Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Ukrasne trave i travnjaci
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Zalijevanje travnjaka uz štednju
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Zalijevanje travnjaka uz štednju

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Zalijevanje travnjaka uz štednju
    Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 11:34
Dolaze sve topliji dani, travnjaci traže svoje, a voda je sve skuplja. Kako često zalijevate svoje travnjake?  Da li planirate prebacivanje na štedljiviji način zalijevanja? Preporuke, savjeti....? Hvala!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Listopad 2012 u 13:59
Ljeto je iza nas. Moj travnjak se velikim dijelom posušio, tek je manji dio trave ostao zelene boje. Travu uopće nisam zalijevala. Sad se lijepo oporavila, ima krasnu zelenu boju. Kako su vaši travnjaci preživjeli ovo ljeto?
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Listopad 2012 u 08:45
moj travnjak je zasijan dihondrom, nije velik. preživio je jer sam ga svaki dan zalijevala. sad je najljepši. po onoj vrućini zaljevanje ga je samo održalo na životu!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Listopad 2012 u 09:47
nije to malo skupa varijanta? ja sam odustala od ljetnog zalijevanja, ne zbog lijenosti, nego zbog skupoće, a i zbog štednje vode. iako je travnjak mali, trebalo bi mu puno vode da ostane zelen.
Na vrh
antonija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 29 Travanj 2010
Lokacija: župa dubrovačka
Status: Offline
Bodovi: 5001
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje antonija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2012 u 09:04
a jest skupo je, šta ću kad volim da se zeleni!
jučer je samo san,a sutra samo vizija: no ako danas živiš dobro, svako jučer postaje san o sreći, a svako sutra vizija nade. Stoga se pobrini za danas.

Na vrh
smrcko View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši ljubimac u vrtu 2018

Pridružen: 17 Lipanj 2008
Lokacija: Teška planina
Status: Offline
Bodovi: 18305
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje smrcko Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Listopad 2012 u 20:08
Po meni bi jedina isplativost bila ubaciti cijevi u zemlju i zaljevati korjen, da se smanje gubitci i isparavanje vode.

Takođe sam gledala ili čitala, da travnjak treba šišati na višu razinu i to čuva korjen od isušivanja.Smile
Ne nasljeđujemo Zemlju od naših predaka, posuđujemo je od naše djece.
Na vrh
Maggie View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 07 Svibanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 243
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Maggie Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2012 u 09:49
Smrcko, slažem se s tobom :)
moja je travica prek ljeta bila visoka, pokosila sam je tek kad su se vrućine smanjile. a i ovo s cijevima u zemlji je dobra ideja.
Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 27 Listopad 2012 u 17:46
Originalno poslano od člana smrcko smrcko napisao:

Po meni bi jedina isplativost bila ubaciti cijevi u zemlju i zaljevati korjen, da se smanje gubitci i isparavanje vode.

Takođe sam gledala ili čitala, da travnjak treba šišati na višu razinu i to čuva korjen od isušivanja.Smile
 samim rezanjem se stvara otvorena rana i direktno gubljenje vode pa se i biljka lakše suši pa i sama trava koja je nevjeojatna kako dobro podnosi sve elementarne nepogode :o))
 
a ovo sa cijevima u zemlji je dobra ideja ima netko ovako nešto napravljeno u svom vrtu
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,234 sekundi.