Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Viridarivm nudi-traži
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Viridarivm nudi-traži

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Viridarivm nudi-traži
    Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 10:45
Evo moje listice za početak koju ću vremenom ažurirati
.radi se samo o biljkama koje su se pokazale odlično u mom vrtu.Ne volim gubiti vrijeme na egzotične i rijetke biljke jer me prošla faza da mi je bitno imati nešto samo zato što je egzotično a nepraktično.Nastojat ću staviti slike vlastitih biljaka da se vidi kako u stvarnosti izgledaju.Ne sviđa mise kada netko nešto nudi,a stavi sliku sa interneta
Nudim:
 
Malina - žuta, biljke u tegli,rode ove godine garantirano 20kn
malina jesenska Autumn bliss u tegli 20 kn
Euphorbia amygdaloides ( crveni list,žutozeleni cvijet),fantastičan showmaker u proljeće sa lukovičastim cvijećem. 10 kn
Foeniculum vulgare purpureum 10 kn
sljez-10kn-raste visoko,ali ja ga režem 2x, cvate i u 12. mjesecu
Primula - jaglac 6 kn, od 10 kom 4kn,pupoljci se otvaraju,biljke u odličnom stanju
 
Amarilis u teglici 3 godine star 10 kn crveni,tamno crveni i rozi špricani
Ginkgo biloba 3 godine star,visina 30 -40cm, 20-30kn
Lychnis coronaria 10 kn,odlična trajnica
Gospina trava 10 kn
ribizli crveni i crni u tegli , rani,srednji,kasni, visokorodne sorte iz Austrije 20kn
 
Božuri drvenasti u tegli,razne boje 100kn
Dalije u tegli 20kn
Rajčica sadnica 2 kn sorte: Costoluto,Principe Borghese,Marmande,Kremser,Black plum,Stupice,volovsko srce,ugl.10 sorti provjerenih sorti koje su se pokazale odlično.
Paprika,sjeme iz turske,2 kn,super rodi
Ranunculus u velikoj tegli 12cm promjera 10 kn
Kamenjarski karanfili  10 kn tegla
Irisi 10 kn gomolj
Lupinus niski 30 kn u tegli
Orijentalni mak crveni, 10 kn tegla
 itd.....:)
 Rabarbara korijen 20 kn
Zinnia Haubensakova,ogromni cvjetovi,konkretne izražene boje,bogata cvatnja,visina cca 1m   3 kn
Lijepa kata visoka,za rez( sorte Matsumoto i divovska princeza) i niska 2kn
tagetes običan i tenuifolia  2 kn
viseća crvena pelargonija 5kn
bakopa 5kn
surfinija 4 boje 5 kn
petunija 2 kn
stajaća pelargonija zonalka 10kn
Hibiscus syriacus bijeli 10kn visina 30 cm
Salvia icterina 10 kn
Campanula glomerata 10 kn
Anemone japonica roza 10 kn
 
Dahlia Bishops children.To je serija od kojih je svaka sorta nazvana po jednom biskupu pa se serija zove tako.Imam za prodati gomolje po 10kn.Po sortama ne mogu znati koja je boja koji gomolj jer su miješane,ima čak i šatiranih.U zadnje vrijeme su in jednostruke dalije,crvenog lista,stare sorte.Pa eto,imam desetak komada za prodaju,slijedeće godine nadam se i više.Gomolje ću uskoro posaditi,cijena u tegli po biljci će biti 20kn
 
 
 knhttp://www.bbc.co.uk/gardening/plants/plant_finder/plant_pages/321.shtml
 
 Viola corsica
Rudbeckia laciniata
Rudbeckia maxima
Rudbeckia triloba
Nepeta nervosa Blue Carpet
Geranium bohemicum Orchid blue
Dianthus barbatus Darkest of all
Aquilegia skinneri Tequila sunrise
Antirrhinum Black prince
Antirrhinum Forerunner visoke predivne zijevalice,odlične za rez, sadnica 2 kn
Limonium plavi,sadnice 2 kn
Bamija sadnice 5kn
Abutilon viseći 10 kn
zvončić trixie 10 kn
 
 Teglice,od prošle sezone,crne,plastične TEKU.promjer 10 cmcijena po dogovoru.Ovisno o količinu,u svakom slučaju ispod tržišne.
Kontejneri rabljeni i novi sa 100 rupa.cijena po dogovoru.
 
