Početna stranica Početna stranica > Ostalo - Sve i svašta o biljkama i cvijeću > Oglasi
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Božja plahtica - Kaloper
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Božja plahtica - Kaloper

 Odgovori Odgovori
Korisnik
Poruka
Mijau View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mijau Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Božja plahtica - Kaloper
    Objavljeno: 23 Ožujak 2012 u 01:13
Pozdrav svima! 
Prvi put se javljam, iako uživam čitajući i prateći sve teme.
Ove godine pomalo dovršavamo gradnju naše kućice u zelenoj oazi, srcu Zagorja. Jesenas sam počela pomalo s uređenjem okućnice (parcela je preko 3000 m2), a sad nastavljam s proljetnim radovima. Voljela bi da se u mom vrtu nađe što više starinskih i tradicionalnih biljaka iz vrtova naših baka. Bezuspješno pokušavam nabaviti biljčicu mirisnih i aromatičnih listova na mentol, koja se zove Božja plahtica - Kaloper. Njen miris vraća me u dane djetinjstva, nažalost u vrtu moje bake više ih nema. Molim pomoć, ako netko ima biljčicu ili zna gdje mogu nabaviti sadnicu ?  
 
Hvala!
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
administrator View Drop Down
administrator
administrator
Avatar
tata-mata foruma ©

Pridružen: 28 Siječanj 2007
Lokacija: Zlatna dolina
Status: Offline
Bodovi: 6910
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje administrator Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2012 u 05:22
da li nam možete napisati par rijeci o samoj biljci i njenom uzgoju
Na vrh
Anaida View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 22 Travanj 2007
Lokacija: Hr
Status: Offline
Bodovi: 7297
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anaida Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2012 u 06:20

Dobrodošlica novoj članici Mijau, neka zaviri na link dolje..

Admine, u trajnicama ima teme o ovoj biljci.
 
"Više nego iz tvojih usana neka govori ljubav iz nježnosti tvojih ruku, iz srdačnosti tvojega smiješka i iz pažnje tvojega srca."
P.Bosmans
Na vrh
Mijau View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme


Pridružen: 23 Ožujak 2012
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 4
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mijau Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 23 Ožujak 2012 u 10:57
Pozdrav,
pročitala sam navedenu temu , ali mislim da se radi o drugoj biljci (Tanacetum vulgare).
Biljka koju tražim (Tanacetum balsamita - Chrisantemyum balsamita) ima vrlo intenzivan i ugodan miris - najsličniji "spearmint žvakama", a i listići su drugačiji. Ovalni,nazubljeni, pomalo dlakavi, na kratkim peteljkama, pomalo slični menti. Raste nisko na zemlji u grmićima, cvijet nisam sigurna, ali neugledan, kasno cvjeta (VIII mjesec). Stanovnik je starih seoskih vrtova,a ima i ljekovita svojstva.
Pronašla sam ga u opisu  na - domaća biljna ljekarna:
 
ali ne znam gdje ga nabaviti Cry 
Na vrh
acer69 View Drop Down
Upravo klijam
Upravo klijam
Avatar

Pridružen: 08 Srpanj 2011
Status: Offline
Bodovi: 143
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje acer69 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 24 Ožujak 2012 u 21:39
Imam ti ja kaloper.Problem je što sam ja iz Bosne.Javi se na pp,da probamo naći način dostave
Na vrh
 Odgovori Odgovori
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.