Početna stranica Početna stranica > Drveće, živice, palme ruže i bonsa -Forum o drveću > Egzotično grmlje i drveće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Clianthus puniceus
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Clianthus puniceus

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
irisica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irisica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Clianthus puniceus
    Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 08:51
Nabavila sam sjeme ove biljke, pa me zanima da li je netko već ima i kako se sije. Još ne znam postaviti slike, budem kasnije. 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
irisica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irisica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 08:53
Na vrh
irisica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irisica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 08:54
To je ta biljka, nekako sam uspjela kopirati. Možda je ima netko, pa zna nešto o njoj. Pliz.
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 10:34
irisica jel to cvijet ili drvo .ako je drvo imališće kao bagremovo ili bar sl .ja isto imam problem . imam sjeme argent. drveta casija grandes nemam  pojma kako se sije da se bar hoće neko javiti utoj kategoriji.
Na vrh
irisica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irisica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 17:03
To je cvijet darijaz, ali nigdje ne mogu naći kako se to sije. 
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 17:50
Prodavci sjemena pišu- kao cijele godine a neki savjetuju samo krajem zime.
  Može se u ljetnom periodu, i reznicama da se razmn. Traži mekanu, propusnu zemlju, za vrijeme vrelina da se redovno zaliva i čak orošava svaki dan. Svake 2,3 tjedna prehrana tekucim gnojivom.

Šta ga najprije ubije (njegova dva najveća neprijatelja) : Vjetar i crveni pauk!!
Savjet: Biljku nasloniti uz zid gdje je vjetar ne šiba. Redovna pretraga i lovi c. pauka.
Zimi: 5- 8 °C , ponekad jedan gutlja vode.
klijavost traje 2 do 6 tjedna. moze senapraviti  skarifikacija  (odstranit endokarp na mjestu gdje se nalazi embrio tj. gdje treba izači) te natopit prije sadnje.
Na vrh
irisica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irisica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 19:26
Baš si me razveselila sanjalice4 sa uputstvom. Jesi ti možda sijala clianthus?
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 19:27
nisam ali probat cu...moram nabavit sjemenke....vec imam cijelu listu biljaka koje mislim nabavit zahvaljujuci nasim forumasima
Na vrh
irisica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irisica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 19:28
Imam ja dvije sjemenke viška, ako hočeš mogu ti poslati.
Na vrh
sanjalica4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 30 Lipanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 257
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sanjalica4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Veljača 2012 u 19:30
hvala ti....posaljem ti podatke u pp
Na vrh
bili cvitak View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 03 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 329
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bili cvitak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 13:05
irisica, clianthus puniceus se još zove kaka beak evo ti s wikipedije:
Kakabeak

Kaka beak leaves and flowers
Conservation status

Nationally Critical (NZ TCS)[1]
Scientific classification
Kingdom:     Plantae
(unranked):     Angiosperms
(unranked):     Eudicots
(unranked):     Rosids
Order:     Fabales
Family:     Fabaceae
Genus:     Clianthus
Species:     C. puniceus
Binomial name
Clianthus puniceus
(G.Don) Sol. ex Lindl. [2]
Clianthus puniceus, commonly known as Kaka beak (Kowhai Ngutu-kaka in Maori), is a woody legume shrub native to New Zealand's North Island. It is one of two species of Clianthus (Kaka beak), both of which have striking clusters of red flowers which resemble the beak of the Kaka, a New Zealand parrot. The plant is also known as Parrot's Beak, Parrot's Bill and Lobster Claw. There is also a variety with white to creamy coloured flowers.
The species is critically endangered in the wild, known only on Moturemu Island in the Kaipara Harbour.[3] It was previously widely grown as a garden plant, but has generally been replaced by the more robust Clianthus maximus.[4]
Kaka beak grows to around two metres high, with spreading branches producing leaf stalks up to 15 cm long bearing several pairs of small leaflets. They usually flower from spring through to early summer, but can flower twice a year or even year round.[5]
[edit]Notes
cvijet treba sunce da bi bio cvijet, čovjek treba ljubav da bi bio čovjek
Na vrh
irisica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irisica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Veljača 2012 u 13:12
Hvala, našla sam u međuvremenu.
Na vrh
irisica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irisica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Ožujak 2012 u 12:23
Cvjetoljupci jeli netko sijalo clianthus ili ga netko ima kao velikog.
Na vrh
irisica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irisica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Lipanj 2012 u 11:46
Moji cliantusi lijepo porasli, imaju negdje oko 20 cm. Sada samo čekam da procvjetaju. Mislim da ću se još načekati. 
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Lipanj 2012 u 07:39

evo moja biljčica klijantusa.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
irisica View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 12 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 76
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje irisica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Listopad 2012 u 09:27
Voki kako ti napreduje cliantus? Gdje si ga smjestio preko zime? Moji su visoki oko 45 cm, a stavila sam ih u hodnik kraj prozora od staklene cigle gdje je temperatura nekih 18-20 C .
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,187 sekundi.