Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kineski cvijet ponosa - Clerodendrum Philippinum
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kineski cvijet ponosa - Clerodendrum Philippinum

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kineski cvijet ponosa - Clerodendrum Philippinum
    Objavljeno: 08 Ožujak 2012 u 21:40
Bok svima.Malo sam u dilemi je ili nije trajnica a mislim, da je. Iako se mora zimi kodnas spremat u skoro negrijan prostor, traje i traje i daje i zimi predivne i opojno po.CHANELU mirišljave cvetove koje se otvaraju i do mjesec dana.Cvate ustvari cjelu godinu ako ima pravilni tretmannjege.Več sam jednom dao sliko ovog čudesa kod voča na forum. Pa pošto je stablo opet u punom zagonu za novi početak cvitanja sam potražio gdi bih najbolje pristajala i eto mislim da je ovde pravilno presentirana.Još i zasad naj novija fotografija.url=http://www.Slikomat.com/slika/5220394.htm][IMG]http://www4.slikomat.com/11/0308/k5c-03.201.jpg" />[/url]Za koji dan kad procvate ču je opet pofotkat i napravit malo bolji opis što i kako sa tom ljepoticom najjednostavnije postupit i gde je dobit-kupit. Lp.Ivan



Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Ožujak 2012 u 09:15
I evo ga , naaapokon!
Trajnica ili ne, prekrasan je.Ivane hvala što me obraduješ divotama iz svog vrta.Čekamo info.
Na vrh
ivane View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Kolovoz 2011
Status: Offline
Bodovi: 64
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje ivane Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 18:49
Čao čao
Cvijet kineskog ponosa me natera, da napišem par riječi. Kako uspjeva što se sa njime dešava i u slici i u rječi njegova divota, Žao nemogu dodat miris koji je u svakom slučaju ekstavagantan. Soba miriše ko da se nalazim u parfumeriji n egde u Parizu.

Tako je počelo u Ponedeljak 12.03.2012 to je ove godine početak koji se svakog mjeseca ponovi do jeseni.

Dva dana kasnije. Stablo u čitavoj velikosti sa više cvitova još na početku otvaranja.

Treči dan sve lepše i puna soba Schanella.

Četvrti dan živnula kineskinja.

Jučer cvit u punom blišču.

I još danas, da pokažem cvitak koji je odradio svoje i njega se samo lagano izvuče a kepa se nastavla dalje otvarat oko tri sedmice cvitanja. na ljevom listu je uveo cvitič kojeg sam stavio da se vidi kako izgleda.

Tako do posle Uskrsa če da cvate i nakon toga se čisti odcvitale ostatke te se stablo orezuje i pravi potikače-reznice za rzmnožavanje.
Kineska ruža ponosa nije zahtjevna i lako ju je nodržavat zimi ne pretoplo do 12 Celzija a ljeti polusjena i svaki dan malo vode vlažno a ne mokro zemlja za ruže sa malo zemlje za rodondendrune. Od Veljače do Kolovoza dodajemo svakih 14 dana na 10 lt vode jedan čep tekučeg gnojila za cvijet.
Nadam se da sam korisno predstavio ovu biljku Ponosa Kine. Lp. Ivan

Na vrh
OTOK View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Kreator Cvijet.info enciklopedije

Pridružen: 26 Rujan 2008
Status: Offline
Bodovi: 13777
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje OTOK Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 18:52
Prekrasna biljčica!
Lošinj

Ne bojim se juga, ne bojim se bure, ne bojim se neba, dubine ni dna
Podivljali valovi me uzalud jure, na krilima vjetra poletjet ću ja...
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 21:11
stvarno lijepo cvjeta, a sudeći po tvojim oduševljenim opisima i miriše Thumbs%20Up
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Ožujak 2012 u 22:00
Evo Ivanovo oduševljenje prišlo na mene, prekrasna je!!!
Na vrh
proljeće View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 7005
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje proljeće Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 14:06
Evo Ivane kako si pisao da lijepo miriše ja sam to osjetila do ovdje.
 
Baš sam si mislila kada ćeš nam ga predstaviti?
 
Hvala ti na slikama i informacijama a cvijet izgleda fenomenalno!!!
Na vrh
anđelkad View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 04 Veljača 2012
Status: Offline
Bodovi: 2719
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje anđelkad Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 11 Travanj 2012 u 19:53
Ima li koga? Ivane di si? Di su slikice ove ljepotice?
Na vrh
maslacak7 View Drop Down
*Moderator Foruma
*Moderator Foruma
Avatar
DONATOR

Pridružen: 03 Ožujak 2009
Lokacija: Betina
Status: Offline
Bodovi: 2828
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje maslacak7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2012 u 10:39
Predivna biljka i dodana je na moj popis  za nabavku. Reci mi samo gdje se moze nabaviti?
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,156 sekundi.