Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Orhideje i mesožderke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Falenopsis - Phalaenopsis
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Falenopsis - Phalaenopsis

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5253545556 58>
Korisnik
Poruka
cranberry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Svibanj 2015
Lokacija: Bg
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cranberry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2015 u 14:08
definitivno ne znam oko ovih fotografija
jel može pomoć
plizzz
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
pčelica7 View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 27 Listopad 2008
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 1966
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje pčelica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2015 u 14:16
Kad ima volje, ima i načina. (G.B.Shaw)
Na vrh
cranberry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Svibanj 2015
Lokacija: Bg
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cranberry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Svibanj 2015 u 19:32


nadam se da je sada uspelo
evo mojih krasotica :)
Na vrh
cranberry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Svibanj 2015
Lokacija: Bg
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cranberry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Svibanj 2015 u 08:24

Na vrh
vamara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 14 Svibanj 2015
Lokacija: topusko
Status: Offline
Bodovi: 6
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vamara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2015 u 16:36
molim vas odgovor: zašto su listovi potamnili? previše-premalo savjetla? ili nešto drugo. ne suše se, nisu smežurani, korijenje raste jako dobro, uvijeti super samo se promijenila boja lista. Zašto?
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2015 u 17:41
Cranberry, koliko mogu vidjeti na fotografijama, čini mi se da nedostaje svjetla za kvalitetan uzgoj orhideja na tom prozoru. Možda se varam, pa ti sama procijeni jer se biljke mogu prilagoditi uvjetima koji i nisu baš za njih idealni. Phalovi traže puno svjetla, bez direktnog sunca (može i sunce, ali samo zimi), ja sam ih držala na takvom mjestu, a ti procijeni da li na tvome prozoru ima dovoljno svjetla da bi oni dobro uspijevali.

Vamara, ne mogu si predočiti kako ti izgledaju ti potamnjeli listovi phala. Od previše svjetla sigurno nije jer one vole puno svjetla. Jedino, ako ih "dohvati" jače sunce, tada dobiju opekotine i taj dio koji je opečen ne potamni već se osuši.
Na vrh
cranberry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Svibanj 2015
Lokacija: Bg
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cranberry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2015 u 17:56
Cimicifuga, najlepse hvala na Vasem odgovoru. Toga se i ja plasim, da nemaju dovoljno svetla no videcu i ispitivacu sta im odgovara. Tek sam ih dobila pa se jos privikavamo jedni na druge :). Trecu koju imam i koju sam dobila na rehabilitaciju, na drugom je prozoru na kome je malo bolje svetlo, vec dve godine nije procvetala. Cvetna grana joj se osusila samo na mestu na kome je bio cvet a ostatak je potpuno zdrav, listovi su joj odlicni kao i korenje ali ne mogu da proniknem sta joj je. Kod bivseg vlasnika je bila na nedovoljno osvetljenom mestu pa mislim da zbog toga nema cvetova. Cimicifuga, Vase su orhideje preprekrasne i potpuno nrstvarno izglrdaju, svaka Vam cas i blago Vama sa tim krasoticama. Vidim da Vam one stoje na prozorima na kojima bih rekla da bas imate direktno sunce ili se varam. Ja imam jedan prozor na kome imam direktno sunce samo pre podne dok na ovom imam samo sat vremena. Takodje imam jos jedan na kome imam direktno sunce celi pre podne i dobar deo posle podneva ali kad bih stavila na to mesto ne znam kako leti da ih zastitim od tod direktnog izlaganja suncu.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Svibanj 2015 u 19:28
Moje su orhideje ljeti od direktnog sunčevog svjetla štitile žaluzine, a zimi su bez problema bile izložene direktnom sunčevom svjetlu. 
Na vrh
cranberry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Svibanj 2015
Lokacija: Bg
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cranberry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Svibanj 2015 u 12:54
Samo da podelim radost sa vama svima Smile. Na falu koji sam dobila da rehabilitujem, posle dve godine kako čami, niče novi list. Presrećna sam jer vidim da je počeo da reaguje, a kod mene je tek mesec dana. Ne znam da li zbog rasta novog lista sada znači da će cvetna grana i cvetovi još čekati ili ne? Imate li iskustva da podelite sa mnom. Veliki ozdrav svima!
Na vrh
kacunak View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 13 Kolovoz 2013
Lokacija: BiH
Status: Offline
Bodovi: 1086
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kacunak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Svibanj 2015 u 11:47
Ne mora da znaci draga, moji phalovi uglavnom uporedo izbacuju i cvijetnu granu i novi list.
Kad Phal krene, sav krene nekako.
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Lipanj 2015 u 20:25
Moj phal malo pošašavio. Big smile

