Početna stranica Početna stranica > Vrt - Forum o vrtovima > Moj vrt > Vodeni vrt
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Moje jezero
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Moje jezero

 Odgovori Odgovori Stranica  12>
Korisnik
Poruka
Sabi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 96
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Moje jezero
    Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 13:56
Lijep pozdrav svima iz Vukovara

Odmah moram pohvaliti da imate prekrasno bilje, prelijepe vrtove kao i jezerca,
priznajem šmucala sam se po vašim temama i pasla oči na fotkama Embarrassed , pa evo da se i ja malo uključim i predstavim vam svoj dio vodenog vrta, nešto sam petljala po fotkama nadam se da će se vidjeti
slike su prošlogodišnje
 
 
Jezero je nešto malo manje od 4000l vode, više nivoa dubine, od bilja 3 vrste Lopoča, Pontederia cordata, Pontederia cordata Alba...

 
Poslije je sve dodatno obraslo, sve nešto zbrda zdola
 
 
 
I naravno tu je i žabac, a koji drugi nego Pancho Big%20smile
 
 
 
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
gospina trava View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Svibanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 5954
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje gospina trava Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 14:54
Predivno! Dobro došla!
Na vrh
SolarWindKiss View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SolarWindKiss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 15:04
Jezero je bas lijepo sa ovim cvjetnim mostom od ruzicastog slaka....a vidim, navecer je cak i osvijetljeno fenjerom sa mosta   
Samo, sta je ono narandjasto u vodi? Da nisu mozda neke ribice?
Na vrh
Sabi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 96
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 15:22
Hvala na dobrodošlici
da fenjer obasjava put ribicama, da se ne sudaraju po mraku :-)


Avantura s jezerom je i započela zbog riba koje su prerasle akvarij, obzirom da su bile u akvariju od 1,5m smatrali smo ludošću praviti još veći tako da je odluka pala na jezero i nismo se pokajali, uživancija je boraviti pored vode i nuz žubor odmarati

dakle u jezero smo smjestili 5 starih,velikih riba i već u prvom mrijestu smo dobili 200 malih beba Smile 
 
Na vrh
Sabi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 96
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 15:24
zaboravila sam napomenuti radi se o zlatnim ribicama
Na vrh
SolarWindKiss View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 100
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SolarWindKiss Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 15:25
Jao ribica kao u prici !!! [IMG]smileys/emot68.gif" align="middle" />
Znaci upravo su ribice (osnosno prerasle ribetine [IMG]smileys/smiley4.gif" align="middle" /> ) glavni "krivac" za jezero....haj super je kada se iz necega na oko problematickog rodi i realizuje jedna ovako lijepa i kreativna ideja [IMG]smileys/smiley32.gif" align="middle" />

A nisi trebala napominjati, odlicno se vidi da je rijec upravo o zlatnim ribicama
Na vrh
Sabi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 96
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 15:37
često ih se zamjeni s koi šaranima
da problem riješen samo prividno, to je isto kao i sa cvijećem, nikada dosta, pa tako već kombiniramo kako napraviti puno veće jezero za šarane i za nove vrste bilja
Na vrh
dijana7566 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka

DONATOR

Pridružen: 25 Veljača 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 3643
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dijana7566 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 19:45
Dobro došla!Ustvari vidim da si dugo ovdje samo si se skrivala. Jezerce je super!
Pozdrav iz Osijeka
Na vrh
darijaz View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 20 Siječanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 138
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje darijaz Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 20:52
 sabi dobro došla .  ovaj ribnjak ti je super , prava stvar. ja sam imala zlatne ribice  , i koi šarane zajedno u akvariju. kad su koi narasli pojeli su mi zlatne ribice. mislila sam kupiti got ribnjak, ali na veliku žalost  bio je pomor   šarana, ubila ih je neka sluz. svejedno   još jednom dobro nam došla u naš svijet  cviječa.
Na vrh
Nina22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 215
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Nina22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 21:35
Jezero je prekrasno,a tek ribice...
Na vrh
maris40 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 21 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3958
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maris40 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 21:45
Prekrasno jezerce.
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Ožujak 2012 u 22:08
Bas je lijepo imati nekakvu vodu u vrtu, uvijek je sve puno zivota, kako u vodi tako i oko nje. Lopoci su ti prekrasni, obozavam ih. Ja imam jedan u mojoj "barici" ali mi lani nije cvao, neznam zasto.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Belina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 26 Siječanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 3901
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Belina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 07:22
Originalno poslano od člana Sabi Sabi napisao:

