Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sobni bršljan
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sobni bršljan

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sobni bršljan
    Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 15:00
Pozdrav drage moje ljubiteljice cvijeća

Prvo se ispričavam ako ovakva tema postoji no nisam je uspjela naći.

Trebala bih vaš savjet vezano uz moj bršljan.

Kupila sam za Božić u Konzumu u malom petnjačiću plastičnom i stvarno mi je fino rastao, i onda sam primjetila po zemlji neke male bubice sive. Istraživala sam na netu i skužila da je riječ o kolembolama tzv. bijelim crvićima. Evo citiram tekst s neta :

''Bijelih crvića, tzv. kolembola, koji izlaze iz cvjetnih lonaca iz kojih biljka već dugo nije presađivana, najlakše ćemo se riješiti ako biljku presadimo u svježu zdravu zemlju. Pri tom treba svu staru zemlju pažljivo ukloniti. Ti crvići ne štete direktno biljci, ali njihova pojava znači da je zemlja prevlažna.

Više: Kako njegovati sobnu biljku | Savjetnica.com

Budući da sam te iste životinjice primjetila i na uskršnjem kaktusu pretpostavljam da je to od previše vlage.

Ja sam danas bršljan izvadila iz tog lončića otresla i oprala mu korijen, posušila ga papirnatom maramicom i presadila u novu zemlju. Zemlja je bila hladna jer ju držim na balkonu. Nadam se da mu to neće smetat.

Što kažete, ima li šanse za preživjeti to?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2012 u 15:02
I da li se te bubice mogu proširit na drugo bilje?
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 19:16
 UZMI  ŠIBICU I ONAJ CRVENI DIO STAVI U  ZEMLJU . STAVI U SVAKI LONAC CVIJEČA JER FOSFOR UBIJA TE   ZEMLJANE UŠI , MORAŠ IH SE RIJEŠITI ŠTO PRIJE JER ONE CRPE  KORJENJE, I MOGUČE DA ČE TI UNIŠTITI  CVIJ. EČE .  DOBRO TI JE   ŠPRICATI I SA HLADNIM SLJEZOVIM ČAJEM. SORI GRAMATIČKA GREŠKA. SAMO PAZI DA TI SE NE POJAVE LISNE  LJEPLJIVE UŠI, ONDA JE GOTOVO SRETNO
Na vrh
orhideja4 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 22 Svibanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 134
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje orhideja4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2012 u 19:33
Originalno poslano od člana darijaz darijaz napisao:


 UZMI  ŠIBICU I ONAJ CRVENI DIO STAVI U  ZEMLJU . STAVI U SVAKI LONAC CVIJEČA JER FOSFOR UBIJA TE   ZEMLJANE UŠI , MORAŠ IH SE RIJEŠITI ŠTO PRIJE JER ONE CRPE  KORJENJE, I MOGUČE DA ČE TI UNIŠTITI  CVIJ. EČE .  DOBRO TI JE   ŠPRICATI I SA HLADNIM SLJEZOVIM ČAJEM. SORI GRAMATIČKA GREŠKA. SAMO PAZI DA TI SE NE POJAVE LISNE  LJEPLJIVE UŠI, ONDA JE GOTOVO SRETNO


Hvala, ovo sa šibicom nisam stvarno znala :)
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,375 sekundi.