Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Sobne lisno dekorativne biljke
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Fitonija - Fittonia
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Fitonija - Fittonia

 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
Korisnik
Poruka Obrnuti redoslijed
bugicaza5 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 11 Siječanj 2014
Lokacija: Karlovac
Status: Offline
Bodovi: 8291
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje bugicaza5 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Tema: Fitonija - Fittonia
    Objavljeno: 11 Prosinac 2015 u 21:47
evo i mojih, skroz malenih, u ovoj teglici su četiri, dvije crvene, roza i zelena Smile
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Siječanj 2015 u 08:55

Moja fitonija preživjela je nakon dva tjedna bez vode.

Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2014 u 14:55


Tako se i kod mojih dogodi. Kada ju opipam i vidim da je mlohava, tako mi žao bude pa ju onda lijepo zamolim da mi oprosti jer sam ju zaboravila zaliti.

Čuo to moj unuk pa sada malo - malo dođe do police gdje mi stoje pa ih onako tepajući pita: oćete li piti vode, Dado da vode! 
Na vrh
macorka View Drop Down
Mladi grm
Mladi grm


Pridružen: 02 Travanj 2012
Lokacija: Koprivnica
Status: Offline
Bodovi: 512
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje macorka Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Studeni 2014 u 06:58
Mojoj fitoniji opuste se listovi i onda je zalijem i oni se ponovno podignu.
Na vrh
miska View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 10 Travanj 2013
Lokacija: Kvarner
Status: Offline
Bodovi: 8574
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje miska Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 16:27
Cimi,baš sam te mislila pitat otkud ti tako lipa mahovina..
prekrasno su dekorirane i već sam ih par puta pogledala!!smile190
sad dolazim u napast da svoje izvadim i svaku posebno presadim,ali onda ću i ja morat stavljat kukice po plafonu
Na vrh
Anastazija_ View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
1. Najljepši vrt - Proljeće 2014

Pridružen: 09 Lipanj 2010
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 6004
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Anastazija_ Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 14:51

Cimi, super ideja !
U životu nije važno koliko puta padneš , već koliko si se puta spreman dignuti.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 14:36
Palo mi je na pamet da si kupim još tih malih fitonijica jer osim ovih imam još ukrasnih teglica koje spremljene u ormar čekaju da ih neki cvijetak ukrasi. Samo neznam više kuda da ih stavim. Mogu još jedino ugrađivati kuke u strop pa na njih vješati teglice! LOL 

Ovom prilikom sam za ukrašavanje i prikrivanje zemlje koristila glinopor kuglice, polusuhe grančice neke biljke i kupovnu mahovinu. Tu mahovinu sam kupila prije par godina u Baumaxu i to dvije vrećice - jedna je ova zelena, a druga je svjetlija više žuto zelenkasta. Cijelo vrijeme ona je u najlon vrećici vrlo malo navlažena tako da stalno izgleda kao da je taj čas došla iz šume. Ako se kroz godinu malo posuši, onda ona postane tvrda pa ju pošpricam vodom i odmah je kao nova. Tako i ove koje stavim na zemlju u teglama. Ako ne dobiju dovoljno vlage od zemlje, onda ih tu i tamo malo pošpricam i one su opet mekane. Ali i kada se osuše nisu manje lijepe, jedino se tada hoće mrviti kada ih se dira. Zgodno je i to, kada mi više ne trebaju ja ih ponovo pohranim u najlon vrećicu gdje čekaju dok mi ponovo zatrebaju.
Na vrh
Cimicifuga View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar
Najljepši vrt 2017

Pridružen: 11 Studeni 2009
Lokacija: Velika Gorica
Status: Offline
Bodovi: 5167
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Cimicifuga Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Veljača 2014 u 02:40
Prije par dana vidjela sam u jednoj trgovini jadne male fitonije kako nezalivene, mlohavih listova pomalo izdišu. Sažalila sam se na njima i uzela četiri da bar njih spasim. Prvo mi je bila ideja posaditi ih sve zajedno, ali mi se to estetski nije svidjelo pa je svaka ostala za sebe. I ranije sam povremeno imala fitonije i mislim da su nepravedno zapostavljene među sobnim biljkama jer tako dekorativne listove nema baš puno biljaka. Dobra strana im je i to da nisu posebno zahtjevne niti posebno osjetljive biljke.




