Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne cvjetajuće biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Gloksinija - Sinningia speciosa
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Gloksinija - Sinningia speciosa

 Odgovori Odgovori Stranica  <12
Korisnik
Poruka
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Svibanj 2008 u 20:20
Lana2Thumbs%20Up

I moja raste. S nestrpljenjem cekam da procveta.

poz.
Aglaja
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 14 Svibanj 2008 u 07:56
aglaja morat ćemo još neko vrijeme pričekati, a onda slijede slikice naravnoWink
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2008 u 07:25
moja gloxinia je počela cvjetati, uspjela sam izbrojati 25 pupova. Moram priznati da me do sada nije počastila ovako bogatim cvatomTongue
 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Srpanj 2008 u 08:21
Prekrasna jesmile79
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Travanj 2009 u 22:45
evo moje ljubicaste...sva je u pupovima
Na vrh
sanja30 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 01 Travanj 2008
Lokacija: zagreb
Status: Offline
Bodovi: 189
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanja30 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Travanj 2009 u 22:57
preeeeeeeeeeedivno!!!!!!!!
Na vrh
Marinela View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 16 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 281
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Marinela Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2009 u 13:44
Pozz svima Smile Super su vam sve gloksinijeClapJa imam 2 i dobro napreduju nemogu da se pozalim sad cekam jos da procvetajuLOL
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 12:33
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 12:43
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
minimode View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 23 Siječanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 1418
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje minimode Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Lipanj 2009 u 15:14
super su vam gloxinije, ...moja je počela puštati nove listiće....
«Ljudi se doživljavaju previše ozbiljno. To je nasljedni grijeh. Da su se pećinski ljudi više smijali, vjerovatno bi svjetska povijest drugačije izgledala.»
O. Wilde
Na vrh
DonaB View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 25 Rujan 2009
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje DonaB Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2009 u 17:10
Moja lepotica jos cveta.Ove godine imala je preko 20 cvetova
Na vrh
Lilly71 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 24 Studeni 2009
Status: Offline
Bodovi: 50
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lilly71 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Travanj 2012 u 16:25
...evo ja svoju upravo kupila Smile... i nesmijem ju presaditi?...

Na vrh
Jele21 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 24 Lipanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 11
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Jele21 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Lipanj 2012 u 00:03
Zna li netko što se događa s ovom Gloksinijom? Prošle mi je godine cvala i bila je puno niža, a ove godine čini mi se kao da je podivljala. Jako je visoka i ima puno manje lišće. Neki savjet?
Hvala


Na vrh
PlavaDigitalna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 14 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 80
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje PlavaDigitalna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Srpanj 2012 u 19:57
Da li netko zna kako se razmozavaju? Da li je moguce putem lista? 

Lijep pozdrav iz Jastrebarskog!
Na vrh
SolarWindKiss View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SolarWindKiss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Rujan 2012 u 13:19
Gloksiniju mozes razmnoziti i gomoljem i sjemenom i reznicama...tako da je veoma tesko da ti bar jedan od navedenih nacina ne uspije! :D Pa ti izaberi koji ti najvise odgovara...Jedino nisam nikad probala sa listom da ih razmnozim, mislim da ne mogu tako...ali kao sto rekoh, nisam probala pa ne znam....

Jele21, ja sam imala isti problem sa jednom svojom gloksinijom. Naime, kupila sam gomolj i posadila ga i onda je, kao sto ti rece, nacisto biljka podivljala i izduzila se. Medjutim moja je biljka, za razliku od tvoje, imala manje listova ali su bili poveliki. Ja sam svoj problem rijesila tako sto sam odkinula sve te izrasle grancice i posadila ih kao reznice u nove saksijice. I mogu ti reci da su se iz njih kasnije razvile lijepe i kompaktne biljke.
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Listopad 2012 u 14:23


Uploaded with ImageShack.us
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
Monna View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
3. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 13 Travanj 2008
Lokacija: Pozega
Status: Offline
Bodovi: 2376
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Monna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2013 u 09:19
evo konacno i moja procvala....stvarno je divan cvijet koji imam prvi put....


pozdrav iz Zlatne doline
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Travanj 2014 u 18:01
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
desert rose View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2013
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2547
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje desert rose Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Listopad 2014 u 10:36
Na žalost, nisam imala sreće i cvijeta nije bilo. Listovi su bili zdravi, čak nije mnogo otišla u visinu. Bila je stalno na balkonu, nikada na direktnom suncu. Ne znam gdje mi se podkrala greška jer imala sam i drugu vazu sa drugačijim gomoljem a ishod je isti. Možda nisam dovoljno prihranjivala?
Prestala sam ih zalijevati i sada se spremaju na mirovanje. Baš me zanima u kakvom su stanju gomolji. Pokušati ću ih posaditi još jednom na proljeće. Ako netko ima savjet, dobrodošao je...
Ne vjerujem u duhove, ali vjerujem u snove, a ponekad i u bajke...
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,227 sekundi.