Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sijanje kaktusa, sukulenata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sijanje kaktusa, sukulenata

 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka
marino15 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Rujan 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marino15 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Sijanje kaktusa, sukulenata
    Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 12:34
danas sam zasadil neko seme od kaktusa.to je neko ekstremno malo seme bilo je unutra 25 komadića semena.zasadil sam ih u plastični mali lončić i stavio u kuću jedno 30cm ispod plafona na gredi jer je tamo oko 25°C.sad me zanima koliko ih često moram zaljevat?i kad bi mi to trebalo narast?
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 13:39
Ja sam isto sijala ovih dana kaktuse ,ovisi koja vrsta kaktusa je ,moje neke su niknule za 3 dana a neke znam da im treba oko mjesec dana .
Ja ih zaljevam svakodnevno ,odrzavam zemlju vlaznom ,i teglice su mi pokrivene najlonom ,te na stolu di je blizu radijator ,temp- 25c.
Jesi probusio rube na loncicu ? nesmije ti se nikako zadrzavat voda ...i moja preporuka ti je da ih prekrijes folijom,najlonom kak mi cirkulirao topli zrak i vlaga .
Na vrh
marino15 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 17 Rujan 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 29
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje marino15 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 12 Ožujak 2012 u 14:07
da,probusio sam rupe.sad cu ih prekrit najlonom.to sjeme sam kupio na ebayu neki mix 25 sjemena naci svako sjeme je drugacije.
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 15:26
Evo mene je danas muz obradovao kesicom sjemena kaktusa,pa cu ih danas posijati.Samo me zanima jel se sije u kupovnu zemlju ili da je pomijesam sa pijeskom?I jel bas mora biti na toploj temp.?
sutnja je zlato....
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 16:33
Da mora bit na toplome idealna temp 25C ,I zemlju promjesati sa pjeskom ...ja sam pola kupovne te pola kvarcnog pjeska.za sada 2 katusa niknula i drze se.
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 16:33
Originalno poslano od člana dzeni dzeni napisao:

Evo mene je danas muz obradovao kesicom sjemena kaktusa,pa cu ih danas posijati.Samo me zanima jel se sije u kupovnu zemlju ili da je pomijesam sa pijeskom?I jel bas mora biti na toploj temp.?

Na kesici obicno pise na kojoj temperaturi sjeme klija.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 17:12
Hvala na brzom odgovoru !!Kod mene ne pise nista osim da se sije od aprila do maja i da moze u saksijama uspijevati.Nadam se da ce bar 2-3 niknuti.A sjeme mi je svo isto,sitno,crno,lici na curekot.Izgleda da je sve iste vrste!?
sutnja je zlato....
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 18:32
Nemora biti isti kaktusi,ako pise mix vjerojatno ih ima 4-5 vrsta...Ja sam jucer posijala Mammillariu i Astrophytum-a i sjeme je jako slicno malo crno okruglo.Samo prekri najlonom teglicu kako bi stvorila mali plastenik ,a svakodnevno zaljevaj ,da ti se supstrakt ne osusi .
 
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 19:09
Ok probacu tako.
sutnja je zlato....
Na vrh
makk View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 26 Siječanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 1162
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje makk Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 20:13
Originalno poslano od člana Cvijetomanijak Cvijetomanijak napisao:

Nemora biti isti kaktusi,ako pise mix vjerojatno ih ima 4-5 vrsta...Ja sam jucer posijala Mammillariu i Astrophytum-a i sjeme je jako slicno malo crno okruglo.Samo prekri najlonom teglicu kako bi stvorila mali plastenik ,a svakodnevno zaljevaj ,da ti se supstrakt ne osusi . 

Ako je saksija prekrivena folijom ne treba je zalijevati svaki dan, jer folija sprijecava isusivanje zemlje.
U principu zemlja (supstrat) ne smije biti mokra nego vlazna.
     (")
    (\|/)
   __L_
   \___/http://cvjetnaoaza.blogspot.com
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 20:18
Ja govorim po svojim ,moji su na stolu blizu radijatora i u sobi mi varira tem izmedju 25-30C (volim da mi je toplo Tongue) i obavezno moram svako jutro pospricat po suptraktu posto je jako toplo ,tako da o zaljevanju opet ovisi i temperatura di se nalazi.
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 22:33
Uploaded with ImageShack.us

