Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Frezija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Frezija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 12>
Korisnik
Poruka
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 09:01
I ja planiram da kupim još jedno pakovanje, pa nešto posadim sada, a nešto u proleće.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 09:05
Ok...pa cemo razmijeniti iskustva....jer ni kod tebe zima nije puno blaza nego ovdje gdje sam ja, znaci uvjeti bi im, bar sto se toga tice, trebali biti slicni. 
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 10:55
A šta piše na pakiranju,kada se sade?
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 11:04
Piše da se sade od 9 - 12 meseca, na dubinu od 15 cm, razmak između lukovica 10 cm, da cvetaju u 4 i 5. mesecu, visina biljaka 50 cm i da se mogu uzgajati i u posudama i u bašti. Još piše i da su veoma osetljive biljčice.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 11:12
Ja bi ih onda sad posadila,a ta dubina je vjerojatno da se nebi smrzle ako se pliće posade.Ako cvatu u proljeće ne znam baš da bi bilo dobro saditi ih onda.Prvo,zemlja je hladna i vlažna pa postoji velika vjerojatnost da istrunu,a ako ih kasnije sadiš možda je to malo prekasno.Drugo,čito iz nekog razloga proljetne lukovice čak ni rasadnici ne forsiraju da cvatu ljeti ili kasnije(što bi se,ako uspiju niknuti,moglo možda desiti onima u proljeće posađenima)
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 11:38
To i ja mislim da ih treba saditi sada kako bi se do zime razvilo korenje. Znam iz iskustva ako se tulipani i zumbuli sade u proleće ili ne procvetaju te godine, ili su im cvetovi sitni i neugledni.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 19:27
Ja vam savjetujem da ih posadite u pitare a ne u vrt - zemlju jer su jako osjetljive i na vlagu a i na štetočine...smile48

Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 01 Listopad 2007 u 19:30
Ah da moja je već  iznikla s mladim listovima....ne siječam se da je prošle godine tako rano....Ako bude jaka zima seli unutra...
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 07:19
Hvala Donata na savetima, pola ću saditi u baštu, pola ću u saksije, a pola ostavljam za proleće
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
aurora2 View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 22 Lipanj 2007
Lokacija: Switzerland
Status: Offline
Bodovi: 2880
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aurora2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 08:58
voki...kako to da ti imas tri polovice od necega? kod mene obicno budu samo dvije....ili jedna, zavisi...
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 09:26
zna prepoloviti čovjeksmile106

Ažurirao shasha - 02 Listopad 2007 u 09:26
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 09:53
To je kao onaj vic u Humor i priroda pod Nevezano za cveće...
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 02 Listopad 2007 u 20:46
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

To je kao onaj vic u Humor i priroda pod Nevezano za cveće...


Zar nisu tamo 4/3 ...znači odaberi još jednu lokaciju....smile96
Nego evo mojih frezija koje su već požurile....po ovom će cvasti za novu godinu...smile48 listova ko u priči....



Na vrh
Dorotea View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 25 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 56
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Dorotea Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Siječanj 2008 u 17:06

ja imam samo mini frezije i to zute i prepune su lisca a izgleda da ce ubrzo i cvijet.

Drzim ih u vrtu mada je malo nezgodno jer je gomolj pre sitan i lako se zagubi-jedini mi je orjentir sto ih drzim sve zajedno na nekoj gomili.
http://venus.hooxs.com/portal.htm
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 09:52
Kupila i ja svoje frezije:
Big%20smile
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 09:55
I što sad??? Wink
Danas ću ih posaditi. Ima li ko savjet neki vezan za njih? Da li ih moram prvo staviti u mračnu prostoriju ili ne. Mogu li ih odmah staviti na balkon? Pretpostavljam da mogu... Sadit ću u veće tegle, tako da se neće baš lako smrznuti. A joj...baš bi htjela da mi uspiju!LOLLOLLOL
Help me pliz......
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 09:58
Originalno poslano od člana voki voki napisao:

Piše da se sade od 9 - 12 meseca, na dubinu od 15 cm, razmak između lukovica 10 cm, da cvetaju u 4 i 5. mesecu, visina biljaka 50 cm i da se mogu uzgajati i u posudama i u bašti. Još piše i da su veoma osetljive biljčice.
Na mojima piše sadnja od 2.-5. mj. To su one napredne lukovice...
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 11:33
Ja sam dva puta probala posaditi lukovici - doduše direktno u zemlju - nisam imala sreće, pa ću se veseliti tvojima kad budu..
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 11:38
Originalno poslano od člana Triša Triša napisao:

Ja sam dva puta probala posaditi lukovici - doduše direktno u zemlju - nisam imala sreće, pa ću se veseliti tvojima kad budu..
Nadam se da budu...Tongue
Niko sretniji od mene ako ovo uspije!!!
 
Žao mi je da tebi nisu uspjele, ali već sam čula sa puno strana, da ih je stvarno teško u zemlji uzgojiti. Sad čemo vidjeti teglica-varijantu. LOL
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 19:55
Zanima me sta je na kraju bilo sa Donatinim frezijama. Donata, jesu li procvetale?

I ja sam cula da su 'hirovite'. Ali nikada ih nisam uzgajala pa necu to i sama da tvrdim. Mislim da je za uzgoj lukovicastog cveca najvaznije znati kada ono treba da procveta. To onda odredjuje vreme sadnje i citav postupak gajenja. Pri svemu tome najvazniju ulogu igra temperatura.

Vidim da ih ima sada u prodaji, ali vidim i da su ih neki kupovali i jesenas. To mene vrlo zbunjuje i sve dok ovde ne raspravimo da li frezije spadaju u prolecne ili letnje lukovicaste cvatnice, od letnjih jesu li osetljive ili ne na prolecne mrazove, necu ih kupiti i uzgajati, pa vi sad vidite!

Mala sala. Nego, zaista, zna li neko o frezijama nesto vise?

Merci.
Aglaja
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1234 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,180 sekundi.