Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Grmlje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zimska tresnja - Solanum capsicastrum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zimska tresnja - Solanum capsicastrum

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
Korisnik
Poruka
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Prosinac 2007 u 17:51
Kloi, tvoje drvce nije dalo plod zato sto se cvet nije oprasio. Buduci da nemas uslova da je izneses van, moraces je ubuduce sama oprasiti. Samo je malo prodrmusaj, odglumi vetar. Ili nabavi nekog bumbara!

Bobica se smezura i otpadne. To je sasvim prirodan proces. Unutar bobica nalazi se seme iz kog mozes dobiti novu biljku, ili ga pokloniti nekome.

Najlepse izgleda i redovno daje ukrasni plod kada se u prolece iznese van, a u kucu unese samo na zimsko mirovanje.

Buduci da je tvoje stalno u kuci i na toplom, redovno ga zalivaj i orosavaj. Voli vodu i visoku vlaznost vazduha. Obezbedi mu i dovoljno svetla.

Poz.

Aglaja
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 10:22
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Kloi, tvoje drvce nije dalo plod zato sto se cvet nije oprasio. Buduci da nemas uslova da je izneses van, moraces je ubuduce sama oprasiti. Samo je malo prodrmusaj, odglumi vetar. Ili nabavi nekog bumbara!

 
       
Na vrh
alkemicar View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 27 Kolovoz 2007
Lokacija: suncani jug :)
Status: Offline
Bodovi: 1384
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alkemicar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Prosinac 2007 u 10:23
domišljato
svaka čast. a ne bih se nikada sjetila toga
Na vrh
kloi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kloi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2007 u 18:44
hvala ti aglaja,pokusacu s tim sigurno.a koliko bi ga trebalo cesto sada zalivati?s obzirom da je u stanu jako toplo.nesto su listovi poceli da mu zute i opadaju
i jos nesto...kada bobica otpadne,trebam li da povadim semenje i zasadim ili se cela stavlja u yemlju?
Na vrh
Matko View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 181
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Matko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Siječanj 2008 u 16:07

Moje osobno mišljenje je da treba izvaditi sjemenje iz bobice.

tko rano rani..... ne čini proljeće!!!
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2008 u 22:50
Kloi, i mojoj tresnji lisce zuti i otpada, sto je normalno buduci da sam je smestila na mirovanje, a u prolece cu je podrezati.

Buduci da nemas uslove da je smestis na hladnije, zalivaj je redovito, kada se zemlja prosusi, odstajalom vodom, sobne temperature. Mozes je i orosavati, narocito ako je u prostoriji suv zrak.

Semenke je, kako kaze Matko, bolje izvaditi i zasebno posaditi, sto ne znaci da nece niknuti ako posadis i celu bobicu.
Aglaja
Na vrh
Tara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Siječanj 2008
Lokacija: Cuba
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 15:57
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Solanum capsicastrum ili Solanum pseudocapsicum 

U prolece, neposredno prije nego ga iznesete van (prije nego sto krene izbijanje mladih grana), drvce treba skratiti za 1/3 ili na polovinu rasta biljke, pogotovo ako je mirovalo na hladnom.

 
Dobila sam prije 2 mjeseca Solanum pseudocapsicum koji je visine 20-tak cm, držim ga na sobnoj temperaturi, i počeli su rasti mali listići na vrhovima grančica. Većina plodova je otpala, neki tek dozrijevaju. E sad moje pitanje glasi, kada da ga stavim van, mislim pri tome na kojoj najnižoj vanjskoj temperaturi može opstati i dali je potrebno s obzirom da je mlada biljka i da su već počeli rasti listovi ikakvo skračivanje biljke???
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Siječanj 2008 u 20:31
Odgovor na pitanje na kojoj najnizoj temperaturi tresnjica moze opstati ne mogu dati. Ne znam ga. Ali, mozda cemo na prolece dobiti odgovor da li moze preziveti(posadjena u vrtu) nase, kontinentalne zime, posto je moja mama jesenas posadila jednu u vrtu. Krajem decembra, kada sam je posetila, izgledala je sasvim dobro, puna ukrasnih bobica.

Ali, tebe prije zanima kada je mozes izneti van. Na prolece, kada i vecinu drugih biljaka.

To da li ces je orezati, kako i koliko, to zavisi od tvog izbora. Mozes je uzgajati kao drvce i kao grm.
Aglaja
Na vrh
Tara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Siječanj 2008
Lokacija: Cuba
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 23:00
Hvalasmile78
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Siječanj 2008 u 23:42
Tara, pa, ja tek sad vidim da se ti javljas sa Kube! Da li je to moguce? Ili je to neko tvoje 'zamisljeno mesto'? Ako si na Kubi, pozdravi Kubance, Fidela i Raula, pozdravi Revoluciju. Mi joj jos ne idemo u susret.

"PATRIA O MUERTE, VENCEREMOS"
Aglaja
Na vrh
Tara View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 27 Siječanj 2008
Lokacija: Cuba
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Tara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 00:18
A joj, nije Cuba nego Croatia, valjda sam krivo stisnula....ma baš sam se lijepo sad nasmijalasmile180
Na vrh
Ivan View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar
Autor ljekovitog bilja

Pridružen: 24 Travanj 2007
Status: Offline
Bodovi: 1213
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Ivan Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Siječanj 2008 u 12:45
 a ovo je od moje ljubičice koja o cvijeću pojma nema, ali zato ima mene Clap
Na vrh
iris View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4502
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje iris Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 06 Ožujak 2008 u 09:51
dobila sam sjemenke....moram da ih posijem :)
nadam se da će mi uspjeti jer su tako slatka drvca :)
Na vrh
kloi View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 05 Prosinac 2007
Status: Offline
Bodovi: 8
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kloi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Lipanj 2008 u 19:43
na mom savrsenom drvcetu su se pojavili neki jako jako sitni beli leptirici,i vec prelaze i na drugo cvece.nalaze se ispod listova i lete kad pomerim list ili grancicu.ima ih jako mnogo.pomozite,kako da ih se resim
Na vrh
jannette77 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2010
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jannette77 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Rujan 2010 u 16:19
Dali mi netko moze reci kako se sije zimska tresnja (solanum capsicastrum). Susjeda mi je dala par plodova pa sad ne znam dali trebam pricekat da se plod posusi ili..?
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Prosinac 2010 u 21:05
Ja obično, lijepi crveni plod razdrobim, poberem koštice, osušim i u proljeće sijem!
Ko paradajz!
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2010 u 12:36
Lovro,a zimska trešnja se sije svake godine iznova ili....'
Ja sam ju ove godine dobila od Anaide,lijepa je još uvijek puna crvenih bobica,ali nemam nikakvog iskustva s njom,da li je ona višegodišnja ili....?
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2010 u 12:58
Zimska trešnja (solanum capsicastrum) je višegodišnja biljka. Moja je uvijek vani, neznam da li je vi kontinentalci držite zimi u kući ili ne
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Prosinac 2010 u 14:06
U kući u hladnom hodniku,mislim da bi se kod nas smrznila,neću ni probati.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Prosinac 2010 u 13:33
Meni je prezimjela vani ispod snijega lani, a i ove godine je ostalo par komada vani posađenih u zemlju!!!  I dobro se drže nakon prošlotjednih -21!!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,218 sekundi.