Početna stranica Početna stranica > Ostale biljne vrste - Forum o biljkama > Povrće
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Kukuruz
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Kukuruz

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Aphro066 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aphro066 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Kukuruz
    Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 15:36
Ja vooolim kuhani kukuruz, i to slatki, slatki šećerac.. tako da sam odlucila posijati nekoliko biljki i u svom mini vrtu, nek se nadje :)

ima li neko iskustva sa uzgojem kukuruza?
namjenila sam mu mjesto pomjesano sa krastavcima i suncokretima.


Rijeka
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 19 Ožujak 2012 u 18:03
Ja isto planiram ove godine sadit kukuruz šečerac.Prosle godine ga je od decka majka sadila ,a ispod njega visoke mahune,i jedno i drugo je odlicno rodilo,a opet korisno.

Znam da je ona sjemenke dan prije namocila u vodu i sijala ga ko u male kucice,po 3 sjemenke,posto nikad neznas kakva je klijavost ,zaljevala ga je napocetku dok nije izrasto nekih 10cm a onda ,svaki 3 dan ,vise mahune nego njih ...
Velika gorica
Na vrh
Aphro066 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aphro066 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 08:25
ja namocila sinoc.. danas popodne cu ih posijati.

obzirom na vvrijeme i daljnju prognozu, sve pomicem u naprijed!
Rijeka
Na vrh
sagare22 View Drop Down
Već proklijao
Već proklijao
Avatar

Pridružen: 20 Lipanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 185
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje sagare22 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 20 Ožujak 2012 u 21:41
Negdje u peti mi stoji da se kukuruz mora u barem 2 reda posadit, mislim da radi oprašivanja.
Na vrh
Cvijetomanijak View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm
Avatar
*moderator - povrća

Pridružen: 31 Svibanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 496
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cvijetomanijak Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 07:15
Originalno poslano od člana sagare22 sagare22 napisao:

Negdje u peti mi stoji da se kukuruz mora u barem 2 reda posadit, mislim da radi oprašivanja.


Da ima istine u tome ,ako se sade u dva reda plodovi su puno veci ,ali mi koji imamo male povrtnjake to nam je tesko izvedivo ,jer stabiljka zauzima puno prostora ,pogotvo ispod nje ,posto ima poveci korijen,te u vecine slucajeva navire iz zemlje.

Moje svi susjedi (vikendasi) sade jedan red ,i za sebe imaju dovoljno ,tako da vjerojatno uspijeva ...al moglo bi se npr zasadit na nacin
X - X
   X   ,samo treba pazitit na razmak
Velika gorica
Na vrh
Aphro066 View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan


Pridružen: 14 Veljača 2008
Status: Offline
Bodovi: 47
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Aphro066 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Ožujak 2012 u 08:16
ja sam posijala u tri reda, ali svugdje samo jedno sjeme, pa ako uspije svako drugo biti ce prostora taman

posijala sam ih izmedju krastavaca.. vidjeti cemo sta ce biti :D
Rijeka
Na vrh
enrikova nona View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Prosinac 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 6269
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje enrikova nona Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 21 Srpanj 2014 u 16:12
da malo dignem temu, kod mene ove godine po 4 klipa na jednoj stabljici

<ako nekom das ribu nahranit ces ga jednom, ako ga naucis loviti ribu nahranit ces ga zauvijek> narodna
Na vrh
Zagi View Drop Down
Nedavno posijan
Nedavno posijan
Avatar

Pridružen: 20 Studeni 2013
Status: Offline
Bodovi: 82
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Zagi Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 22 Srpanj 2014 u 12:21
Dali neko ima iskustva sa onim malim klipovima kukuruza koji se kisele i ima ih za kupiti u trgovinama u staklenkama

Na vrh
jadranka4 View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 25 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 437
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje jadranka4 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 26 Kolovoz 2015 u 11:26
Iduće godine htjela bi posijati visoke mahune uz kukuruz. Negdje sam naišla da se kukuruz mora sijati ranije (koliko ranije?) nego mahune jer mu treba duže da naraste. Da ne bi mahune bile potporanj kukuruzusmile195. Da li netko zna nešto o tome?
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,266 sekundi.