Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Pronalazak cvijeća
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - kupovina sobnog cvijeća?
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


kupovina sobnog cvijeća?

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: kupovina sobnog cvijeća?
    Objavljeno: 26 Studeni 2007 u 22:21
gdje kupujete svoje sobno cvijeće, u velikim trgovackim centrima, ili odete lijepo u neki rasadnik ili pak u cvjecernicama u gradu?
ili negdje drugdje...

Ažurirao administrator - 26 Studeni 2007 u 22:22
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
TeaK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 12 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 3272
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje TeaK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2007 u 22:37
Kako kad i gdje naletim.

Znam zvuči totalno spetljano, ali je istinito.
Gdje naletim na nešto što mi se sviđa tamo i kupim iako većinu kupujem u trgovačkim centrima jer sam češće tamo iz drugih svima poznatih razloga.

Vjerojatno da imam više vremena obilazila bi i rasadnike, ali to je u Petrinji nemoguće jer ih nema , a za odlazak dalje treba vrijeme kojeg ja nemam baš puno.
Na vrh
Arwen View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 1192
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Arwen Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Studeni 2007 u 23:02
veliki trgovački centri poput emmezete, ipercoopa, peveca......
na pazaru kod cvjećara ( ima par štandova u splitu koje redovito obilazim i povremeno nešto i kupim)
ili ako naletim u kakvom dućanu, tipa konzum i sl.

Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2007 u 07:35
baumax, pevec, ponekad vrtni centar "Unikom", sadnice u proljeće obično na tržnici
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2007 u 09:47
... gdje god ima biljkica Wink
Na vrh
AB100 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AB100 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2007 u 15:53
KAD NALETIM NA NEŠTO ŠTO MI SE SVIĐA KUPIM A NAJVIŠE KUPUJEM U PEVECU
AB100
Na vrh
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2007 u 17:21
Originalno poslano od člana maso maso napisao:

... gdje god ima biljkica



i ja ovako [IMG]smileys/smiley4.gif" align="middle" />

Ažurirao administrator - 27 Studeni 2007 u 17:57
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2007 u 18:27
Gdje god me nešto privuče ali gledam da dučan ima prodavače koji rade samo na cvijeću pa se znaju o njemu brinit, a ne da ga zaljeva i sl teta koja radi na frižideru i misli da su sve biljke iste pa ga utopi
Na vrh
mima View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 320
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mima Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2007 u 18:32
Par puta sam kupila nešto kod Peveca, jer je bilo jeftinije nego drugdje. Sve što sam tamo kupila, lošije je napredovalo nego ono što kupim u rasadnicima. Dosta stvari kupim na sajmu u Pordenoneu u Italiji. Tamo uvijek nađem nešto  čega kod nas još nema i uvijek dobro uspije i napreduje. Sad sam našla dobar vrtni centar u Viškovu kraj Rijeke. Imaju jako kvalitetnu robu i velik izbor. Dosta stvari kupim i na tržnici, uglavnom u proljeće, kad se može nabaviti biljke koje u vrtnim centrima nisu "u modi".
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Studeni 2007 u 18:48
Originalno poslano od člana mima mima napisao:

Par puta sam kupila nešto kod Peveca, jer je bilo jeftinije nego drugdje. Sve što sam tamo kupila, lošije je napredovalo nego ono što kupim u rasadnicima. Dosta stvari kupim na sajmu u Pordenoneu u Italiji. Tamo uvijek nađem nešto  čega kod nas još nema i uvijek dobro uspije i napreduje. Sad sam našla dobar vrtni centar u Viškovu kraj Rijeke. Imaju jako kvalitetnu robu i velik izbor. Dosta stvari kupim i na tržnici, uglavnom u proljeće, kad se može nabaviti biljke koje u vrtnim centrima nisu "u modi".

