši, imam ih puno ali nikad nije svo korijenje zeleno. Ako cvijeta i ima čvrste pupoljke, onda nema brige. Pripazi da korijen nije u vodi. I dobrodošla.
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Amanda View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 31 Ožujak 2019
Lokacija: Wels
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Amanda Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2019 u 21:58
Hvala vam puno,sliku sam pokusala postaviti ali nisam uspjela
Na vrh
Nisa View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši cvijet u cvijetnjaku 2017

Pridružen: 16 Ožujak 2013
Lokacija: Drinovci
Status: Offline
Bodovi: 3089
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 31 Ožujak 2019 u 22:53
http://www.cvijet.info/forum/forum_posts.asp?TID=87&FID=38&PR=3&title=kako-staviti-slike

ovdje možete vidjeti kako staviti slike
Samo Bog može činiti nemoguće, ali ti možeš činiti moguće.
Na vrh
Aco View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao


Pridružen: 29 Srpanj 2018
Lokacija: Trenutna, ili?
Status: Offline
Bodovi: 226
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aco Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Travanj 2019 u 08:27
Originalno poslano od člana Amanda Amanda napisao:

Dobar dan molim vas trebam pomoc imam PHALAENOPSIS orhideju ona cjeta i pustila je pupoljke al mi korjen pri dnu pozutio malo dole sta da radim molivm vas za savjet hvala unaprijed

Ako zuti, najvjerojatnije pre vise vode. Ako je orhideja frisko kupljena ja bi je izvadio iz supstrata i provjerio od cega se sastoji, primjetio sam da stavljaju nesto slicno spuzvi u sredinu korjenja i to jako zadrzava vodu,pa ako netko ne zna, brzo orhideja propadne.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5455565758>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,305 sekundi.