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 11:39
možeš li napisati nešto više - ili još bolje, otvori temu o Foeniculum vulgare purpureum, valjda neka vrsta koromača
guglam slike i prekrasno izgleda, ali ne znam podnosi li vrućinu i suha dalmatinska ljeta, laku i propusnu vrstu tla...

i stavi nam slike da vidimo kakve boje irisa imaš, ili bar nazive Wink

i p.s. nije dozvoljeno pisati slovima crvene boje, nju koriste admin i moderatori da stave upozorenja i ispravke

Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 12:03
Viridarvm,lijepi popis,a gdje ti živiš?
 
 
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 12:44
Originalno poslano od člana Belina Belina napisao:

Viridarvm,lijepi popis,a gdje ti živiš?
 
 
Živim u Zaprešiću,radim u ZG, a često sam vikendom u Novom Vinodolskom,najviše na jesen kad je manje poslova u vrtu
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 13:04
Pa mi smo susjedi,u jeseni.
veliki sam ljubitelj gomolja,trava i imam mali spisak,što bi htjela od tebe nabaviti,zato se javi kada dolaziš u blizinu.
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 13:35
Originalno poslano od člana natalija natalija napisao:

možeš li napisati nešto više - ili još bolje, otvori temu o Foeniculum vulgare purpureum, valjda neka vrsta koromača
guglam slike i prekrasno izgleda, ali ne znam podnosi li vrućinu i suha dalmatinska ljeta, laku i propusnu vrstu tla...

i stavi nam slike da vidimo kakve boje irisa imaš, ili bar nazive Wink

i p.s. nije dozvoljeno pisati slovima crvene boje, nju koriste admin i moderatori da stave upozorenja i ispravke

Hvala na upozorenjuSmile
Mislim da ne bih trebao započinjati novu temu sa komoračem,nije on nešto zahtjevan.Otporan je na sušu,ne smrzne zimi na kontitentu.izraste maksimalno ali maksimalno 2 metra.Meni je odličan u vrtu jer je jako dekorativan, listovi su mrak u rezanim buketima, uvijek je pun kukaca koji zuje oko svijetova,mislim da na njemu nalaze puno papice.Sjeme je ljekovito i odlično miriši.To je običan komorač koji raste u Dalmaciji, ali druge boje.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 14:13
na slikama po uguglanom nazivu mi izgleda skroz drugačije, npr. tu
http://pics.davesgarden.com/pics/2005/08/27/LilyLover_UT/2fb70d.jpg

http://www.bbc.co.uk/gardening/plants/plant_finder/plant_pages/321.shtml

a tog običnog- zelenog ima i kod nas, što ti kažeš - raste ko drača, ne treba ga ni zalijevati ni štititi
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Veljača 2012 u 22:28
Božuri drvenasti u tegli,razne boje 100kn smile39kolko je star bozur kad je 100 kn
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 08:50
Originalno poslano od člana kamenjar kamenjar napisao:

Božuri drvenasti u tegli,razne boje 100kn smile39kolko je star bozur kad je 100 kn
Imam božure stare dvije godine po 20kn, ovi od 100 kn su stari 5 godina i svaki je posađen u posudu od 10 litara.Misliš li da je to skupo za drveni božur koji cvate?
U konzumu se nađe drvenasti po 40-60kn.Ja sam ih znao kupiti nekad da popunim svoju kolekciju jer obožavam božure.
Radi se o božurima koji dođu brodom iz kine u obliku grane sa korijenom,zavezane u snopove.u Nizozemskoj se posade u duguljaste visoke tegle i odmah šalju dalje.Tako da se korijen niti ne primi,kupim ga a treset se samo rasipa.No biljka unutra je ok,dobar vrtlar ju može bez problema spasiti.Na europskom tržištu nude se božuri isključivo iz Kine, a naivan bih bio da mislim da je za 40 kn netko u kini posadio i spakirao teglu i dovezao do europe na tankeru da bi je ja kupio za 40 kn i dobio dobru stvar za male pare.
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 10:43
u konzumu upravo imaju drvenaste b. po 90 kn, a upravo su ovakvi kakve ih opisuješ - "drži vodu dok..."
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Veljača 2012 u 12:44
e to je vec druga stvar ,onda nisu ni skupi ako su stari 5 god ...hoce li te kad put nosit do zadra ? neda mi se postom vise naručivat ,sjeme iz njuskala mi se zagubilo..calistemon od 60 kn na kraju ispo 100 kn ..
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 13:02
viridarivm, bez obzira o kojem se komoraču radi, ovaj tvoj je predivanClap, mislim na cvijet. Inače, po nazivu bi trebao biti onaj lijepi brončani kojeg ima BB. Jel tvoja biljka raste kao grm ili cvjetovi rastu pojedinačnoSmile?
 
