Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Frezija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Frezija

 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
Korisnik
Poruka
dina View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 5073
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dina Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Veljača 2008 u 20:00


moram ove biljkice nabaviti
Voli vjeruj i daj ali pazi

koga ,kome i šta...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 09:24
Originalno poslano od člana aglaja aglaja napisao:

Zanima me sta je na kraju bilo sa Donatinim frezijama. Donata, jesu li procvetale?

I ja sam cula da su 'hirovite'. Ali nikada ih nisam uzgajala pa necu to i sama da tvrdim. Mislim da je za uzgoj lukovicastog cveca najvaznije znati kada ono treba da procveta. To onda odredjuje vreme sadnje i citav postupak gajenja. Pri svemu tome najvazniju ulogu igra temperatura.

Vidim da ih ima sada u prodaji, ali vidim i da su ih neki kupovali i jesenas. To mene vrlo zbunjuje i sve dok ovde ne raspravimo da li frezije spadaju u prolecne ili letnje lukovicaste cvatnice, od letnjih jesu li osetljive ili ne na prolecne mrazove, necu ih kupiti i uzgajati, pa vi sad vidite!

Mala sala. Nego, zaista, zna li neko o frezijama nesto vise?

Merci.
Na mojima piše da se mogu saditi sad od 2. mj. do 5. i na jesen. Ne znam točno napamet mjesece za jesen. Budem doma pogledala. Pošto ću ja saditi u tegle. Paše mi sadnja u proljeće. Ali i mene interesira, da li ih sda već mogu staviti van. Mislim da ću ih ostaviti u hodniku, pod mojim budnim okom, pa kad proklijaju, lagano van...
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 10:56
...ja sam frezije posadila vani u 11. mj i evo sada lagano vire iz zemlje ....a posijala sam i dvije lukovice u kalic i unjela u kucu ...bijela je vec procvjetala i predivna je, miriseeeee predivno  ...druga lukovica jos nije procvjetala , trebala bi biti crvena smile71 ...na pakiranju je pisalo da se sade u jesen ...
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 11:39
Da li si imala neki spešl tretman za ove u teglici, ili si ih samo poasdila i čekala?LOL
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 11:41
 ...nikakav tretman poseban , samo sto sam ja u kalic stavila cisti pijesak onaj sitni dravski kako ga tu zovu  i zaljevala Smile ...znaci ni traga zemlji nije bilo i eto ispalo je odlicno ...postavim slikicu kasnije, nemam ju na poslu ...
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 12:12
Aaaaaaaaa pijesak!!! A otkud meni sad pijesak??LOL
Morat ću u nabavku...
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 12:13
...hehehe stefanotis, nemoras ju posaditi u pijesak naravno ja sam to napisala cisto da pokazem da je kod mene uspjela u pijesku, mozda je to lukovici pasalo jel je dobra drenaza i nije strulila ....
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 12:26
Pošto sam već nestrpljiva posadit ću ja njih u zemlju koju imam doma pa ćemo vidjeti. Baš bi voljela da uspiju...Big%20smile
Baš se veselim tvojoj sličici...
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 13:29
...drzim ti fige Steph, ma uspjet ces samo ni slucano previse vode, drzim ti fige
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 13:46
Hvala...
Budem umjereno zalijevala. Smile
Na vrh
aglaja View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 11 Listopad 2007
Status: Offline
Bodovi: 561
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aglaja Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 19:47
Maso, jesi li posadjene lukovice u kuci drzala na toplom, na umerenoj temperaturi ili na nizoj? I jesu li lukovice frezije male lukovice?

Merci.
Aglaja
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 20:09
Lukovice sam posadila u kalic i drzala je u kuci na prozorskoj dasci u prostoriji koju grijemo, ali sa napomenem da nije radijator ispod daske...a lukovice su duguljaste duge nekih 2-3 centa i siroke 1 cent , svijetle su, vise bjelkaste nego zute...
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 20:20
Na vrh
Branka View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 27 Prosinac 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Branka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 21:36
dobro večer . - ja sam isto jučer kupila jedno pakovanje frezija  ima ih 12 u vrečici.-mix.   gledajuči vaše dopise vidim da ima različitih  iskustava . vidjet ću što da napravim sa njima , mada sam ih namjenila za kamenjar. namojima piše da se mogu sadit3-4-5 mj. na dubinu od 8 cm . na  razmak 10 cm . visina im  je od 25- 35 cm . sade se  na sunčano i umjereno sunčano mjesto . pa sad ni sama neznam  još ću vidjet Stern%20Smile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Veljača 2008 u 21:56
E baš ste navalili, pa kad vidim ovu sliku obuzme me silna želja da pokušam ponovo.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 10:04
Originalno poslano od člana maso maso napisao:

 
Preeeeeeeeeeediiiiiiiiivnooooooooooooo!!!
Ja svoje nisam jučer uspjela posaditi. Nadam se da ću danas...
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 11:58
...a tek koji miris imajuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Na vrh
stephanotis View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Siječanj 2008
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 569
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stephanotis Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 12:28
Originalno poslano od člana maso maso napisao:

...a tek koji miris imajuuuuuuuuuuuuuuuuuu
Mogu misliti...
Ovo je kandidat za sliku godine, ako se mene pita. Wink
Na vrh
Donata View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 2260
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Donata Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 12:42
Maso krasna slika...smile94
Na vrh
maso View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 05 Studeni 2007
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1048
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maso Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Veljača 2008 u 12:44
Stefanotis, Donata hvala na komplimentima!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <12345 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,250 sekundi.