Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Lukovice i gomolji
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Frezija
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Frezija

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 12>
Korisnik
Poruka
kontesaa View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Listopad 2007
Lokacija: Zagorje
Status: Offline
Bodovi: 6195
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje kontesaa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2008 u 11:01
ova je ponovno procvjetala prije desetak dana Embarrassed

Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju :)

Zagorski bregi
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Rujan 2008 u 12:21
Ajme redivno, a ja svoje stavila u neki mračni kutak misleći da se to nikako ne može dogoditi, baš sam truba.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
mimoza View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 09 Travanj 2008
Status: Offline
Bodovi: 31
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mimoza Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Ožujak 2009 u 22:44
može jedno pitanje
ožujak je dali mogu frezije posaditi u pitar pa kad izniknu presaditi u vrt i dali prezime ako se lukovice ne vade iz zemljesmile85
Na vrh
frida View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 17 Rujan 2007
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 3399
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje frida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2009 u 20:33
 možeš...ja sam ih imala u žardinjerama na terasi u svom stanu i nikad nisam vadila lukovice iz zemlje, a svako proljeće su nicale...jučer sam u Baumaxu kupila vrećicu lukovica fresije ( šarene)i tri sam stavila u zemlju u tegli, a ostale cu odnijeti na otok u vrt i nekoliko svekrvi u vrt...taj mi je vrt ipak ovdje u gradu pa ga češće vidim ( i uzivam u njemu iako nije moj)
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 10 Lipanj 2009 u 18:58


i jedna dupla

a sutra očekujem da bela otvori prve pupoljke
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
primorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar

Pridružen: 22 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 769
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje primorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Lipanj 2009 u 08:52

Baš lijepe frezijice Voki!

Moje su odavno ocvale, a polako im se i listovi suše.
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Lipanj 2009 u 17:11

Evo i bele frezije
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
lana2 View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar
DONATOR

Pridružen: 21 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 4717
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lana2 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 07:50
voki prekrasne su ti frezije, a miris mogu samo zamislitiSmile
Na vrh
Triša View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
ZLATNI DONATOR

Pridružen: 04 Siječanj 2008
Lokacija: Rijeka
Status: Offline
Bodovi: 19699
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Triša Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Lipanj 2009 u 17:10
Voki super je frezija, ove sam godine i ja imala bijele, ali kao i primorkine, odavno su nestale.
RIJEKA

"NEVERA S KVARNERA" odabrala "otok"
Na vrh
voki View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 28 Ožujak 2007
Lokacija: Novi Sad
Status: Offline
Bodovi: 4264
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje voki Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Lipanj 2009 u 08:12
Kod mene ima još dosta pupoljaka, za sada su sve koje cvetaju crvene sa žutim ili bele, i jedna dupla roze šatirana. Nadam se da će biti još i neke druge boje.
život je bajka koju sami pišemo...
Na vrh
lorna View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 06 Travanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 51
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje lorna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Srpanj 2009 u 22:15
WOW!!!
voki, frezije su predivne....
puj, puj, puj da ih ne ureknem!!!
Mogu misliti kako mirišu....mmmmmmmmmmmmmm
http://lorna.mojblog.hr/
Na vrh
shasha View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 25 Ožujak 2007
Status: Offline
Bodovi: 11064
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje shasha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2009 u 16:01
Jel netko probao sijati frezije?
Ja sam pokupila sjeme i sad ne znam kad da ih sijem?Koliko  treba da procvatu ove iz sjemenja?
Na vrh
floraifauna View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 21 Svibanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 110
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje floraifauna Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Studeni 2009 u 19:19
 moram se pohvaliti da niču moje frezije!
jedva čekam da procvjetaju...na proljeće...Big%20smile
Na vrh
Massha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Massha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2009 u 14:59

Frezije-moje najdraze cvijece koje me direktno u prebaci u djetinjstvo..Kod moje bake na otok,di sam odrasla,pun vrt frezija svih mogucih boja i vrsta koje postoje i cvatu od kad znam za sebe svakog proljeca,oko Uskrsa.Nisam ni znala da spadaju u osjetljivo cvijece,jer nam je vrt prvi red do mora,uvijek na udaru juga,lebicade i soli,al njima je izgleda super kad bez ikakve brige i truda same niknu i prekriju cijeli vrt..

I sad,citajuci vase postove zakljucim da ne moraju bit iskljucivo u vrtu,pa zasto da ih ne posadim u zardinjere na svom balkonu..
 
Da li mi je sad kasno sadit ih da bi mi cvjetale na proljece??
 
Stavila bi zardinjeru s njima u haustor,u kojem im nece bit hladno ko na balkonu,pa bi ih prebacila kad prodje zima.. 
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Prosinac 2009 u 17:55
Kod mene  frezije koje su ostale u zemlji već imaju prilično veliko lišće.

Možeš ih slobodno posaditi u tegle, još je uvijek na vrijeme. Nemoj ih saditi preduboko u zemlju.
Na vrh
Massha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Massha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2009 u 14:47
Aha znaci na oko 10ak cm? ili plice? jel moram stavljat razmake kao sto pise na vrecici ili mogu gusce??Ja bi da mi je to maximalno gusto u tegli,da ih bude sto vise..Wink
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..
Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Prosinac 2009 u 14:50
Ako želiš da ti budu guste (tako i ja volim) dovoljan ti je razmak od 5 cm. Isto toliko i  dubina.
Baš sam provjerila, tako piše i na mojoj vrećici sa lukovicama frezija 
Na vrh
Massha View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 14 Studeni 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 144
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Massha Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Prosinac 2009 u 16:10
Ok,hvala!!Thumbs%20Up
Lijepa tegla i od običnog korova može napraviti profinjeni cvijetak..
Na vrh
tisa View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 13 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 16:29
moje fressie ne cvijetaju,,držim ih u teglama na prozorskoj dasci,i samAngryo puštaju listove koji su neugledni pa se nakon nekog vremena posuše i ponovno izbace nove listove, kako da ih natjeram da procvjetaju
Na vrh
SilveK View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 16 Veljača 2008
Lokacija: .
Status: Offline
Bodovi: 4014
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje SilveK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 17 Siječanj 2010 u 19:44
Probaj ih na proljeće presaditi na otvoreno. Često u teglama biljke ne dobivaju dovoljno hranjiva i mikroelemenata koje trebaju, pa onda i slabije rastu i manje cvatuWink
Budi promjena koju želiš vidjeti.
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 45678 12>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,219 sekundi.