Na vrh
MermaidDreamer View Drop Down
Pustio korijenje
Pustio korijenje
Avatar

Pridružen: 10 Prosinac 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 343
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje MermaidDreamer Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 30 Siječanj 2013 u 16:08
Što se tiče Fittonia, kažu da su to odlične biljke za terarije.
Vole puno vlage, toplinu...
moja iskustva: istočni prozor: od jeseni do ranog proljeća kada sunce nije prejako, temp oko 20°C, vlaga 75%. Ispod prozora je radijator koji se povremeno pali i održava tu temp. (zimi) Zaljevanje: 1x tjedno, u ukrasnu posudu, pustim vodu oko 10 min., ako ima viška vode, ostatak bacim. Špricam svakih 2 dana po listovima. Zemlja je uvijek suha prije zalijevanja. Raste dosta sporo, ali raste.
Voda s kojom zalijevam, je najčešće mješavina destilirane i vode u kojoj se kuhao krumpir u ljusci (naravno neposoljena), omjer; kako kada 50%50, 70%30...nema nekog strogog pravila. Prskam isključivo destiliranom vodom.
kasno proljeće, ljeto i rana jesen su ujutro spuštene rolete.
Na vrh
moon View Drop Down
administrator
administrator
Avatar

Pridružen: 06 Listopad 2010
Lokacija: Kvarner,Croatia
Status: Offline
Bodovi: 10501
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje moon Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 09 Studeni 2012 u 21:01
Na vrh
Mari,5510 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 30 Srpanj 2009
Lokacija: Hrvatska
Status: Offline
Bodovi: 12480
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Mari,5510 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 25 Rujan 2012 u 21:40
čini mi se da sam ih previše zalijevala pa se skupilo nešto kao plijesan na dolnjem dijelu stabljike..da li ih stavljate na sunce, kod mene su bile u polusjeni na balkonu

..u društvu s begonijom koja je propala
Na vrh
martinchy1 View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 11 Rujan 2012
Status: Offline
Bodovi: 3
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje martinchy1 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 16 Rujan 2012 u 08:29
Jučer sam udomila 2 male fitonije, rozu i bijelu, smjestila sam ih blizu prozora sa zapadne strane, ne na izravno svjetlo... naletila sam na akciju u Konzumu, imali su 30 posto popusta na sve lončanice i tako sam ih kupila prije posla, bile su cijeli dan sa mnom na poslu, navečer sam ih zalila i to prilično... pretpostavljam da moram ponovno zalijevati tek kad se zemlja posuši?
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Rujan 2012 u 16:45
...i moje su procvale!!!smile128







Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
Lora View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 21 Lipanj 2009
Status: Offline
Bodovi: 4104
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lora Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2011 u 22:42
Moje svake godine ljetuju na terasi u sjeni. Zalijevam ih svaki dsan pomalo.....gnojim ako se sjetim I da, stalno ih prorijedjujem......


Rijeka

Prijatelji su kao dragulji, samo pravi traju vječn
Na vrh
Shivathry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Shivathry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2011 u 18:57
Originalno poslano od člana voki voki napisao:


cvet fitonije


Kad naraste cvijet ?? Shocked
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2011 u 07:40
Ja polijevam povremno, kad vidim da se skoro osušilo. Kad je toplije onda svaki dan a često prskam sa vodom sobne temperarure. Vidim da im to godi.Mislim da im neće biti ništa , samo ih sada malo ostavi da se potroši ta voda. Ako ima u podmetaču vode, to makni za svaki slučaj.
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Shivathry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Shivathry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 05 Kolovoz 2011 u 00:05
Milica , super ti izgledaju !!! Imam pitanje , smije li zemlja u kojoj fitonija stoji bit jako mokra? poliko sam je oko tri sata 4. 8. (dnas , jučer , kako hoćete) i ddođem ja maloprije a kad ono zemlja još mokra. Hoće li to ona podnijeti ?? :(
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2011 u 21:01
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
milica7 View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 20 Listopad 2010
Lokacija: Slavonija
Status: Offline
Bodovi: 10300
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje milica7 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2011 u 20:59
Sretni su ljudi kojima i mali cvijetak čini veselje....
Na vrh
Shivathry View Drop Down
Novo sjeme
Novo sjeme
Avatar

Pridružen: 04 Kolovoz 2011
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 13
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Shivathry Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2011 u 20:39
Zdravo ljudi 1 Evo baš sam jutros u cvjećarnicii u dubrovniku kupio malu fitoniju. Prodavačica mi je pokazala nekakav "plant mix" sobne biljke, ima ih raznih ( sve su jakao , jako male , rekla je da je sve iz uvoza), fikusa , paprati , fitonija ... I kupim ja tu sa crvenim žilicama na listu. držim je blizu prozora , ne izravno svjetlu. rekla mi je da je zaljevam , tek kad vidim da se zemlja osuši , neka 2-3 dana. Ubrzo stiže i slika.

Pozdrav !!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  123 5>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.