Početna stranica Početna stranica > Cvijeće - Forum o cvijeću > Trajnice
  Aktivne teme Aktivne teme RSS Feed - Goruća ljubav - Lychnis chalcedonica
  Pomoć Pomoć  Pretraga foruma   Događanja   Registracija Registracija  Prijava Prijava


Goruća ljubav - Lychnis chalcedonica

 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
Korisnik
Poruka
tikvić View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 08 Travanj 2010
Status: Offline
Bodovi: 2349
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje tikvić Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 08:05
 Preljepi su ti lychnisi Belice. I moj prošlogodišnji je izbacio pupoljke, a ovogodišnji sijanci su nekih 20 cm visine, ali su stabljike jako krhke , tako da ne znam da li ce ove godine cvijetati.
Na vrh
Sponzorirani linkovi


Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 18 Svibanj 2012 u 11:33
draga Tikvić nisu moji tako lijepi još, moji isto slabo rastu, ali čitala sam da rijetko cvijetaju iste godine, tako da ja cvat očekujem tek slijedeće. I moji su čak i manji od tvojih sijanaca.
belica,zagreb
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 20:57
evo danas je i meni moj sijani poklonio ova dva sitna cvijetića. to je sigurno zato jer sam ga špotala i odlučila otpisati za ovu godinu. LOL


belica,zagreb
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Srpanj 2012 u 21:57
I ja imam ovu biljku,zahvaljujuci Tikvic..

Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 06:45
Alisa, i tebi je tvoj sijanac od Tikvić podario samo ova dva cvijeta. nema veze svejedno su lijepi.
Ja sam ih popikala na par lokacija po vrtu, točnije 3 i svaki se drugačije razvijao, s time da su oni u sjeni minijaturni.
belica,zagreb
Na vrh
alisa View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar

Pridružen: 07 Prosinac 2007
Lokacija: Sarajevo
Status: Offline
Bodovi: 2545
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje alisa Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 10:06
Belice,oni su takve biljke.Prve godine imaju samo par cvjetića i niski su,ali već sledeće sezone zasjaju u svom punom sjaju..
Jupiiiiiiiiiii
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 13:39
Znam, samo znaš kako to ide s nestrpljivcima- ja bih oblake cvijeta odmah LOL
belica,zagreb
Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Srpanj 2012 u 14:54
moji kupljeni  krajem travnja su u fazi mirovanja
uopće nisu narasli u visinu, samo su otvorili pupoljke i to je valjda to za ovu sezonu
nema veze, ako prežive do iduće godine, ja ću biti super zadovoljna


Na vrh
natalija View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 15 Prosinac 2007
Lokacija: zadar
Status: Offline
Bodovi: 5452
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje natalija Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2012 u 16:55
e, sad se već bojim da je ona faza mirovanja otprije mjesec dana bila faza umiranja jer su se grane posušile...
je li to normalna pojava?
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2012 u 17:03
natalija,ako ti se samo grana posušila onda je ok,glavno da je ostao korijen i listići dole kod zemlje,ja sam svoje grane odrezala kad je prošao cvijet,mada kad otkineš cvijet kad sazori sjeme/ako ga skupljaš/sa strane na cvjetnoj stapci pojavljuju s još cvijetici ali manji
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2012 u 17:07
ja sam sijala ove godine, i trenutno stidljivo cvatu, a iz korijena isto niču nove mladice. Onaj koji mi je prvi cvao, nisam orezala kao stefica i drži se super.
Ako ti krepucne, poslati ću ti ja najesen nove .
belica,zagreb
Na vrh
stefica.n View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm


Pridružen: 09 Ožujak 2012
Lokacija: Sl.Brod
Status: Offline
Bodovi: 1443
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje stefica.n Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2012 u 17:42
što budu stariji,dole bude sve više i više mladica i cvjetna glavica sve veća pa kad ispadne sjeme bude mi ruzno pa sam zato odrezala. Nisam nikad imala turske karanfile ali mislim da je to nešta slično
Na vrh
Lovro View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 18 Rujan 2010
Lokacija: Varaždin
Status: Offline
Bodovi: 4174
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Lovro Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2012 u 21:04
jA SAM SVOJU BAŠ OVIH DANA PRESELILA NA , ups, sunčaniji dio...hlad joj je uvelike naškodil...nadam se oporavku...
Varaždin, stari moj grad!
Na vrh
belica View Drop Down
Neukroćena biljka
Neukroćena biljka
Avatar

