Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sukulenti i kaktusi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Sijanje kaktusa, sukulenata
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Sijanje kaktusa, sukulenata

 Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
Korisnik
Poruka
sara124567 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Ožujak 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sara124567 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Prosinac 2016 u 23:26
Pinus, ako ste ih posijali početkom prosinca 2015., a ovo je slika od siječnja 2016., znači da su ne samo tak brzo niknule, već i uspjele narasti? ovo je super!
ja sam pred tjedan dana posijala M. mollendorfianu i nadam se da bude uspjelo...
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Prosinac 2016 u 13:10
Originalno poslano od člana sara124567 sara124567 napisao:

...ja sam pred tjedan dana posijala M. mollendorfianu i nadam se da bude uspjelo...
Saro. držim palčeve da ti uspije. Dali siješ u klijalištu ?
11. 12. 2016
mammillaria hernandezii
22. 12. 2016
Na slici su kriptokarpik mamilarije. Lijevo terezika prošlogodišnji sijanac a desno m.hernandezi ovogodišnji sijanci. Njih, mislim na kriptokarpik mamilarije ne znam sijati. Klijavost imam oko 10%,  ako. A zna biti i čista nula.  


Na vrh
Birch View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Listopad 2016
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Birch Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2016 u 09:24
Moja M.Theresae je isto imala klijavost nula. Sada se suši pa ću pokušati ponovno na proljeće. Ostale teške mammillarie sam ostavio za proljeće. Iako nisam našao da imaju problematičnu klijavost, probleme imam i sa m.deherditiana/dodsonii - samo jedna od 60 sjemenki za sada Angry
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Prosinac 2016 u 14:04

Na slici su sijanci iz 2004 g. jednog mojeg frenda koji ima posebnu tehniku sijanja kriptokarpik mamilarija. Čačkalicom ispraska sjeme iz tijela mamilarije i pusti ga u istoj tegli. Kad-tad sjeme proklije i to je to.

m. deherditiana je kriptokarpik, jedna od dormantnih vrsta mamilarija koja teško klije. Savjeta kako prekinuti dormantnost sjemena na internetu koliko hoćeš. Isprobao sam više njih ali bez uspjeha. Tako da mi se ova metoda sa čačkalicom sve više dopada hehehe.
Na vrh
aralija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 19 Svibanj 2012
Status: Offline
Bodovi: 7070
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje aralija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Prosinac 2016 u 20:41
wow  predivno Pinussmile55
Mogli bismo postojati i bez njihove ljepote, ali bi vrijednost našeg života bila neizmjerno umanjena
Na vrh
sara124567 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Ožujak 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sara124567 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2016 u 13:09
Originalno poslano od člana Pinus Pinus napisao:

<div style="text-align: left;">
Originalno poslano od člana sara124567 sara124567 napisao:

...ja sam pred tjedan dana posijala M. mollendorfianu i nadam se da bude uspjelo...
Saro. držim
palčeve da ti uspije. Dali siješ u klijalištu ?<div style="text-align: center;"> http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/kaktusi/kaktusi/89281.aspx - <div style="text-align: center;">11. 12. 2016<div style="text-align: center;"> http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/kaktusi/mammillaria_hernandezii/89282.aspx - <div style="text-align: center;">mammillaria hernandezii<div style="text-align: center;"> http://www.cvijet.info/slike_cvijeca/kaktusi/sijanci/89283.aspx - <div style="text-align: center;">22. 12. 2016<div style="text-align: center;"><span style="text-align: left;">Na slici su
kriptokarpik mamilarije. Lijevo terezika prošlogodišnji sijanac a desno m.hernandezi
ovogodišnji sijanci. Njih, mislim na kriptokarpik mamilarije ne znam sijati.
Klijavost imam oko 10%,  </span><span style="text-align: left;">ako. A zna biti
i čista nula. </span><span style="text-align: left;"> </span><div style="text-align: left;"><span style="text-align: center;">
</span><div style="text-align: left;">
Na vrh
sara124567 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Ožujak 2015
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 21
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sara124567 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Prosinac 2016 u 13:11
Izrupala sam plitku plastičnu posudicu od povrća, ima i poklopac, posijala sam, špricam zemlju vodom iz raspršivača i pazim da sjemenke ne utonu, i posudica je još u plastičnoj vrećici. Stavila sam ju u dnevnu jer se tu grije, na prozor da ima svjetlosti. Nadam se najboljem! :) hvala!
Na vrh
Pinus View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 30 Listopad 2009
Status: Offline
Bodovi: 4559
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Pinus Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 13 Veljača 2017 u 14:56

Massonia pustulata; m. hirsuta; m. tenella.   Sijao sam krajem kolovoza 2016:

Na vrh
zvončica19 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2016
Lokacija: Ogulin
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvončica19 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 15 Veljača 2017 u 21:23
Divim se svim slikicama ovih prekrasnih kaktusa sa željom kako ću i ja jednog dana imati svoju koleciju.
Imam pitanje za iskusne znalce, naručila sam sjeme biljke talinum caffrum (na izgled mi se svidjela, vrlo neobična), ali nigdje ne mogu pronaći nešto više informacija o uzgoju ili nazivu kod nas.
Bila bih jako zahvalna kad bi mi netko pomogao.
Lp
Na vrh
Birch View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 05 Listopad 2016
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 62
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (1) Hvala(1)   Citiranje Birch Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2017 u 09:01
Neznam stavljat linkove pa kopiraj u browser:

http://www.bihrmann.com/caudiciforms/subs/tal-caf-sub.asp

http://geraniosgarden.blogspot.hr/2010/01/talinum-caffrum-easy-geophyte.html

http://thegardengeeks.net/plant-guide/3453-talinum-caffrum

http://forum.bcss.org.uk/viewtopic.php?f=1&t=151968&p=157405&hilit=Talinum+caffrum#p157405

Neki kažu da normalno sade, dok drugi kažu da sjemenu treba period smrzavanja i odmrzavanja(kao kod Pediocactusa), no nemam iskustva s time. Lišće je jestivo Tongue , a biljka samofertilna i daje puno sjemenja.

Puno sreće!
Na vrh
zvončica19 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 22 Rujan 2016
Lokacija: Ogulin
Status: Offline
Bodovi: 18
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje zvončica19 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Veljača 2017 u 13:31
Hvala puno.....nadam se kako će barem jedan uspjeti, čini mi se da sam 5 sjemenki naručila, još nisu stigle.
Lijep pozdrav
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <1 345
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.