Na gornjoj slici se vide klijanci čije sjeme sam posipao po supstratu pored Mammillaria koje su bile na zakorjenjivanju. Desno sam lani u proljeće stavio 10 sjemenki Pitaje, dvije biljčice su ostale, jedna je 3cm visoka i u razini listića tjera još jednu stabljiku koja je visoka 1cm, a druga nikako da iz listića potjera stabljiku. Ljevo sam posuo sjeme mješavinu sa svojih kaktusića. Do sada je ostalo 14 biljčica.
Uploaded with ImageShack.us

Na ovoj slici gore se vide klijanci koje sam posijao prije 4 tjedna. Izniklo mi je desetak Pitaja i 3 Gymnića. Od sjemenki Mammillarie prolifere nima nijednog klijanca. Klijanci su malo izduženog rasta zbog nedostatka svjetlosti.
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Ožujak 2012 u 23:06
Kako su slatkiiiiii....
sutnja je zlato....
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Ožujak 2012 u 07:48


Eto i mojih sijanca slikanih prije 2 tj ,stapelia i lithops.A sijala neki dan jos Mammilariu Prolifera,Jos lithopsa-mix, Astrophytum-A,jos stapelie te dragonfruit .Pa cemo vidjeti ,svi su u mjesavini crnice(kupovne zemlje) i kvarcnog pijeska ,na dnu teglica je krupno kamenje ,prekirveni folijom te ih tako imam namjeru drzat prvih godinu dana ,Za sada su izvan kucnog "plastenika"a kada niknu drzat cu ih pod lampom dok god mi presadnice ne odu u vrt ,a kasnije cemo vidjet .
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 07:25

Ovo su moji sijanci astrofituma. Do sada, 15 dana nakon sjetve je proklijalo oko 60 % posijanog sjemena. Držati ću ih u klijalištu još oko mjesec dana a zatim pokriti folijom i sa njima na prozorske police bez direktnog sunca.
Na vrh
mali kaktus View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
DONATOR

Pridružen: 10 Ožujak 2010
Lokacija: Međimurje
Status: Offline
Bodovi: 9133
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje mali kaktus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 07:44
Pinus,a kako dugo moraju biti pokriveni s folijom?
Nigder lepše kak je vu Međimurju
kam se zglednem ružice mi cvetaju.
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 08:01
Mali kaktus, evo ovako ću uraditi:
Kutiju sa klijancima ću staviti u drugu isto takvu u kojoj će biti 2 cm vode sa fungicidom. Voda dolazi do klijanca samo odozdo. Ova u kojoj su sada je perforirana. Novu kutiju od sladoleda neću bušiti. Sve skupa ću probati hermetički zaviti onom tankom folijom za namirnice i pustiti godinu dana pri miru.
Na vrh
zmaj View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 08 Rujan 2010
Status: Offline
Bodovi: 317
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zmaj Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 09:22
Pinus ljepo su ti proklijali, nagradili te za tvoj profesionalni odnos. Nadam se da češ i u daljnim fazama uzgoja biti ovako uspješan.
Kad još malo zatopli porepikirat ću svoje klijance iz plave posude. Sijani su krajem 5. mjeseca prošle godine i sada su nekih 8mm u promjeru.

Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 11:40
Zmaj imam jednu dilemu u vezi daljeg tretmana mojih klijanaca. Sijao sam u čisti mineralni supstrat: 1/3 drobljenog bimsa (pumice) 1/3 drobljene vulkanske gline (zeolita) i 1/3 vermikulita. Ta miješanica supstrata je siromašna hranjivim tvarima. Dali da u vodu kada ih izvadim iz klijališta dodam malo uravnoteženog gnojiva ?

Ti pišeš da si sijao u 5 mj. prošle godine ove lijevo iz plave posude. Krasni su. Ja bi bio više nego zadovoljan da moji tako izgledaju kroz godinu dana. Zanima me dali si ih što prihranjivao?
Na vrh
dzeni View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 07 Ožujak 2012
Lokacija: Bosnia Hercegovina
Status: Offline
Bodovi: 386
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dzeni Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 11:47
Kako krasni klijanci! A mene zanima da li se zemlja u koju sam posijala sjeme mora prekriti ovim bijelim pijeskom?Ja sam samo stavila foliju preko koja je stalno orosena,povremeno provirim da li treba jos ovlaziti zemlju.
sutnja je zlato....
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.