    Pevec mi se zgadio kad sam vidila 15-ak radnika da melju na svom pultiču, a vani im se svo bilje iskrenilo , presušilo. Nekoj bakici bilo žao pa ih podizala.
Bila sam tamo 1/2 sata ali nisam dočekala kraj tog radničkog savjeta, rasprava, cerekanja. Zgadili su mi se pa sam se čak i žalila. Mislim, mogli su bar  otič negdje da ih ne gledamo. FUJ
Na vrh
AB100 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Studeni 2007
Status: Offline
Bodovi: 120
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje AB100 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2007 u 14:45
hele to što kažeš za pevec to je istina kod njih je cvijeće lijepo dok im dođe friško a poslije je užasno imam priliku vidijeti svašta u pevecu ćesto odem tamo jer mi je jako blizo
AB100
Na vrh
Hele View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 28 Rujan 2007
Status: Offline
Bodovi: 684
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Hele Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2007 u 15:32
Originalno poslano od člana AB100 AB100 napisao:

hele to što kažeš za pevec to je istina kod njih je cvijeće lijepo dok im dođe friško a poslije je užasno imam priliku vidijeti svašta u pevecu ćesto odem tamo jer mi je jako blizo

     Prije nego totalno rikne stave ga na sniženje. Onda treba vidit da li se isplati pokušat ili su promjene ireverzibilne.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2007 u 15:57
Problem je to sto je nestrucno osoblje zaposleno o tim velikim trgovinama a i druga stvar sto ih ne zanima i imaju prvise drugog"posla". A ona treca stvar koja je i najkriticnija je ta da svaka baka koja dodje kupiti neki cvjet svakog okrene ispipa dali je ziv i zdrav te odmah koji slucajno pelcer i granu potrga.. i cvijet je unisten, i nakon takvih 20 ljudi dnevno dobro to civjeće i izglda.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2007 u 16:14
Ja čim donesem cveće kući nakon kupovine odmah mu promenim zemlju, jer dešavalo mi se nekoliko puta da mi biljke propadnu. Prodavačica u Plantlendu mi je rekla da obavezno zamenim zemlju i od kada to radim ni jedna biljka mi nije propala.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Studeni 2007 u 20:39
Slažem se sa Adminom.Ja kupujem,recimo svuda.Kupim u pevecu,baumaxu...ali ako je svježe(svježa pošiljka) i naravno(ko nedavno)na akciji a cvijet je u solidnom stanju i mislim da će uspjeti ako ga presadim i uredim.Najviše cvijeća kupujem u rasadnicima(u proljeće ono za van,naravno).Sva sreća,za MM,da mi je rasadnik van neke putanje do trgovine ili kad u grad idem pa nismo još bankrotirali.
U cvjećarnama rijetko kupujem jer je preskupo a kvaliteta im je,na žalost,ko i u pevecu i slsmile185
Na vrh
Zvjezdana View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Siječanj 2008
Lokacija: Zg i okolica :D
Status: Offline
Bodovi: 2055
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zvjezdana Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Siječanj 2008 u 22:25
Ja cvijeće kupujem kad kupujem pretežno u baumaxu jer mi se tamo čini najbolje... Danas sam si kupila prekrasnu orhideju...
Na vrh
lana_1 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 15 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 1069
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana_1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 12:19
ja u cvjećarama jer u mom gradu nema rasadnika i ponekad u konzuma kad stvarno vidim zdravu biljku tamo sam kupila i svoju prvu biljku lucky bamboo...
Na vrh
Naca View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 02 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 117
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Naca Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Veljača 2008 u 17:44
na pijaci, neki put u cvecari(ogranakGC) na izlozbama...... Wink
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Travanj 2008 u 15:33
Cvijeće sam do sada kupovala u Baumaxu i Konzumu ali sam skužila da na placu mogu kupiti lijepu i zdravu biljku za male novce!
Samo što izbor nije velik, ali ni ja nisam izbirljiva što se tiče cvijeća (volim sve) tako da to nije problem!
Na vrh
Brbe View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 05 Lipanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 874
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Brbe Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 00:15
hmmm ja eto švrljam i pravim se škrtica....
ako naletim na jeftini cvijetak od 10-20 kn onda mi je teško odoliti a da ne kupim....Embarrassed
a di kupujem... sajmovi, konzum, bila, baumax,..... cvijećarne su mi zadnje na listi jer tamo su najčešće i najskuplji...
eto škrtica...Embarrassed
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.