zaboravila sam napomenuti radi se o zlatnim ribicama
 
 
Dobro došla!
Tvoje jezerce je preljepo,a imaš i zlatne ribice,neka ti one ispune sve cvijetne željeClap
"Mića rožica" sa otoka Krka - Omišalj
Na vrh
ljiljus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Studeni 2011
Status: Offline
Bodovi: 3244
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ljiljus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 08:10
Jako ti je lijepo jezerce Sabi Thumbs%20Up
Lipik
Na vrh
Sabi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 96
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 09:38
Hvala svima na lijepim riječima smile79
Originalno poslano od člana Carol Carol napisao:

Bas je lijepo imati nekakvu vodu u vrtu, uvijek je sve puno zivota, kako u vodi tako i oko nje. Lopoci su ti prekrasni, obozavam ih. Ja imam jedan u mojoj "barici" ali mi lani nije cvao, neznam zasto.
 
Mogu li pomoči s lopočem?
Možda ga treba presaditi u veću teglu? Njegov korijen je veoma invazivan može biti da je rastjerao svu zemlju iz tegle pa nema dovoljnu snagu za cvjetanje, također treba miješati pola zemlje (običnu vrtnu) pola pijeska i paziti da mu ne zatrpaš gornji dio rizoma,
možeš ga malo i prihraniti, ja sam zbog riba stavljala kugle gnojiva pod korijen koje ribama ne škode, ako nemaš riba možeš na dno tegle staviti bilo koje umjetno gnojivo, iako će u rasadnicima tvrditi da ne treba prihranu i lopoč svakako snagu crpi iz sunca ali nije loše ga malo "pogurati"
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 09:52
Sabi, predivno jezerce, moja je to velika zelja, ali za sada se jos moram strpiti ....
Na vrh
Sanja123 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 11 Ožujak 2011
Lokacija: Osijek
Status: Offline
Bodovi: 2021
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sanja123 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 12:01
Pozdrav Sabi. Jezerce je stvarno predivno. I meni se najviše sviđa slak koji vijuga preko njega. Ribice su siper. Mora da je prekrasno sjediti uz jezerce i uživati u pogledu. Ribice su dobro podnijele ovu zimu? Kako izlazite na kraj s komarcima? I aj bih si tako nešto rado napravila, ali me je najviše strah komaraca od kojih ponekada ne možemo živjeti. To je jedini razlog koji me spriječava u provedbi plana malog jezerca i vodopada.
U jednom malom dijelu svijeta ja sam najvažniji čovjek.Bog me je postavio ondje,dodijelio mi posebno mjesto s posebnom zadaćom.On čini sve da u tom svijetu budem sretan-a ponekad mi pomaže cvijećem.
Na vrh
Sabi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 96
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 13:37

ne moraš se brinuti zbog komaraca, ako je godina takva da ih ima jedu nas tak i tak, nisam primijetila da ih je više zbog vode, naravno vole se skupljati na vodu, ali tu priroda umiješa svoje prste pa oni koji se utope budu delicija ribama a s onima koji lete okolo goste se žabe, zato ne treba nikada tjerati životinjice koje se pridruže jezeru jel svaka ima svoju svrhu

ribe su dobro podnijele ovu ćudljivu zimu, voda je čista toliko da se vidi na metar dubine i koliko sam uspjela vidjeti nema ribljih gubitaka, jedino me strah za bilje koje je ostalo na dubinama od 30 i 50 cm, imam neki mali šaš kojem ne znam ni ime i sav mi je posmeđio jel ga je uhvatio led, nadam se da će se oporaviti iz korijena

uživancija je pored jezera, staviš si panj za sjediti i slušaš žubor vode, nema boljeg lijeka protiv stresa Smile

Na vrh
k.josip View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje k.josip Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 17:41
Predivno jezero Sabi
Na vrh
Sabi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Ožujak 2009
Status: Offline
Bodovi: 96
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sabi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Ožujak 2012 u 20:31
sa suncem došlo i bolje raspoloženje, ribe počele nakon dugo vremena ponovo jesti, bilje mi sve izgleda dobro i čekam da potjera, nakon onih -20  izgleda da je sve dobro prošlo
u izradi je novo malo biljno jezerce  smile113
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,235 sekundi.