Pridružen: 14 Ožujak 2012
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 2763
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje belica Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 03 Kolovoz 2012 u 21:20
evo kako moj sijani ( jedan od ) trenutno izgleda- ovaj je u hladu- ima samo malo jutarnjeg sunca


belica,zagreb
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 16:12
Originalno poslano od člana Lovro Lovro napisao:

jA SAM SVOJU BAŠ OVIH DANA PRESELILA NA , ups, sunčaniji dio...hlad joj je uvelike naškodil...nadam se oporavku...


ne voli przenje na suncu niti bas previse suhu zemlju. U tim uvjetima cvijetovi jako malo traju a i izboji rano pozute.

Inace nako prve cvatnje biljku bi trebalo orezati do mladih izboja pri tlu. Nakon par tjedana biljka ponovno procvijeta.
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Carol View Drop Down
Trajnica
Trajnica
Avatar
1. Najljepši vrt - Zima 2013/14

Pridružen: 14 Lipanj 2011
Lokacija: Zagorski breg
Status: Offline
Bodovi: 2208
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Carol Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 04 Kolovoz 2012 u 22:38
Originalno poslano od člana belica belica napisao:

da ima sličan cvaT, moje su u vrtu , prepikirala sam ih prije jedno 2 tj, i mogu primjetiti samo da jako sporo rastu. Carol ostavila sam i vama biljčice- to je ono u čašici.
 
 
 
Imam jos par biljcica sa kave, koje još nemaju nikakvih cvjetica, mislim da je medu njima i Lychnis.
 
Sad kad nam je Dado dao jos korisnih podataka, trebala ga budem i preseliti, jer je skoro cijeli dan na suncu. Sreca, pa sam ga dobro zalevala.
Vu plavem trnaci mi hiža stoji

od zelenih veja je videti ni..
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2012 u 07:33
...cure, krasni su vaši lihnisi, vjerujem da će već sljedeće ljeto biti pravi gorući grmekiWink...
 
...e moj dado, baš si me ražalostio svojom informacijom...bila sam u zabludi i mislila da podnose sušu u polusjeniConfused...imam dva mlada primjerka na balkonu, sijani u kasno proljeće, još ne cvatu i sudeći po tvojoj informaciji ostat će na balkonu sljedeće ljetoWink...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2012 u 09:09
podnose oni nesto suslje uvjete kada se dobro zakorijene ali onda ne izgledaju nikako jer budu svi zuti, pa se objese itd. Za tebe su dobri alpski lichnisi :)
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
Retriver Sara View Drop Down
Cvjetni guru
Cvjetni guru
Avatar

Pridružen: 06 Lipanj 2009
Lokacija: Zagreb
Status: Offline
Bodovi: 8979
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje Retriver Sara Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2012 u 10:04
koji su to alpski lychnisi, dado? Imaš ih u svojem vrtu? Iako nakon ovog ljeta više nisam sigurna u ništaShocked...
...ja volim brege zelene, na njima kleti drvene, ja volim Zagorje moje, najlepše na svijetu...

zagreb
Na vrh
dado_84 View Drop Down
Odrastao grm
Odrastao grm
Avatar

Pridružen: 20 Srpanj 2009
Lokacija: Croatia
Status: Offline
Bodovi: 1031
Opcije poruke Opcije poruke   Hvala (0) Hvala(0)   Citiranje dado_84 Citiranje  OdgovoriOdgovor Direktni link do posta Objavljeno: 08 Kolovoz 2012 u 14:41
Alpski lychnisi su one vrste koje rastu u kamenjarima na planinama, vecinom su biljke koje imaju sivo lisce; L. alpina, L. flos-jovis, L. x walkeri, L. coronaria. Par vrsta lychnisa imam a te alpske trebam nabaviti.
Sjecas se da sam ti bio pisao da nis ne moze prezivjeti par mjeseci bez kise (zalijevanja) - nazalost ove godine je stigao i dokaz. :/
Spasimo Hrvatsku kupujmo domaće!
Na vrh
 Odgovori Odgovori Stranica  <123>
  Prosljedi temu   

Pređi na drugi forum Forumska ovlaštenja View Drop Down

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.15
Copyright ©2001-2013 Web Wiz Ltd.

Stranica je generirana u 0,203 sekundi.