Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Vrtno cvijeće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Aibika Abelmoschus Manihot
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Aibika Abelmoschus Manihot

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
Korisnik
Poruka
kamenjar View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 10 Svibanj 2011
Lokacija: Vir
Status: Offline
Bodovi: 3340
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kamenjar Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Ožujak 2013 u 16:04
stavila sam ja plasticnu foliju preko njih ,nisu bili na toplom,al svejedno rastu na ocigled...samo da mi ostanu i ne izduze se do vremena kad cu ih iznijet van a tome je jos par dana 
pas je jedino živo biće koje te voli više od samoga sebe ...



Vir
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
vijolica View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 02 Ožujak 2012
Status: Offline
Bodovi: 1265
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje vijolica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Ožujak 2013 u 23:08
I moji su počeli!!
          
Na vrh
Sandra Šteko View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 12 Travanj 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 41
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Sandra Šteko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2013 u 20:01
Draga ajama i ja se ovdje još jednom zahvaljujem na sjemenkicama abelmoschusa al mi nije jasno to sa plastičnom vrečicom.Ja sam svoje posijala i navlažila al ako ih prekrijem hoće li mi istrunuti.

U ćemu je greška ako se izduže kamenjaru.Nisam baš stručnjak za sijance pa ako mi možeš objasniti da znam što me čeka ako moji niknu.
Na vrh
ajama View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Siječanj 2012
Lokacija: slavonija,
Status: Offline
Bodovi: 5957
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ajama Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Ožujak 2013 u 20:23
nemoj se bojati neće oni istrunuti.ja moje stavim na toplo dok niknu,a onda na hladnije i svijetlo mjesto.ako im je prevruće otvori vrećicu.
ova godina je bez veze za njih.sad bi već trebali po malo van u posudi da se navikavaju na zrak
-poslije igre i kralj i pijun idu u istu kutiju-
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2013 u 23:46
   
 Aibika Hibiscus (Abelmoschus) manihot, Aibika također poznat kao, Bele (Fiji) Pele (Polinezija) i Ailan Kapis (Vanuatu) Trajnica u tropima ili  jednogodišnje u hladnijim klimama Aibika nosi jestivo lišće na biljkama koje dosežu šest metara u visinu. S blijedo žutim cvjetovima 6 inča  i  tamnim centrima Aibika je još jedna atraktivna pozadinska biljka. Listovi imaju visoku razinu  proteina, Željeza, Kalija, Magnezija i Kalcija.  Jedu se sirovi, kao salata ili  se miješaju s drugim povrćem u sosu ili kao kuhano zeleno povrće.  Cvjetni pupovi se također konzumiraju bilo sirovi ili kuhani. Aibika treba sunčano mjesto i vlažno tlo, i bit će jako sretna i zahvalna biljka. Kako vrijeme zagrijava, Aibika će procvasti.




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Kolovoz 2013 u 23:47
  
           

   Moj se jedva iskobeljao od ovog glupog vremena, zapravo čudi me da je uopće preživio i uspio tako mali procvasti....EmbarrassedUnhappy




Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 08:15
Da li je to jdnogodišnja biljka ili trajnica. Po izgledu misim da ga imam i ja (mali je pa nije još procvjetao) pa ne nam da li da planiram selidbu u zimu?
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 10:18
Petit taj hibi ti je jednogodišnji i teško da ćeš ga moći preko zime sačuvati ....Nemam baš puno iskustva i saznanja što se toga tiče, možda ga je netko probao spremati, ali čisto sumnjam da može preživjeti...Možda će netko znati više o tome...Smile


Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 28 Kolovoz 2013 u 22:07
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2013 u 08:05
A  ja se baš poveselila da je ovo moje hibi  koji je trajnica.  Nadam se da ću dočekati cvijet. Dajte još savjet da li je teško naći sjeme i gdje se nalazi pa ću ga probati sačuvati za dogodine.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2013 u 09:30
Kad biljka ocvate, tu gdje je bio cvijet stvori se krupni tobolčić ( jako sličan bamiji, samo puno veći ) Ništa ga ne diraš sve dok ne dozreli....Kad je zrel, poprimi onu svejtlosmeđu boju i posuši se, no pazi, ako na vrijeme ne skupiš sjeme ( kuglice ) tobolčić se raspukne i sjeme se razleti po zemlji...Smile

   Evo i slikica....EmbarrassedHeart






Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2013 u 09:32
  
       
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
petit View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 31 Siječanj 2013
Lokacija: s
Status: Offline
Bodovi: 349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje petit Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2013 u 20:38
Ha, pazit ćemo dan za danom, nema druge smile187      Hvala, draga  
Na vrh
monstera View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 24 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 11895
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje monstera Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 29 Kolovoz 2013 u 21:02

         
Zemlja nije ni moja, ni tvoja, posuđena je svima nama, da dođemo, da se tu sretnemo i odemo bez povratka.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 234
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.