Na vrh
rajski vrtovi View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Srpanj 2014
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 1789
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rajski vrtovi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2015 u 06:08
I neka je ! Da zna koliko je krasan češće bi to radio. Savršen je ! Thumbs Up
"I budi kao ruža koja daje miris svima, a ne samo dobrima, ili drvo koje daje hlad i onome koji želi da ga posječe." M.Selimović
Na vrh
Alma.M. View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 02 Lipanj 2014
Lokacija: HR
Status: Offline
Bodovi: 214
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Alma.M. Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Lipanj 2015 u 12:41
Rajski vrtovi, hvala ti! Hug
Na vrh
cranberry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Svibanj 2015
Lokacija: Bg
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cranberry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 13:29
Ako moze pomoc u vidu saveta. Bila sam na putu 9 dana i pre odlaska sam zalila moje orhideje kao sto uvek cinim. Medjutim nakon povratka, beli cvetovi su uglavnom otpali, jedan po jedan i cvetna grana je pocela da se susi poprilicno brzo. Morala sam da je odsecem do iznad 3 kolena odozdo. Recite mi molim vas da li je to normalno ili mu se nesto desilo. Druga dva koja imam najnormalnije izgledaju. S obzirom dasam ih dobila relativno skoro, ja ne znam da li mu je vreme da odbaci cvetove ili se jadan nesto poremetio. Spolja gledano, normalno izgleda, raste mu vazdusno korenje i listovi i korenje izgledaju normalno. Pozdrav svima i unapred hvala na savetu koji dobijem.
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 14:36

I meni se to znalo dogoditi nakon zalijevanja, iako neznam da li je bas to razlog.
Na nekima mi cvjetovi traju jako dugo, a na nekima se dogodi da se u kratkom vremenu osuse i otpadnu.
Pravi razlog neznam .
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
cranberry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Svibanj 2015
Lokacija: Bg
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cranberry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Lipanj 2015 u 14:52
Hvala Anastazija, sad mi je malo lakse kada znam da se to dogadja. S obzirom da su Vase pre prelepe, nadam se da nije nista strasno. Veliki pozdrav!
Na vrh
cranberry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Svibanj 2015
Lokacija: Bg
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cranberry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2015 u 12:55
Evo mene optet :), izvinjavam se sto sam dosadna ali razumite me, nova sam u ovom "poslu" i imam mnogo pitanja.
Da li treba da me brinu fleke na donjim listovima ovog mog fala?
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/orhideje/sarena/80022.aspx -
Na vrh
cranberry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Svibanj 2015
Lokacija: Bg
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cranberry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2015 u 12:58
http://www.cvijet.info//slike_cvijeca/orhideje/sarena_2/80031.aspx -

Ovako izgleda cela
Na vrh
cranberry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 04 Svibanj 2015
Lokacija: Bg
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje cranberry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Lipanj 2015 u 13:11
Jos nesto
pre neki dan sam pisala kako su mi otpali cvetovi sa cvetne stabljike i kako se stabljika brzo osusila. Evo kako ovaj fal izgleda uz jos jednu opasku. nisam imala mira pa sam izvadila biljku iy saksije i videla da ona maltene nema nijedan direktan koren vec samo jedan koji je polu suv, a ciji je nastavak potpuno zalepljen za saksiju. nadam se da ce biti u redu, zao bi mi bilo da krepa. jedinu nadu polazem na novo korenje koje je pocelo da nice ispod listova. Videcete na slici koja sledi

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/orhideje/beli_fal/80041.aspx -

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/orhideje/beli_fal_2/80043.aspx -

http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/orhideje/beli_fal_3/80044.aspx -


Na vrh
lexa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 30 Travanj 2016
Lokacija: hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lexa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Svibanj 2016 u 11:57
Ta orpšenost na dodir je dosta ljepliiva i podsjeća na med.Imala sam taj problem i jednostavno sam bila prisiljena izvaditi orhideju iz
teglice,ukloniti svu koru koja je na njoj te oprala korijen pod tekućom vodom,dobro posušila i prije sadnje u glinapor sam je pregledala ali detaljno cm po cm od korijena pa sve do pupova jer su ih napale štitaste uši koje su bijele poput pahuljica i mekane čak imaju laganu mogućnost prilagodbe boje na biljci.Dakle treba ih detaljno ukloniti da ne ostane ni jedna vole se držati najviše oko korijenja ispod biljke znači nije ih moguće vidjeti dok se biljka ne okrene naopačke i kod mladih pupova jer je tu biljka najmekša.Nakon takvog tretmana svakodnevno kontrolirati stanje i pojavu novih koje treba odmah ukloniti kako nebi širile jajašca i uništavale biljku.I još jedna jako važna napomena:tamo na biljci gdje se listovi drže spojenidobro pogledati jer im je i to omoljeno mjesto.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 5253545556 58>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.