Molim te, reci mi kakav je to kamenjarski karanfil, a ako imaš fotku, pokaži nam ga.
Baš dobro da si nam predstavio dio svojih biljaka pa da te i na taj način upoznamo, a s obzirom da si u Novom, možda i koji puta navratiš kod mene u Senj na kavu, naravno kad budemo u isto vrijeme na istom mjestuWink.
lijepi pozdravSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 13:17
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

viridarivm, bez obzira o kojem se komoraču radi, ovaj tvoj je predivanClap, mislim na cvijet. Inače, po nazivu bi trebao biti onaj lijepi brončani kojeg ima BB. Jel tvoja biljka raste kao grm ili cvjetovi rastu pojedinačnoSmile?
 
Molim te, reci mi kakav je to kamenjarski karanfil, a ako imaš fotku, pokaži nam ga.
Baš dobro da si nam predstavio dio svojih biljaka pa da te i na taj način upoznamo, a s obzirom da si u Novom, možda i koji puta navratiš kod mene u Senj na kavu, naravno kad budemo u isto vrijeme na istom mjestuWink.
lijepi pozdravSmile
Sara hvala na komplimentu.Moj je isto brončanog lišća,kasniej kada se biljak izduži ta b oja je slabiej izražena,ali dok je mladi niski grm odlično izgleda posađen uz npr Alchemillu,totalni su si kontrast,a kad se među njima nadje svjetlo plavi Delphinium....auuuu odlična kombinacija.Ja inače nešto ne volim kričave boje u proljeće, a u kolovozu mi baš pašu kričave gladiole,dalije,heleniumi,cinije,crocosmie,coreopsis.jedva čekam vikend da malo pročeprkam zemlju da vidim što je potjeralo,možda im malo i pomognem sa plastičnim zvonima da ranije procvatu.Sad počinje ludnica,planirao sam za vikend u Pordenone pa prespavati u Novom,ali jednostavno ne stignem.U novom sam najčešće u jesen vikendima,pa se vidimo.
Na vrh
sunceeee View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 22 Kolovoz 2010
Lokacija: Hrv. zagorje
Status: Offline
Bodovi: 1634
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sunceeee Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 17:04
viridarivm, sad si me tek doveo u iskušenje, mislim da će se naruđba povećati.

- lupinus, niski ???, zar ima niski ? ( koliko izraste )

Čujemo se!
Nemoj da te život inpresionira, inpresioniraj ti njega!   Život je san - učini ga stvarnim! (Majka Tereza)
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 09:33
haj viridarivm, zaboravio si mi odgovoriti, kakvi su to kamenjarski karanfili?
Lijepi pozdravSmile
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
viridarivm View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 22 Studeni 2010
Status: Offline
Bodovi: 224
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje viridarivm Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 09:54
Originalno poslano od člana Retriver Sara Retriver Sara napisao:

haj viridarivm, zaboravio si mi odgovoriti, kakvi su to kamenjarski karanfili?
Lijepi pozdravSmile
običan Dianthus caryophyllus,stavio sma sliku na listu
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 13:36
hvala ti na odgovoru, pomislila sam da su slični onima što rastu po VelebituSmile.
pozdravčekWink
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
anabistrica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
4. Najljepši vrt - prijatelj životinja

Pridružen: 09 Studeni 2011
Lokacija: Marija Bistrica
Status: Offline
Bodovi: 4011
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anabistrica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 17:49
Zainteresirana sam za drvenasti božur, a i onaj tamno žuti mi se sviđa. Imaš i njega za prodati? Nebi bilo bolje božure saditi na jesen?
Lepe ti je Zagorje zelene
Na vrh
flover View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 03 Travanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 397
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje flover Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 20:53
Pozdrav,dali imate još onaj tamnocrveni amarilis,predivan je,voljela bih ga narućiti....
"Cvijet treba sunce da postane cvijet, čovjek ljubav da postane čovjek."
Na vrh
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Ožujak 2012 u 19:57
Hibiscus syriacus bijeli 10kn visina 30 cm..ima li još hibiskusa
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.