Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Začinsko i ljekovito bilje
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kobne zamjene
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kobne zamjene

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kobne zamjene
    Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 00:34
Evo jedno upozorenje iz Ministarstva poljoprivrede, što se može dogoditi ako loši poznavatelji ljekovitog bilja zamjene 2 biljke:http://www.naturala.hr/obavijest-ministarstva-poljoprivrede-atropin-u-caju-cicka/831/



Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 00:42
Čitala sam o ovome danas, baš sam se zgrozilaStern%20Smile 
Tko bi ga znao koliko je ljudi zbog ovog pripravka nastradalo, jer se Ministarstvo s takvim apelom ne oglasi zbog samo nekoliko stradalihThumbs%20Down
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Free View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 18 Travanj 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 5914
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Free Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 01:00
Koliko moraš biti neiskusan kad bereš bilje i zamijeniš kužnjak i čičak ?    Dvije totalno različite biljke sa apsolutno nikakvim sličnostima!!Valjda totalna fito neznalica!!!  Takav bolje da ne bere ljekovito bilje!!
Međimurje - Marijin cvetjak med dve vode



Na vrh
bebolina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Srpanj 2011
Lokacija: Selendra b.b.
Status: Offline
Bodovi: 12672
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bebolina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 01:04
Originalno poslano od člana Free Free napisao:

Takav bolje da ne bere ljekovito bilje!!
Bitan je instant profit, nažalostCry
Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovara, a fukara se obogati.   I. Andrić
Na vrh
Fermina-Daza View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 21 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 1594
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Fermina-Daza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2012 u 23:31
Pročitala sam negdje da treba paziti da ga se ne zamjeni sa kužnjakom iako ni meni nije jasno kako se to može dogoditi.

Apropos zarade, evo jedno moje iskustvo.Jedom sam vidjela dvije žene kako uz samu prometnicu beru kadulju i trpaju u vreće.Nisu se niti potrudile da se popnu nekoliko metara u brdo nego su brale sa samog puta.Nekome su to sigurno prodale.Od tada ne kupujem ljekovito bilje.Berem ga sama.

Nevjerojatno je koliko ljudi mogu biti neodgovorni.Unhappy
Sadržaji o kojima pišem su informativnog karaktera.Za korištenje mojih savjeta i recepata pitajte svog liječnika ili ljekarnika.
Na vrh
Andina View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
Najljepši vrt pod kišom 2014

Pridružen: 31 Srpanj 2011
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 3306
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Andina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2012 u 06:26
Vrlo korisna informacija. Zahvaljujem!
“Cvijeće su riječi koje čak i malo dijete može razumjeti”.
Artur C. Coxe (američki svećenik i pjesnik)
Na vrh
rrorion View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam


Pridružen: 15 Travanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 118
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje rrorion Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Travanj 2012 u 21:40
Bok, nov sam na forumu, ljubitelj samoniklog jestivog i ljekovitog bilja, živim u zg, često sam kupovao, sad više sam berem bilje. U priči sa ljudima koji prodaju po placevima dolac, utrine, sam svašta čuo i doživio.
Npr. u vrećici sa korijenom jedne biljke sam kuhajući doma na dnu našao - grudice zemlje
DAlje, prodavači su mi pričali kako mnoge biljke , pogotovo iz drugih zemalja, dugo stoje skladištena u ko zna kavim uvjetima(miševi trčkaraju i pišaju po tome npr.), a vi kada kupujete neznate šta kupujete.
Zato kad kod imam priliku otiđem u prirodu i naberem si koliko mi treba, jel nevolim ići doktoru, a i izbjegao sam dvije operacije zahvaljujući znate već ćemuSmile
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.